Skocz do zawartości
focusgr

[B5] FMIC montaż - fotostory

Rekomendowane odpowiedzi

Ic ma być od sharana 96-00 Wymiary: 500x70x88 i faktycznie z platikowymi bokami ori:/ ale dospawanie alu boków to koszt ok 100zl więc za całość wyjdzie ok 200- 250 złociszy, a za chinola od chyba re5pecta z allegro coś ok 400zł + wysyłka ;)

W każdym bądź razie ma być coś co schłodzi 150-160km i ok 320 "płaskich" niutonków bo w tyle celuje:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no już myślałem że chcesz plastik zapodać :P ale w takim układzie wszystko się zmienia, powodzenia w modach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w takim układzie wszystko się zmienia, powodzenia w modach

No nie dziękuję:)

A u Ciebie fmic ma nowe orurowanie w całości czy coś z serii pozostało?

PS właśnie widziałem wykres Twojego ahu i cos podobnego "ma wyjść" u mnie;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u Ciebie fmic ma nowe orurowanie w całości czy coś z serii pozostało?

 

Można by powiedzieć że tak ale zarazem NIE!

cały dół robiony z kwasiaka :)

Góra w zasadzie też została zrobiona z kwasówki, ale zwlekałem z jej założeniem, aż pewnego dnia przyjechał GolfMKIV i tak przypadkiem się stało, że pewne elementy górnej części zostały dawcami o rurowania do MKIV :P

ale jak się trochę Cieplej zrobi to pewnie dokończę górę :P a raczej będzie jednolita całość od kolektora :P

Edytowane przez jarucki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tej mocy co planujesz, górna rura plastykowa z czujnikiem może zostać ori. Ja tak mam i wszystko OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

focusgr dzięki za podpowiedź:)

Powiedz mi jeszcze jak Twój dwumas się trzyma przy takim programie i wklejałeś gdzieś może wykres z hamowni?

A jak wrażenia z jazdy na takim modzie? Bo mam nadzieję, że różnica jest bardzo odczuwalna w porównaniu do serii :614:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwumas na razie bez problemowo, leciutkie drgania przy pełnym obciążeniu na 4 i 5 biegu na niższych obrotach. Różnica jest kolosalna, przede wszystkim znacznie dłuższa użytkowość biegów. Auto ciągnie do czerwonego zakresu bez żadnej zadyszki( zasługa programu Rogala ). Wykresu nie wklejałem, ale jak mi się uda to wkleję w temat dzisiaj wieczorem albo podaj mi maila to ci podeślę. Na razie na modzie przejechane 12 tys km i wszystko gra. Pękł mi raz wąż łączący orurowanie ale to wina zastosowanego węża, teraz jest taki jak ma być i jest OK.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
albo podaj mi maila to ci podeślę

maila wysłałem na pw:)

dzięki za odpowiedź, a jutro odbieram turbinkę od awx, w przyszłym tyg wymieniam końcówki wtrysków i czas na program:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedstawiam wykres po założeniu FMIC-a i reszcie modyfikacji.

passatAFN.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to musi być frajda z jazdy patrząc na wykresik;)

Póki co to mogę pozazdrościć Tobie i Jaruckiemu efektów modzenia, a za jakieś 2tyg. podzielę się swoim wykresem na podobnych gratach :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam zamiar zmienić fmic-a w moim AVF, co myślicie o tym sprzęcie http://moto.allegro.pl/item873289877_intercooler_550x140x65mm_do_350km_tuning_fmic_pl.html :638:

Turbina też zostanie zmieniona najparwdopodobniej na hybryde ale to jeszcze temat otwarty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

140 wys to jest za mało. Poszukaj czegoś wyższego ok 180 i wejdzie bez problemu.

Edytowane przez pawel23sp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
140 wys to jest za mało. Poszukaj czegoś wyższego ok 180 i wejdzie bez problemu.

 

Czyli mówisz że coś takiego zrobiło by robote?? Nie będzie problemu z zamonotwaniem bez cięcia??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
140 wys to jest za mało. Poszukaj czegoś wyższego ok 180 i wejdzie bez problemu.

 

a mogę wiedzieć czemu będzie za małe ?

:D:D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli mówisz że coś takiego zrobiło by robote?? Nie będzie problemu z zamonotwaniem bez cięcia??

Podejdzie bez cięcia. Ja mam u siebie też o takich wymiarach i wszystko ok. ale wydaje mi się że na res5pect jest chyba tańszy :/

a mogę wiedzieć czemu będzie za małe ?

większa powierzchnia chłodzenia = bardziej schłodzone powietrze, a to wszystko przekłada się na KM i Nm :) a przecież o to nam wszystkim chodzi żeby było i jednego i drugiego duuużo :) Prawda??

Edytowane przez pawel23sp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wydaje mi się że na res5pect jest chyba tańszy :/

 

Wyszłoby pare złotych taniej tyle że użytkownika z allegro mam na miejscu. Mój wybór chyba padnie na ten 18cm tym bardziej że juz jest przetestowany przez kilka osób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mój wybór chyba padnie na ten 18cm tym bardziej że juz jest przetestowany przez kilka osób.
:ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
140 wys to jest za mało. Poszukaj czegoś wyższego ok 180 i wejdzie bez problemu.

 

Według mnie do turbiny od AWX lub do hybrydy porównywanej do turbiny od ARL wystarczy ten na wys. 140 mm. Trzeba dodać, że większy FMIC, to większa objętość układu dolotowego, a to większy lag.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda, a do tego po co trudzić się z 18 skoro dodatkowe 4 cm i tak są zasłonięte w passacie. Poza tym jeżeli nawet jakoś by to weszło pod belkę zderzaka to jest większe ryzyko zaliczyć dzwon o krawężnik np.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prawda, a do tego po co trudzić się z 18 skoro dodatkowe 4 cm i tak są zasłonięte w passacie

A czy chłodnice płynu lub chłodnice klimatyzacji w Passacie masz w 100% odsłoniętą??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności