Skocz do zawartości
focusgr

[B5] FMIC montaż - fotostory

Rekomendowane odpowiedzi

jam musiałem zrezygnować z Tow Strap i możliwości holowania za hak bo miałem dziurę zamiast kratki w zderzaku i nie szło jej założyć. Teraz kratki są na miejscu, IC poszło wyżej i zasłoniło hak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kolesku

Przewertowałem cały temat i złotej recepty nie znalazłem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
złotej recepty

 

nie istnieje coś takiego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kolesku

Niestety. Ale znaleźć coś "bezproblemowe" to jednak wyzwanie. Żeby pasowało idealnie i było wystarczająco wydajne. Czy w końcu udało się komuś ten IC z A5 zastosować bezinwazyjnie nie ruszając halogenów i oczka do holowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie wykonalne. Chociaż na 100% nie powiem jak jest z 2.0 ale od 3.0 nie ma SZANS !!

 

Przy aktualnych cenach warto pomyśleć nad "Chinolami" dosyć atrakcyjne ceny i można łatwo poskładać wszystko do kupy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,jaki IC włożyć na front zamiast orginalnego?

Zmiana nie jest związana z tuningiem ,po prostu potrzebuję miejsce na większy zbiornik płynu spryskiwaczy.

Auto nie modyfikowane ,a nawet jak będzie do w granicach rozsądku na orginalnej suszarce (ew.216).

IC w rozsądnych wymiarach (nie chcę laga).

Czy coś z ogólno-dostępnych można zastosować bez zbędnej rzeźby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcial bym cos wyjasnic z bo w pierwszych postach tematu ktos cos slyszal ale nie bardzo wie co to by lo i dlaczego....

 

Stal spawana tigiem bez laczen daje sie w ukladach gdzie cisnienia sa ogromne jak w ciezarowkach.

 

Natomiast aluminium nie daje sie ze wzgledu na wage bo nierdzewka wazy niewiele wiecej, ale ze wzgledu ze oprocz icka cale orurowanie rowniez oddaje lepiej cieplo.

 

Robie takie uklady na codzien w pracy wiec wiem jaki jest zamysl aluminium i stali nierdzewnej w intercoolerach.

 

Jest jeszcze taka zasada o ktorej nikt tu nie wspomnial ze przestrzen za intercoolerem musi byc jak naieksza zeby powietrze moglo szybciej uciekac.

Sa tez miedziane icki ale to juz dla ''szejkow'' bo kosztuja po 6k zl w przeliczeniu za smic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapomniales jeszcze dodac chyba co do kosztów takiego ukladu,skoro spawasz to wiesz jak sie spawa i to i to,i ile kosztje s/s i ile alu,oraz jak jest z dostepnoscia obu materialów,przewage ma stal bo duzo latwiej pospawac,nawet tigiem da rade.miedziane szejki to zostaw komu innemu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałem poruszyć kwestię holowania. Ja wsadziłem chińczyka (rozmiaru nie pamiętam ale nie jest duży czy coś) i faktycznie kolanko sylikonowe zakrywa to ucho do holowania, ale z ciekawości sprawdziłem o co taki "szum" z tym na forum i doszedłem do wniosków..... że bez problemów zapniemy linkę a to nasze kolanko poprostu się ugnie :) Także ja nie przewiduje jakichś ekstra "manewrów" podczas ewentualnego holowania ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam chinola 140x550 i mam idealne dojście do haka , bez żadnego problemu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu najbardziej rozchodzi sie o fmica z a5 bo jego plastikowe wyjscie zakrywaja ucho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja przymierzałem się do A5 3.0 ... rzeźba straszna .. hak ? zapomnij .. halogeny ? zapomnij ... i duuużo cięcia w zderzaku ... :( dlatego wpadł 140x550 (standard)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
duuużo cięcia w zderzaku
przy tym od 2.0 nie ma tragedii z cieciem :) ale halogeny wylecialy no i haka ni ma :D moze jak znajde troche $$ to zmienie IC na cos innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przy tym od 2.0 nie ma tragedii

 

Owszem nie ma z montażem, gorzej z efektywnością 210-220hp to max na tym coolerze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na dzien dzisiejszy i tak wiecej nei mam :D wiec styka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jakie złączki i jaki IC są potrzebne aby w miarę bez zbędnej rzeźby zmieścić go za zderzakiem w Pasku w wersji z halogenami?Ewentualnie może ktoś spawa całe rurki z kwasówki i wtedy praktycznie jest bez złączek? Z góry dzięki za pomoc;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam małe pytanko. Niedługo zamierzam zjechać do Polski i zapodać mały tuning w jednej z warszawskich firm. Celuje w okolice max 165-170 i zastanawiam się czy montować FMIC'a czy do tej mocy wystarczy oryginalny icek ?? Rok góra półtora chce zmienić na b6 wiec nie chce ładować kasy w tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie styka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie tez sie wydaje ze przy takich mocach to fabryczny icek da rade :) u mnie narazie daje .... ok 170 koni jak bys szedl pod 200 to moze byc problem i FMIC niezbedny wlasnie jestem na etapie rozmow z Tjunerem i rozgladam sie za gratami :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności