Skocz do zawartości
focusgr

[B5] FMIC montaż - fotostory

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marewel

Bez urazy ale jest dosyć kwadratowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1fd39bdc96367c5bmed.jpg

 

też bez giętarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla ciebie 2 wieksze skosy to kwadratowo to jestes dobry,moze przez to bedzie mial 20km mniej, a po drugie i tak tego nie widac bo jest pod zderzakiem ,przy tak zamontowanym fmic-u jest ciezko z rurkami zeby o nic nie dotykaly a rura 50mm nie jest z plasteliny ze se mozna wyginac w rekach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a po drugie i tak tego nie widac bo jest pod zderzakiem

to w takim razie po co Ci cały fmic?? -- i tak go nie widać ;)

 

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry jestes,od kiedy fmic-a montuje sie na pokaz ,nastepnym razem przykleje sobie ze dwie turbiny na maske i bede sie lansowal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
,przy tak zamontowanym fmic-u jest ciezko z rurkami

sorry że się przyczepię, ale:

- nie za słabe jest jego mocowanie te dwie blaszki:?:

- nie można było go trochę podnieść albo mniejszy dać (dojeżdżasz do wyższego krawężnika i bum ) :?:

- kolanka można poprzecinać (nie było by tak kwadratowo)

- http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/bc55e9644dbc6fb4.html przemyśl inaczej te rozwiązanie bo możesz mieć problemy z przyczepieniem auta na hamowni, nawet mając halogeny nie trzeba robić rzeźby góra-dół-góra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elo.

nie chcę się wdawać z Tobą w durną dyskusję - bo nie o to tu chodzi ;)

Jeżeli Tobie pasuje to co masz i zrobiłeś sam - to mi dwa razy :D

 

Wiem po co się montuje fmic..... tylko śmieszy mnie wytłumaczenie "...i tak tego nie widać..." , równie dobrze narób sobie do bagażnika i z tym sobie jeździj jak Ci wygodnie - przecież i tak kupy nie widać, a to że śmierdzi, to już tylko Twój problem.

 

Kolega Majcin pokazał Ci fotkę, że da radę zrobić bez giętarki.

 

Gratuluję Ci roboty i mam nadzieje że będzie Ci służyło kupę lat - tylko parę osób uważa że można to było zrobić lepiej ;)

 

... i się nie unoś , bo to nie ma sensu ;)

 

 

pzdr

peace

z mojej strony koniec OT

jeżeli zbędne to proszę o usunięcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko ze Majcin ma w 4 kawalkach a ja mam w 2 a w zaleznosci jak przykrecisz fmic-a to zmienia sie cale orurowanie , a w ogole nie rozumiem twojej aluzji do tego ze widac czy nie widac moze auta powinny byc przezroczyste wtedy by bylo wszystko widac .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fredi u Ciebie to nawet dobrze było z poprowadzeniem z racji braku wymiennika Ciepła albo jak kto zwał chłodnicy Paliwa :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak tylko ze Majcin ma w 4 kawalkach

podałem tylko foto poglądowe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok spoko ,te dwie blaszki sa mosiezne i nie sa za slabe mozna na nich powiesi jeszcze ze 3 takie fmic-i a co do wysokosci to chcialem zeby byl caly odkryt a o krawezniki sie nie martwie ,kolanka mozna bylo poprzycinac tylko ze gosciu mi kupil za malo kolanek a juz mialem auto rozebrane ,wedlug mnie niema na to zadnego wplywu auto jezdzi lepiej niz na orginale .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
auto jezdzi lepiej niz na orginale

tzn?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczesniej juz pisalem ale :przy zmianie biegow tak jak by cisnienie w przewodach ni spadalo i niemam takiego zajakniecia wczesniej gumowe weze musialy puchnac teraz rurki sa sztywne i maja mniejsza srednice i moze nawet troche skrucila sie dlugosc calego dolotu ale znowu ic ma wieksza obietosc to moze wszystko wyszlo na zero bo nie odczuwam laga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i BRAVO. Kolejny zestaw ZRÓB TO SAM. Adam Słodowy byłby z nas dumny...:cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolejny zestaw ZRÓB TO SAM.

U mnie jest to zestaw ZROBILI to MI :)

Operacja była przeprowadzana przez chłopaków z łódzkiego CompSportu ja tylko doglądałem co i jak. Po montażu wszystko spasowane jak książka pisze :) Więcej zdjęć w opisie mojego auta http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?p=725210#post725210

DSC00192.jpg

DSC00194.jpg

DSC00198.jpg

DSC00201.jpg

coler.jpg

Edytowane przez pawel23sp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no grati pawel nastepny fajny passek sie szykuje;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A próbował ktoś zamontować w AFN-ie ic od sharana 96-00? Bo jest dość niski (Wymiary: 500x70x88) więc może pod belką się zmieści, a na forum golfa mówią, że do 160km spokojnie starcza.

No i czy próbował ktoś podłączyć fmic pod ori węże żeby wszystkiego nie zmieniać?;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinać FMIC pod ori węże jest trochę bez sensu. FMIC robi się zazwyczaj przy chęci osiągnięcia większych mocy i utrzymania parametrów pracy silnika, co wiąże się z podniesieniem ciśnienia. Ori węże raz, że mogą tego długo nie wytrzymać dwa, będą się pompować powodując wzrost laga i opóźnienia w doładowaniu. Dlatego robi sie sztywne orurowanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to czas kompletować rynny, a na wiosnę ic od sharana i mozolne montowanie.

Póki co czas na gt1749va i 216-tki:D

Dla wszystkich dłubiących z fmic-ami link do pomocnego tematu http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=57608&postdays=0&postorder=asc&start=60

może będzie komuś pomocne;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ic od sharana i mozolne montowanie.

jaki ten ICek dokładnie ma być?

zapewne będzie miał plastikowe boczki, które zapewne Ci się rozszczelnią ...

Ładuj Chinolca tak jak Focus :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności