Skocz do zawartości
sylwek1972

Uszkodzony katalizator 1.8T AWT

Rekomendowane odpowiedzi

Czy zmiana Kata na przelotowke jest mozliwa

mnie tam cały czas głowa balała od smrodu benzyny zawsze jak auto zwolniło/stało... założyłem kata dla własnego zdrowia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak mam katalizator i śmierdzi paliwem przy otwartym oknie to może być możliwe, że jest wypalony juz ?. Ogólnie mam chipowany na 183hp i wywala checki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak mam katalizator i śmierdzi paliwem przy otwartym oknie to może być możliwe, że jest wypalony juz ?. Ogólnie mam chipowany na 183hp i wywala checki.

a nie masz blow-offa atmosferycznego założonego? bo to często jeszcze w parze z chipem idzie dla zwiększenia efektu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 201ty

Pytanie do tych co wyjęli swoje zapchane katy. Czy próbowaliście w dnie dmuchać np. sprzężonym powietrzem? Czy w takim przypadku będzie zauważalne "zapchanie" katalizatora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wycięcie katalizatora w 1.8T AWT (pisze o moim przypadku taki silnik mam) jak najbardziej jest możliwe. Jeśli nie masz drugiej sondy (za katalizatorem) to niema problemu, jeśli masz to druga sonda na tulejce ~7mm wyżej niż oryginał

 

Czy taką tulejkę można gdzieś dostać np. u gazowników, czy trzeba kombinować i sztukować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest blow off i ladnie syczy :D to cos zmienia, ze nie mozna wyciac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy taką tulejkę można gdzieś dostać np. u gazowników, czy trzeba kombinować i sztukować?

 

oczywiście, każdy dobry zakład ma takie tulejki na sondy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od kurze temat....

własnie mam pytanko bo dużo osób w innych autach pisze o "prześwicie" katalizatora czy w katalizatorach w silnikach awt jest prześwit czy nie???

 

 

 

 

 

 

 

19-05-09, 21:13

Pytanie do tych co wyjęli swoje zapchane katy. Czy próbowaliście w dnie dmuchać np. sprzężonym powietrzem? Czy w takim przypadku będzie zauważalne "zapchanie" katalizatora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

odgrzebuje temat bo problem chyba mam i ja

wyskakuje mi co jakiś czas ten bład 16....coś tam

 

i zastanwiam się nad wykruszeniem tego katalizatora i wstawieniu tej tulei na sonde

może ktoś dokładnie napisać jaka ta tule gdzie co i jak??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też zapytuję, jak koledzy już wcześniej. Czy po wyjęciu kata będzie można jakoś miarodajnie sprawdzić jego drożność? Czy dmuchnanie sprężonym powietrzem da jakiś obraz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem na allegro za katalizatorami i znalazłem coś np. takiego http://allegro.pl/nowy-katalizator-awg-audi-a4-a6-vw-passat-1-8t-i1440947783.html

Co wy na to koledzy? Czy taki sprzęcik jest wogóle warty zachodu. Niby nówka, ale jaka jest jakość wkładu? Ma też ceryfikat, tylko że nie wiem czy to nie jest jakiś hak pod publiczkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi dwa razy wyskoczył check engine z błędem katalizatora, jak na razie nie słychać by tłukł się w środku i auto jezdzi normalnie wiec zapodałem Emulator Sondy lambda.

(http://allegro.pl/emulator-sondy-lambda-i1446126168.html )

Na ta za katalizatorem i juz od kilku tygodni smigam bez problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś jeszcze podzieli się z nami doświadczeniami z zapchanym/uszkodzonym katalizatorem - przed i po wymianie/usunięciu - objawy,osiągi, błędy, spalanie itp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy ktoś moze zmierzyć tą tuleje? chodzi mi o wymiary zeby samemu dorobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mialem problem z katem, wyskakiwal check i blad: "mala skutecznosc katalizatora w zakresie cos tam" nie pamietam dokladnie. Kupilem prawie ze nowa uzywke po przebiego 60tys i smiga az zloto. Zero bledow. ps. kat padl przy 270tys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki siara1983 za odzew w sprawie problemów z katem!

Tak, tak. Wymiary/rodzaj tulei jak najbardziej mile widziane...

I jeszcze jedno...Bardzo mocno kapie mi z wydechu, nawet przy wysokich temperaturach rzędu 30st. C (podkreślam - nie mam gazu!), tak że nawet mój (już raczej były) mechanik, który wiele rzeczy bagatelizuje, był zdziwiony że nawet w upał po kilku minutach robi się kałuża.

Czy to może mieć związek z przytkanym katem? (no wiecie - prawa fizyki- gazy są przed katem pod zwiększonym ciśnieniem i mają przez to wyższą temperaturę, przeciskając się przez przypchany kat rozprężają się bardziej niż normalnie i bardziej ochładzają, tzn amplituda temperatury jest większa, przez co powstaje więcej cieczy... - czy mam rację? Jest to logiczne?)

Edytowane przez Cyryl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam pytanko, zna ktoś może jeszcze jakiś sposub na oszukanie drugiej sondy lambda (tej za katem)? Emulator tzn. tą tuleje juz przetestowalem ale dalej wywala ten sam blad blad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam! Mam pytanko, zna ktoś może jeszcze jakiś sposub na oszukanie drugiej sondy lambda (tej za katem)? Emulator tzn. tą tuleje juz przetestowalem ale dalej wywala ten sam blad blad.
można ją wyłączyć przez VAG ale jak to poszukaj na forum :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

Napisał Roni Zobacz post

Witam! Mam pytanko, zna ktoś może jeszcze jakiś sposub na oszukanie drugiej sondy lambda (tej za katem)? Emulator tzn. tą tuleje juz przetestowalem ale dalej wywala ten sam blad blad.

można ją wyłączyć przez VAG ale jak to poszukaj na forum

 

jak znajdziesz to wklej tu bo też to potrzebuje:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie można jej wyłączyć przez VAGa, mielke, nie wprowadzaj w błąd ludzi... :mur

 

każdy ogarnięty tuner sobie poradzi z tym tematem. Ja miałem kata za drugą sondą (wiem... :wmorde) i auto jeździło z pełną obsługą błędów (i z obsługą drugiej sondy ;) )

 

Ludzie próbowali też tuleje wstawiać (2-5cm odsadzenia sondy od strumienia spalin). Check engine wywala okazjonalnie, ale bez spadku mocy - da się żyć z tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności