Skocz do zawartości
konr11

Czy to przeplywomierz ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od jakiegos czasu silnik w moim aucie zle pracuje jest glosno w srodku podczas jazdy auto traci czasem moc i jest wyraznie jakby przytkane. Komputer nic nie pokazywal ale ostatnio kolega usowal mi blad airbag-u i przy okazji wyskoczyl blad przeplywomierza. Wykasowal ten blad i odpalil auto blad sie juz nie pojawil. Wiec mam takie pytanko czy to moze byc cos z tym przeplywomierzem nie tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem cos podobnego, co 300km samochod tracił moc przerywał i kopcił jak jelcz, w serwisie wymienili mi najpier czujnik różnicy cisnien DPF ale objawy powróciły po 300 km dopiero wymiana przepływomierza pomogła.

Jak byś szukał przepływomierza to mam jeden nowy na sprzedaż za dobre pieniadze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję na początek zlogować auto, bloki 003, 008, 011. Umieść logi na Diagnostyka VAG, na pewno coś się znajdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki kolor ma ten dym z rury przy padającym przepływomierzu? Jest on widzialny tylko przy wyższych obrotach czy może na mniejszych też (tak do 1600 obr)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od rodzaju uszkodzenia przepływki, tzn. LMM może zaniżać lub zawyżać wartości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może zaniżać lub zawyżać wartości.

 

Hmmm...a dla laika to o jakie wartości chodzi :)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmmm...a dla laika to o jakie wartości chodzi ?

Jak zlogujesz sobie autko w bloku 003, to możesz sobie porównać wartość zadaną z wartością zmierzoną. Wtedy widać jak pracuje LMM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. Dzięki za wyjaśnienie.

W takim razie jak to zwykle bywa..."VAG oraz Logi prawdę ci powiedzą"...i koledzy z forum :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W takim razie jak to zwykle bywa..."VAG oraz Logi prawdę ci powiedzą"...i koledzy z forum

Przeważnie! :D;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

VW passat b6 2.0 Tdi 170 KM.

przez dluzszy czas wyskakiwaly bledy po odczycie

 

008825- Leak in Air Intake System

000257- Mass Air Głów Sensor (G70): Implausible Signal

 

wymieniłem przeplywke i czujnik doładowania. Auto niby lepiej chodzi ale dalej szarpie bardziej przy ododawaniu i odejmowaniu gazu. Jeśli o nieszczelność w układzie dolotowym gdzie szukac? jakie miejsca sa podatne na to? Znajomy mechanik szukał i na razie nic nie znaleźli:/Może ktoś miał podobny problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, udało się dojść co było przyczyną? 
W moim CC 2.0TDI 170KM po dodaniu i odjęciu gazu jest szarpnięcie/bujnięcie. Na niższych biegach najbardziej odczuwalne, na wyższych przechodzi to w puknięcie. Obroty nie spadają płynnie, po puszczeniu gazu spadają gwałtownie o około 50obrotów. Poduszka skrzyni i silnika z dołu wymieniona. Nowa dwumasa oraz sprzęgło. Nowy EGR wraz z chłodnicą spalin.
 

Podejrzewałem przeguby, ale mechanik powiedział ze są ok…

Poniżej filmik ( Na wyższym biegu)

Będę wdzięczny za wskazówki.

pozdrawiam!

 

Edytowane przez mkpol
nie cytuj w całości posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności