Skocz do zawartości
focusgr

[B5] FMIC montaż - fotostory

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem ale chodzi mi bo widzę że że Scenica pasują i A5 ale który jest wydajniejszy od z tych dwóch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydajniejszy ? a Co Ty w tym aucie takiego będziesz robił że zależy Ci na kilku stopniach Celsjusza różnicy - jeżeli taka jest ? Poza tym nawet gdybym nie interesował się tematem - chyba Audi A5 konstrukcyjnie jest bardziej dopracowany niż francuski Scenic, prawda ? Myślisz, że do Scenica montowali wydajniejsze coolery ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Francuski to tylko........ a nie auta......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chyba jednak zacznę poszukiwania od A5 tylko jakich rurek bd potrzebował i kolanek ? Tylko czy od A5 pasuje do B4 ?

Edytowane przez KLICHO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakich rurek bd potrzebował i kolanek

 

czytaj, czytaj, czytaj... masz 14 stron tego tematu o rurkach, złączkach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Francuski to tylko........ a nie auta......

 

Ale sie nagadałeś !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba więcej o francuzach mówić nie trzeba. A co do IC to juz swoje powiedziałem. A chodziło mi o ser oczywiście :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktoś może icka od A5 2.0 i udało mu się zachować halogeny jak i hak ?? czy nie da się tego tak poskładać ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

halogeny chyba sie udalo komus zachowac...ale hak jak dla mnie nie ma opcji !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak zupełnie z czystej ciekawości ... a co z PCV :D ? wiem wiem śmieszne :) ale tak się zastanawiałem czemu by tych rur nie zastosować do dolotu ... różnica w cenie może być ogromna : ) tylko jak to z praktycznością... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko jak je łączyć, na klej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chyba Audi A5 konstrukcyjnie jest bardziej dopracowany niż francuski Scenic, prawda ? Myślisz, że do Scenica montowali wydajniejsze coolery ?

Ale doje..eś argument aż du.e ściska... Ic ze scenika jest cały aluminiowy, boki trzeba wyspoawac od nowa, od A5 jest bokami plastikowy, to już jest jego minus(sprężanie i rozprężanie plastiku oraz mniejsze oddawanie ciepła) IC ze zcenika jest niewiele cieńszy a jest dużo wyższy czym zapewnia większa powierzchnię chłodzenia... i można by tka w nieskończoność

Ale podstawa jest imbecylizm wkładania FMIC - przy zastosowaniu standardowego układu dolotowego, oraz długich gumowych połączeń ,które najzwyczajniej falują(rozprężają się) wraz z ciśnieniem gazów..

 

btw kolego KLICHO zrobiłeś cokolwiek już przy samochodzie z tego o co pytałeś praktycznie w każdym wątku? czy tylko tak sobie pytasz????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się już do modów i zbieram info dokładne do układanki :) Myślę że przed lipcem już zacznę montować części

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rosa pystasz o pcv - miałem kiedyś clio z silnikiem volvo b18ft - 1.7 z turbo i dolot był właśanie z pcv - silnik wciskał w fotel, jednak co chwile coś się rozłączało - nie było jak zrobić stożka jak to np w alu lub kwasie. Co do ic z a5 i scenica - mam u siebie z a5 i wszystko super jest spasowane, plastikowe boczki to coś złego - skoro dali je do a5 to chyba nie jest o jakaś tragedia. Są też minusy np zaczep do holowania a raczej jego brak. Nie wiem który jest wydajnieszy, mam z a5 i zamontowałem go bez problemu, działa jak należy a wszystkie info co potrzeba do montażu jest w tym temacie. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dzisiaj przymierzałem od A5 ale 3.0 skubany gruby jest i ciężko wchodzi strasznie dużo rzeźby w plastikach ...

niestety :( zależy mi na haku mniej na halogenach ale hak musi być więc rezygnuje z tego .. może jakby był od 2.0 to inaczej :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rosa od 2.0 też jest lipa z hakiem i rzeźba w plastikach. Ten od 3.0 jest pojemniejszy od 2.0 i pisali że może być większy lag na nim ale nie wiem tego na 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja dzisiaj przymierzałem od A5 ale 3.0 skubany gruby jest i ciężko wchodzi strasznie dużo rzeźby w plastikach ...

niestety :( zależy mi na haku mniej na halogenach ale hak musi być więc rezygnuje z tego .. może jakby był od 2.0 to inaczej :(

 

Rosa proponuję zamontować coś takiego do haka z przodu:

 

20130316071.jpg

 

20130316072.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja dzisiaj przymierzałem od A5 ale 3.0 skubany gruby jest i ciężko wchodzi strasznie dużo rzeźby w plastikach ...

niestety zależy mi na haku mniej na halogenach ale hak musi być więc rezygnuje z tego .. może jakby był od 2.0 to inaczej

 

No nie wiem jak mierzyłeś ,ale u mnie wszedł bez żadnej rzeźby ic od A5 z ori plastikowymi zakończeniami. Hak pozostał i halogeny (nie ori) też nie przeszkadzają.

Jedynie ic nie jest w poziomie tylko pod lekkim skosem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rosa proponuję zamontować coś takiego do haka z przodu:

 

jakby nie było tak mocnej rzeźby w zderzaku może i hak dałoby się uratować z tym od 3.0. Ma on troszkę inaczej wyprofilowane plastiki niż 2.0 tzn pod innym kontem idą wloty (tak mi się wydaje po fotkach bo nie miałem 2.0 w rękach). Żeby ten hak był dostępny musiałem troszkę przesunąć w drugą stronę icka i delikatnie na dół a co za tym idzie STRASZNIE DUŻO RZEŹBY w plastiku - > dla mnie za dużo. Rezygnuje z tego 3.0. Wydaję mi się, że od 2.0 przez to , że jest prawie 2cm cieńszy to może by się udało hak uratować.

 

Co do tego pasa to miałem obawy , że przy 3.0 na prosto ładnie by szło ale przy skręcie w lewo pas ten nachodził by czy to na icka czy na mocowanie od icka i powodowałoby naprężenia co mogło by prowadzić znowu do jego uszkodzenia (icka).

 

Całą sobotnie popołudnie kombinowałem i przycinałem zderzak do granic akceptowalnych dla mnie i niestety poddaje się z nim. Teraz chinole są w miarę kożystnej cenie i ten co ma traksio KLIK wydaje mi się najlepszym wyjściem. Szczególnie , że reszta zostaje halogeny jak i hak .... koszt 100-150 więcej a wszystko zostaje , bez większej rzeźby .

 

ale u mnie wszedł bez żadnej rzeźby ic od A5 z ori plastikowymi zakończeniami

 

od 2.0 czy od 3.0 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
od 2.0 czy od 3.0 ?

 

od 2.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności