Skocz do zawartości
Slay

WYMIANA TYLNYCH AMORTYZATORÓW (amortyzator tylny)

Rekomendowane odpowiedzi

Jop robota prosta, mialem tylko problem z wyjeciem sroby z jednej strony (troche pordzewiala) ale szlifierka katowa, przecinak, mlotek i dalo rade :-)

aha moim zdaniem najlepiej uzyc kluczy: oczkowo-giety 13 (kielich) oraz 1x oczkowo-giety 16 i 1xplaska 16 (dolna sroba) co ciekawe nowe nakretki mialem na 17.

 

Pozdr

_Drifter_

Edytowane przez _Drifter_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, powracając ze Openera ... w 4 osoby, 4 namioty po kilka par butów(wcześniej jadąc jeszcze z dodatkową baterią piw ;) ) .....itp... zabiłem moje amortyzatory, wszystko z nich wyciekło a auto to przysłowiowy bąk :)

Właśnie nabyłem bilsteiny 2944-BG i odboje. Zastanawiam sie czy dam radę sam wymienić. Autorowi dziękuję za wątek i fotki...chyba sie zabiorę. Podzielam również zdanie autora o dokręcaniu w pozycji do jazdy ma to sens(przynajmniej dla mnie jako inżyniera)

 

EDIT: wrażenia po robocie :

robota prosta i przyjemna!! nowe amory działają a auto znowu jedzie.

Edytowane przez kolski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie moze teraz czas na pokazowke wymiany przednich amortyzatorow !:D a do tego jesli ktos jest obeznany zalozyc temat do wymian wachaczow,jak zdiagnozowac ktory wachacz jest juz wymeczony ,jaka sila sie dokreca ,wszytskie kolejnosci wymian i itp napsialem tutaj bo nie mam uprawnien do napisania nowych tematow,a zblizam sie do wymiany wlasnie zawieszenia i amorkow co wy na to?,wielkie dzieki pozdarwiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana przednich amorów, to juz wyższa szkoła jazdy kolego. Musisz zdjąć koła, odkrecic przy zwrotnicy górne wahacze i dopiero wyjmiesz amora ze sprężyną. No i potrzeby będzie sciagacz do sprężyny. Wahacze to zdiagnozujesz jak je całkowicie zdejmiesz. Jeśli głowka wahacza rusza sie lekko to już czas na wymianę. No a gdy ma dodatkowo luz - to tym bardziej. Należy pamietać, ze dolne proste wahacze dokreca się dopiero, gdy auto stoi na kołach. Na obudowie masz otwór w którym po postawieniu auta na koła - powinno byc widać znacznik z wahacza. (Chodzi o uchwyt blizej srodka auta).

No i tyle. A jak dokręcac (z jaka siłą)? Siłą jednego Romana :D Dokręcasz do oporu i bedzie GIT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny temat jutro biorę się do roboty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roberto Nice - trance,

kolega zakładał amortyzatory tej samej firmy - jezdzi od 3msc i nie narzeka.

Ja z kolei wymieniłem zużyte tylne na Bildsteiny B4 i te zapewniam świetnie się sprawują.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za pomoc:) wiem że Bildsteiny są lepsze ale na razie brak gotówki to zamowie te co podałem w linku

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również założyłem Bildsteiny B4 i rewelacja samochód nic nie stracił na komforcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zażuciłem SACHS-y jest ok a sztukę dałem 2 stówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja juz po wymianie tył,a trzeba ustawiac zbieznosc? robota fajna ,dzięki za opis
nic z tylu nie ustawiasz gratulacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,rozlecialy mi sie amorki z tylu i mam pytanie.Posiadam w garazu sachsy nowiotkie czerwone nr.3BO-513-031-P gazowe,czy mozna je zastosowac z oginalnymi sprezynami?Z tego co wiem to byly one montowane do paska SPORT tam jest chyba -20 nizej,ja mam seryjne springi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanie co do amorków , a konkretnie do gum pod sprężyny .

http://moto.allegro.pl/item1045446504_gumy_podwyzszajace_pod_sprezyny_bez_dziur.html

Czy takie coś w b3 można włożyć do góry i do dołu sprężyny?

 

Proszę o szybką odpowiedź! ;)

 

Sorry za małe OT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajny temat :) robione w kombi czy w sedanie?? jest jakaś różnica??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałem w kombi i wygląda to praktycznie tak samo jak tu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wie ktos jak wymienic amorki w 4x4 bo slyszalem ze to bardziej skomplikowana sprawa... Trzeba rozkrecac cale zawieszenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja zażuciłem SACHS-y jest ok a sztukę dałem 2 stówki

 

Bardziej polecam firmę KAYABA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nicramb5

Witam ,kto mi pod powie dlaczego tył passatu mam lekko umiesiony (stio wyżej) niż wszystkie inne.??? czy to wina amorków???? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W/g mnie sprężyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności