Skocz do zawartości
focusgr

[B5] FMIC montaż - fotostory

Rekomendowane odpowiedzi

Można co nie można wszystko można ....tylko po co ???

załóż sam FMIC i bedzie git bo rzeżba jak piszesz nie warta zabawy ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanko posiadam ahu po programie w niedalekim czasie wtryski 216 . Będzie sens robienia fmica? do ilu starcza na oko seryjny icek ? jeżeli juz fmic to zakręty lepiej robić robić z kolan silikonowych czy spawać z nie rdzewki ? czym prościej tym lepiej ? turbo dziura się zwiększy czy zmniejszy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a masz ponad 150KM? jak nie masz.. to po co Ci FMIC?? lepiej spawać ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lepiej spawać ;-)

Potwierdzam,kolanko z jakiego by nie było metalu jest tańsze niż silikony,kanaliza spawana na ile sie da,łączniki silikonowe proste-taniocha bo z metra no i obejm wyjdzie mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...JA u siebie tylko podwiesiłem do wyzej niz Przemek bo wg mnie za nisko nie wolno bo o kraweznik mozna zachaczyc :/

 

A co powiesz na to, że ja ze swoim niskim FMIC mam gwintowane zawieszenie i miałem -80 przod? A że nie nie urwałem go nigdzie to sie dziwie znając stan polskich dróg :P ale najniżej położonym elementem w moim aucie jest stabilizator...a co do krawężnika to nie bylo już nawet mowy o tym, że mogę się przodem auta przysuwać za blisko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a masz ponad 150KM? jak nie masz.. to po co Ci FMIC?? lepiej spawać

 

Durne pytanie durna odpowiedz "Dla Jajec i SHOW'U na mieście "

 

Dzięki za odpowiedź . Momentami nie czaje tego forum .. Robi sie coś bo to potrzebne w tym momencie i spełniasz wymogi bo masz ponad 150 km.. A K@#$a na zaś se robie a co nie wolno ?

Edytowane przez Goldeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na zaś se robie a co nie wolno ?

A wolno, kto sołtysowi zabroni pod GSem konie paść....

 

tylko przekalkuluj za i przeciw... jak już chcesz to sobie wstaw z grande punto .. albo mondeo3 ... mały laga nie bedzie... stroić nie trzeba a klika C zdejmie...Bo jak se walniesz FMIC bo "sąsiad tak ma, to i ja" to sobie tylko przyjemność jazdy możesz popsuć i nawalić niepotrzebnych kosztów i pracy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chce się dowiedzieć bo mam silnik awx i chce mu zrobić chipa i wiem ze do 150 km da się uzyskać samym programem a czy jak założył bym pierw FMIC to bym zyskał czy nie da to żadnej różnicy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fmic nie daje, fmic zapobiega.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanko, zakładał ktoś to passata b5 fl taki intercooler??

Wejdzie od w ogóle pod zderzak bez cięcia i demontażu halogenów?

 

http://allegro.pl/interkuler-intercooler-master-2-5dci-i4112989330.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez cięcia się nie obejdzie... belkę musisz przyciąć, no i wyprowadzenia węży przespawać, bo tak Ci wyjdą mniej więcej .. na chłodnicy ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jestem tu nowy jeśli coś źle napisze lub nie tam gdzie trzeba to dajcie znać.

Chodzi mi o to że mam zrobiony w Passacie 1,9 tdi AWX chip tuning w serii miał 148hp (sam się zdziwiłem) i po chipie wyszło 180hp teraz chce założyć fmic który zakupiłem na fmic.pl dodam że niby dedykowany i teraz moje pytanie czy lepiej założyć o wymiarach 550x180x65mm czy 550x140x65mm chodzi mi o to czy przy tym większym nie będzie za duży LAG dodam też że kolega w Passacie niedawno wymienił turbo i założył ten większy fmic i powiem szczerze że późno reaguje na naciśniecie pedału gazu ( jak równo naciśniemy to mój od razu rusza a u niego dopiero po chwili ) . Pytanie drugie czy jak założe już ten FMIC to czy muszę robić jakąś korektę programu bo słyszałem że niby nie trzeba?? A jeszcze jedno czy dojdzie kilka HP i Nm po założeniu FMIC czy nie bezie różnicy???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy lepiej założyć o wymiarach 550x180x65mm czy 550x140x65mm

lepiej 550x180x65mm

 

chodzi mi o to czy przy tym większym nie będzie za duży LAG

troszkę mit z tym LAGiem tym bardziej ze srednica orurowania i tak będzie ograniczała trochę przepływ powietrza

 

Passacie niedawno wymienił turbo

może inne turbo, później wstaje, inaczej auto wystrojone, lub 100000 innych powodów nie koniecznie FMIC

 

Pytanie drugie czy jak założe już ten FMIC to czy muszę robić jakąś korektę programu

nie musisz

 

A jeszcze jedno czy dojdzie kilka HP i Nm po założeniu FMIC czy nie bezie różnicy???

raczej nie, może się zmienić lekko charakterystyka bo turbo nie będzie puchło jak na ori IC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny dylemat ale zapodalem 180 wysoki i jestem bardzo zadowolony z wyboru

Co do laga to chyba nie koniecznie to wina fmic ..???

Reakcja na gaz wcale sie nie zmieniła a jeśli juz to na lepsze bo wiecej powietrza i oczywiście chłodniejsze ;)

Czy oba auta były strojone u tego samego speca ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Vpuchaty Dzięki za info teraz już jestem pewny dobrego zakupu bo od razu kupiłem ten 550x180x65mm ;)

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Miałem podobny dylemat ale zapodalem 180 wysoki i jestem bardzo zadowolony z wyboru

Co do laga to chyba nie koniecznie to wina fmic ..???

Reakcja na gaz wcale sie nie zmieniła a jeśli juz to na lepsze bo wiecej powietrza i oczywiście chłodniejsze ;)

Czy oba auta były strojone u tego samego speca ????

 

Witam tasior69 oba były strojone u tego samego speca ale ja mam oryginalne turbo ( nie wymieniałem jeszcze na większe) a kolego wymieniał więc pewnie to wina tego turbo. Zobaczymy będe zakładał po św i dam znać jak jest . dzięki za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie turbo wstawił kolega ??? Tak z ciekawości pytam ... BRD ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jakie turbo wstawił kolega ??? Tak z ciekawości pytam ... BRD ????

 

Nie wiem dokładnie ale chyba od audi 2.0 170 hp z rocznika 201? (nie wiem czy 11, 12,13,)

 

Powiem tak ogólnie to on zapierdziela ale nie od razu reaguje na gaz i to mnie zmartwiło że u mnie też tak będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a w jaki sposób przymocowaliście intercooler 550x180x65mm , jakie mocowania są potrzebne czy może ktoś ma zdjęcia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli dużo wskazuje na BRD....

Co do mocowania to ja podwiesiłem go na plaskowniku ktory przykreciłem od góry tej czarnej belki czyli wzmocnienia

ona jest po łuku ale FMIC pasuje idealnie mam jakies zdjęcie ale słabo to widać bo było ciemno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli dużo wskazuje na BRD....

Co do mocowania to ja podwiesiłem go na plaskowniku ktory przykreciłem od góry tej czarnej belki czyli wzmocnienia

ona jest po łuku ale FMIC pasuje idealnie mam jakies zdjęcie ale słabo to widać bo było ciemno

 

A powiedz mi czy trzeba jakieś dziury wywiercić w tej belce ?? A ten płaskownik to jaki duży sorry że tyle pytam ale chce mieć wszystko zakupione zanim zacznę robić pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności