Skocz do zawartości
sylwek1972

Uszkodzony katalizator 1.8T AWT

Rekomendowane odpowiedzi

witam, jestem po wymianie katalizatora na taka przerobke jak zrobil Resi, jak narazie wrazenia super a auto jakby lepiej jechalo, turbo startuje juz od 1600 obrotow tak mi sie wydaje, ponizej przedstawiam swoj stary katalizator niestety wywalal mi blad ze ponizej progu wydajnosci i okazalo sie ze wklad jest odklejony i jak nim ruszam to caly sie az kreci w srodku ponizej zdjecia popsutego kata z AWT, i jeszcze jedno panowie czy oplaca sie to sprzedac czy niz z tym nie mozna zrobic?

6.jpg

2.jpg

3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanie czy można śmigać z samą puszką katalizatora bez wkładu jakie są dokładnie wady i zalety bo kat sie rozsypał i klepocze tak jak by zawór :D

A teraz pytanie nr.2 co myślicie o zastosowaniu takiego czegoś http://moto.allegro.pl/rura-od-turbo-downpipe-audi-a4-vw-passat-1-8-turbo-i1650665243.html czy ktos to już przerabiał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Małe pytanie czy można śmigać z samą puszką katalizatora bez wkładu jakie są dokładnie wady i zalety bo kat sie rozsypał

Osobiście nie polecam, lepiej wydłubać środek i wstawić rurę. Przy pustej puszcze może być problem ze spalinami.

A teraz pytanie nr.2 co myślicie o zastosowaniu takiego czegoś http://moto.allegro.pl/rura-od-turbo...650665243.html czy ktos to już przerabiał

Wiesz, że z tym Twoje auto nie ma prawa przejść corocznego przeglądu??

Jak już to lepiej założyć http://moto.allegro.pl/katalizator-zamiennik-audi-passat-1-8t-1-6-2-0-kat-i1636759173.html cena też przystępna lub po prostu wstawić rurę w starą puszkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przecież tam panuje takie ciśnienie ze nie powinno być problemu bo spaliny powinny i tak uciekać dalej w układ
a co do tego magicznego kata z alledrogo.pl dziękuję :D wolał bym wstawić downpipe bo i tak moje auto nie przechodzi przeglądu bo jest okropnie nisko :D a co do sprawy tego wynalazku to zdaje mi sie ze i tak nie powinno być problemu b o i tak kat jest mało widoczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem po co pytasz jak wszystko wydaje Ci się lepiej i wszystko wiesz. Naczytałeś się, że downpipe Ci moc podniesie czy co?? To nic innego jak zwykła rura za 4 stówy (wyrzucenie kasy w błoto). Z diagnostyką nie chodzi o analizę spalin tylko o wygląd wizualny, ale jak dla Ciebie kat jest mało widoczny to, życzę powodzenia w trafianiu na takich diagnostów. W niektórych autach z pustą puszką kata spaliny nieźle dzwonią jak jest w pasku 1.8 T jeszcze nikt się nie chwalił, że ma pustą puchę więc nie wiadomo. Próbuj będziesz pierwszy. Co do kata z allegro to nic innego jak zwykła pucha z rurką w środku, ale jest z tego zadowolony gość kilka postów wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy mam pytanie otoz mam zalozone http://moto.allegro.pl/katalizator-zamiennik-audi-passat-1-8t-1-6-2-0-kat-i1636759173.html no i niestety ale po 300km znowu zapalil mi sie check i blad ze katalizator ponizej progu wydajnosci, juz nie wiem co robic zeby pozbyc sie tego checka, czy walnieta jest sonda ta druga?

Edytowane przez napster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy mam pytanie otoz mam zalozone

Popraw link ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poprawiony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koledzy mam pytanie otoz mam zalozone http://moto.allegro.pl/katalizator-zamiennik-audi-passat-1-8t-1-6-2-0-kat-i1636759173.html no i niestety ale po 300km znowu zapalil mi sie check i blad ze katalizator ponizej progu wydajnosci, juz nie wiem co robic zeby pozbyc sie tego checka, czy walnieta jest sonda ta druga?
może wystarczy wsadzić tulejkę redukcyjną koledzy tak robili i pisali że nie ma problemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie coś te tulejki o, których Rafał piszesz nie do końca zdawały egzamin.

Dziwne bo Resi i Malutki83 mówią, że u nich ok. Na Twoim miejscu Danielu skupiłbym się właśnie na tej sondzie może to ona już niedomaga. Czy po zapaleniu checka zauważyłeś spadek mocy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karol, tak jest ze ten katalizator jest juz z tulejka, mam mam jeszcze wlasna tulejke samorobke i moze doloze do tej co jest juz przyspawana do katA MOZE POMOZE? a jak sprawdzic 2 sonde czy dzia;a dobrze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Karol, tak jest ze ten katalizator jest juz z tulejka, mam mam jeszcze wlasna tulejke samorobke i moze doloze do tej co jest juz przyspawana do katA MOZE POMOZE? a jak sprawdzic 2 sonde czy dzia;a dobrze?
tak jak pierwszą i na VAG chyba też można ewentualnie u gazownika lub na analizatorze spalin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakbym wyciagnal sonde lub odpiol z wtyczki i poczekal jaki blad wyskoczy czy to moze byc tez tak? jesli odlacze i wyskoczy blad z kata to czyli moze byc walnieta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można wyłaczyć druga sonde programowo, ja sie przymierzam zrobic to w tym tygodniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Karol, tak jest ze ten katalizator jest juz z tulejka,

Normalne, że coś musi w sobie mieć ;)

jak sprawdzic 2 sonde czy dzia;a dobrze?

Niby do sond są kanały 030; 031, ale co tam powinno wskazywać nie mam zielonego pojęcia. Czekam też wytrwale na odpowiedź w tym temacie http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=78684 co z sondami ma wspólnego kanał 032 i jak go odczytać.

odlacze i wyskoczy blad z kata to czyli moze byc walnieta

Na pewno wyskoczy jakiś błąd i zapewne odnosił się będzie do sondy, ale raczej żadnym potwierdzeniem to nie będzie.

można wyłaczyć druga sonde programowo,

Jak się uda to opisz co i jak ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie latwiej by bylo wylaczyc ja programowo to oczywiste, a co jesli 2 sonde bym przymocowal na zewnatrz a nie w katalizatorze, ogolnie to czytala by super jakosc spalin czyz nie? moze takie rozwiazanie by pomoglo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zewnatrz a nie w katalizatorze, ogolnie to czytala by super jakosc spalin czyz nie?

Zapewne byłby błąd bogatej mieszanki gdyż sonda szczytuje ilość przepływającego tlenu w spalinach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, napiszcie jak się Wam sprawuje ten zamiennik: http://allegro.pl/katalizator-zamiennik-audi-passat-1-8t-1-6-2-0-kat-i1736846945.html

 

Sam nosze się z zamiarem wymiany, ale wpierw chciałbym poznać opinie po kilku miesiącach użytkowania. Po wymianie na tą rurę robiliście juz przegląd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, napiszcie jak się Wam sprawuje ten zamiennik: http://allegro.pl/katalizator-zamiennik-audi-passat-1-8t-1-6-2-0-kat-i1736846945.html

 

Sam nosze się z zamiarem wymiany, ale wpierw chciałbym poznać opinie po kilku miesiącach użytkowania. Po wymianie na tą rurę robiliście juz przegląd?

resi zakładał ostatnio to pisz do niego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności