Skocz do zawartości
Gość marek_000

prędkosciomierz,drga wskazówka-jak naprawic?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marek_000

Jestem zadowolonym posiadaczem passata. Ale mam problem ze wskazówka prędkościomierza. Podczas jazdy lekko drga. Dodam że nikt nie majstrował przy liczniku. Niby nic a denerwuje. Prosze o radę.

Ps. tak mi się wydaje że to nic.

Edytowane przez Kuczi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja tez drga. Szczegolnie jak probujesz utrzymac stala predkosc lub powoli przyspieszasz. Nie jestem super znawca ale wg mnie tak powinno byc. Jesli ktos zna jakas inna teorie na ten temat niech sie podzieli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie nic nie drga.idzie jak po sznurku lub stoi w miejscu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie powinno drgać. Kiedyś miałem taki myk w Skodzie Superb, jak ściągałem wskazówki, a potem je za mocno docisnąłem i były drgania... więc albo macie uszkodzone liczniki, albo ktoś tam grzebał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie również nic nie drga. Uważam że mogło coś wyskoczyć, poluzować się, ale nie jestem pewny. Najlepiej go rozkręcić i zobaczyć... bo to nie jest normalne żeby tak DRGAŁ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wy rozumiecie to "drganie" . Nie sa to jakies mega skoki wskazowki tylko np u mnie gdy probuje jechac ze stala predkoscia lub bardzo delikatnie przyspieszam np na austostradzie to widac ze wskazowka delikatnie skacze doslownie ( 0.5 do 1 milimetra ). Na bank nic nie bylo rozbierane ani grzebane wiec wydaje mi sie ze takie drgania sa w normie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nic nie drga, pnie się idealnie. Ile masz kkm przy tym roczniku i skąd go zakupiłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak miałem w polonezie(wskazówka drgała)-ale to było auto rajdowe:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

115 tys km. Drugi wlasciciel kupiony u dilera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passat mnie zaczyna załamywać. Ja już rozumiem popsutą skrzynię biegów i autoholda.

Ale nie potrafię zdzierżyć u siebie np. zepsutego klaksonu i podobno nie działających 2-trąbek od niego.

Mam nadzieję,ze problem z drgającą wskazówką-czyli problemem starych Autosanów i Jelczy mnie nie dotknie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie wskazówka prędkościomierza zaczęła drgać po wymianie przegubu. Okazało się, że przy tej operacji delikatnie zabrudził się czujnik abs, z którego u mnie pobierany jest sygnał prędkości. Po wyjęciu czujnika i wyczyszczeniu problem ustąpił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wie ktos gdzie w B6 znajduja sie czujniki ABS'u ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie tak samo drga wskazówka , a sygnał prędkości nie jest pobierany ze skrzyni biegów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez drga i nie panikuje prędzej czy póżniej ktoś znajdzie na to sposób i się z nami podzieli...

A czujnik ABSu jest gdzieś przy hamulcach (tarcza i klocek)

Edytowane przez vallentino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy znalazł ktoś przyczynę tego drgania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tydzień temu kupiłem Passata TDI CR. Od samego początku zauważylem, że przy stałej prędkości obrotowej silnika, wskazówka obrotomierza delikatnie drży, nie ma tego zjawiska przy przyspieszaniu, czy zwalnianiu. Dzieje się to tylko, gdy jadę ze stałą prędkością. Gdy drga wskzówka, silnik chodzi równo, nic złego się nie dzieje, natomiast zdaża się czasami, że zimny silnik przez pierwsze 200-300m. delikatnie szarpie, poza tym, silnik chodzi OK! Koledzy, co może być powodem drgania tej wskazówki, ponieważ na powyższych postach nikt nie dał jednoznacznej odpowiedzi. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że u mnie przy skrzyni DSG prędkościomierz też delikatnie drga, tak jak jest prędkość 60 to między 60-61. Generalnie mimo, ze trzymam prędkość 60 na tempomacie to wskazówka jest delikatnie wyżej, o ten 1 km. Samochód niedawno kupiony, z polskiego salonu, serwisowany do końca. Ktoś coś wie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie problem zniknął po wymianie wszystkich poduszek. Mimo że nie były zerwane silnik się kołysał przy dodawaniu gazu. Przestal szarpac przy ruszaniu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności