Skocz do zawartości
focusgr

[B5] FMIC montaż - fotostory

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie , to robi różnicę ... ja walczyłem z 3.0 , który jest około 20mm szerszy i ma inne plastiki po bokach

 

teraz poważnie się zastanawiam nad tym ::

 

KLIK !

 

wg zdjęć i info traksia powinno wejść zostawiając miejsce na hak i halogeny ...

Edytowane przez Rosa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli ic od a5 2.0 ma być na środku to nie widzę opcji zeby hak bylo dobrze użyć

 

 

Mariobros podaj jakies fotki jak to masz u siebie ?

 

u mnie to wyglada tak hak.jpg

 

dlatego chcialem zrobic akcje z wkręcanym hakiem, i przylrecac go do belki, jak najbliżej podłużnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

który będzie lepszy icek 550x140x65 czy może 550x180x65 , jak z ich montażem ... ?

Edytowane przez Rosa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
550x140x65
starcza do 300Ps aczkolwiek potrafi się zagdzać... ale trzeba brać pod uwagę że jeśli włożysz większy Fmic to zwiększasz pojemność układu co daje dość odczuwalne skutki czyli turbodziura

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
starcza do 300Ps aczkolwiek potrafi się zagdzać... ale trzeba brać pod uwagę że jeśli włożysz większy Fmic to zwiększasz pojemność układu co daje dość odczuwalne skutki czyli turbodziura

 

w drodze jest 140 ... z tego co patrzyłem dużo osób montowało właśnie 180 na forum ale troszkę mija się z celem według mnie . Część fmica jest za belką z resztą mało kto wykorzystuje w 100% i tak możliwości tych fmiców w passkach przy codziennym użytkowaniu ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mariobros podaj jakies fotki jak to masz u siebie ?

 

Szczęśliwie się złożyło bo autko było na montażu webasto więc poprosiłem majstra co by robił kilka fotek.

Niestety nie mogłem być i osobiście je zrobić więc nie są zadowalające ,ale z grubsza widać co i jak.

Autko testowane było na holowanie i w niczym ickowi linka nie przeszkadza.

 

DSC00635.jpg

DSC00633.jpg

DSC00636.jpg

DSC00634.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogłeś zainwestować w szersze opaski - mam nadzieję że masz na rurkach garbiki - inaczej będzie się to rozłączało. Ja na początku dałem takie same wąskie opaski - i przy zmainie na szerokie zauważyłem że pocieły mi one silikony. Oby się sprowowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie rozłącza i nic się nie przeciera. Ponad 15.000 km już zrobiłem po montażu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ucho masz centralnie za wyjsciem z icka czy jakos nizej wyzej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nic się nie rozłącza i nic się nie przeciera. Ponad 15.000 km już zrobiłem po montażu.

 

jakoś ciężko mi w to uwierzyć ale może masz jakieś super opaski bo ja nawet nie wyjechałem z garażu na takich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w drodze jest 140 ... z tego co patrzyłem dużo osób montowało właśnie 180 na forum ale troszkę mija się z celem według mnie . Część fmica jest za belką z resztą mało kto wykorzystuje w 100% i tak możliwości tych fmiców w passkach przy codziennym użytkowaniu ..

po co montować większy??? chyba po to by sobie zwiększyć turbo dziure...

 

---------- Dodano o 08:53 ---------- Poprzednia wiadomość o 08:50 ----------

 

jakoś ciężko mi w to uwierzyć ale może masz jakieś super opaski bo ja nawet nie wyjechałem z garażu na takich

 

ja też jak na to patrzę nie przemawia to do mnie... wogóle nie jestem zwolennikiem montażu takiego układu na praktycznie samych sylikonach po drugie na takich opaskach... ale skoro się sprawuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ucho masz centralnie za wyjsciem z icka czy jakos nizej wyzej ?

 

Jak widać na fotkach ucho jest powyżej wyjścia z icka.

 

 

jakoś ciężko mi w to uwierzyć ale może masz jakieś super opaski bo ja nawet nie wyjechałem z garażu na takich

 

zapraszam do obejrzenia na żywo i na przejażdżkę. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na takich opaskach... ale skoro się sprawuje...

 

ja u siebie też na szybko zmontowałem na takich opaskach na szybko ... montowałem do 3 w nocy bo rano wyjazd na korektę programu jechałem :)

 

400km zrobione i 2-3h hamowania i opaski wytrzymały ufffff :)

 

Dzisiaj i tak jadę po "odpowiednie" opaski i poprawiam icka bo i tak nie ustrzegłem się błędów ( po za opaskami) podczas szybkiego montażu ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I umnie wjechał FMIC 550x140x65, nie jest tak kolorowo. Halo po dość długiej walce zostały na swoim miejscu. Dodatkowo turbo BRD. ;>

20130402_155503_1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w drodze jest 140

ic 550x140 w zupełności to ogarnie... szczególnie na standardowej dmuchawce... Oczywiście nie łudź się,że w korkach temperatura Ci nie skoczy o kilka stopni ;-) (No chyba że sobie zafundujesz np natrysk wody :P ) Jak będziesz montował ten FMIC pamietaj, aby nie narobić zbyt wiele "esówfloresów" przy prowadzeniu przewodów:) Bo im prościej tym lepiej(modne słowo wśród "tjuneróf" - lepszy FLOOOW ;-)

 

Co do holowania, podoba mi sie patent z tym pasem parcianym :) Ale... pamiętajcie że można za wahacz! :D przetestowane :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
który będzie lepszy icek 550x140x65 czy może 550x180x65 , jak z ich montażem ... ?

 

Podepnę się pod pytanie bo i u siebie coś muszę zakupić.

Dodam że obecnie jest tylko soft na ori gratach, ale docelowo ma być GTB17.

Czy jest sens brać 180 czy 140 wystarczy...???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoć ten 550x140 ma starczyc nawet do 300kucy. 140 podchodzi praktycznie bezproblemowo do b5fl i jest cały odsłonięty, nie wiem jak to jest ze 180 może niech wypowiedzą się CI co go posiadają ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ponoć ten 550x140 ma starczyc nawet do 300kucy. 140 podchodzi praktycznie bezproblemowo do b5fl i jest cały odsłonięty, nie wiem jak to jest ze 180 może niech wypowiedzą się CI co go posiadają ;>

 

A powiedz mi kolego jak u Ciebie z tym fmicem wygląda temp w dolocie przy ostrzejszej jeździe.

Widze że masz BRD... jak to wystrojone jest, jaka moc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A powiedz mi kolego jak u Ciebie z tym fmicem wygląda temp w dolocie przy ostrzejszej jeździe.

Widze że masz BRD... jak to wystrojone jest, jaka moc.

 

 

Teraz przy tych temp na zewnątrz nie sprawdzam nawet.. W poniedziałek jadę do witka na strojenie dopiero. Dół odczuwanie gorszy tzn brd deko później wstaje. Tak +/- 200obr/min wyżej niż seria avf. Ale czuć wyraźnie większe uderzenie w plecy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szczęśliwie się złożyło bo autko było na montażu webasto więc poprosiłem majstra co by robił kilka fotek.

Niestety nie mogłem być i osobiście je zrobić więc nie są zadowalające ,ale z grubsza widać co i jak.

Autko testowane było na holowanie i w niczym ickowi linka nie przeszkadza.

 

[ATTACH=CONFIG]99240[/ATTACH]

 

Z tego co widze masz zupelnie inaczej hak niz ja u siebie...ale dzis rozebralem zderzak popatrzylem co tam da sie zrobic i widze szanse na jakis dodatkowy uchwyt :) musze tylko dorwac kogos kto spawa i ma kanal i cos sie da zrobic. A hak przyspawany jest do belki ktora jest pod autem,ta ktora robi za dolot (czyli podpieta jest do niej turbina wezem S,a na koncu wyjscie do ic)

Edytowane przez neoeinz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności