Skocz do zawartości
Adam_84

Stukanie w układzie klimatyzacji/wentylacji

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie też słuchać hałasy i to jeszcze od czasów gdy auto było na gwarancji, czyli gdzieś tak od '09. Po zgłoszeniu problemu "pykania" ASO wymieniło ... nawigację :lol Pykanie pozostało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie też słuchać hałasy i to jeszcze od czasów gdy auto było na gwarancji, czyli gdzieś tak od '09. Po zgłoszeniu problemu "pykania" ASO wymieniło ... nawigację Pykanie pozostało

Mnie się połamała ramka w rns'ie i oddałem go do serwisu. Teraz jeżdżąc bez radio usłyszałem to pykanie, przeczytałem temat i zacząłem się zastanawiać czy wymiana nagrzewnicy by pomogła. Na 100% nie jest nawigacja, a w aso to o niczym nie mają pojęcia co drugi użytkownik forum wie więcej o passacie niż o oni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja tez mialem bledy z silniczkami. Bledy zostaly usuniete (wymienione silniczki albo naprawione). Latem bylo ok ale zaczela sie jesien i slychac takie tykanie starego zegara co jakis czas. Odglos jest z okolicy kkierownicy (pod nia) albo z okolic pedalow. Jest to cos zwiazane z klimatronikiem bo jak go wylacze to tykania nie ma. Wie moze ktos co to jest. Aktualnie brak bledow jakichkolwiek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie wie co to moze byc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, a ja mam pytanko co to może być jak włącze nawiewy to mi strasznie piszczy wentylator lub silniczek normalnie nie da się jechać tak to wkurza jak włącze go mocniej to nic nie piszczy a jak tak w zakresie od 1 do 3 to piszczy mogę wiedzieć co trzeba zrobić z tym wentylatorem czy silniczkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie odnośnie tych stuków w klimatyzacji. Mój problem polega na tym, że gdy włączę zapłon, wyłączę klimatyzacje slychać owe stuki i inne takie chodzenie myszy. Gdy włączę klimatyzacje wszystko ucicha. Słuchy są słyszalne dosyć głośno ( jeżeli auto jest odpalone, radio wyłączone słychać te stuki dosyć dosadnie). I tutaj moje pytanie czy jest tam jakiś silnik który tak hałasuje, czy może wina leży po stronie czegoś innego. Cała ta orkiestra wydobywa się z okolic popielniczki, klimatronika i tam gdzie opiera się kolana ( nie wiem jak nazwać to miejsce).

 

Pozdrawiam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

m4niek - tego spróbuj na początek:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reset klapek nie pomoże.

 

Należy określić które silniki zle pracuja nastepnie je wymienic/naprawic

 

np. http://forum.vw-passat.pl/threads/111480-Instrukcja-Wymiana-silniczka-klimatyzacji-V159-via-demontaz-schowka-modul-komfortu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po resecie silniczków w tunelu ucichło. Dają się słyszeć tylko takie tykania, ale bardzo słabiutko. Dzięki za pomoc ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po resecie silniczków w tunelu ucichło. Dają się słyszeć tylko takie tykania, ale bardzo słabiutko. Dzięki za pomoc ;]

 

Kolego, mam to samo czyli dziwne odgłosy z systemu klimatyzacji, auto dokładnie jak Twoje ;) W jaki sposób wykonałeś reset silniczków ewentualnie jak zrobić nastawy klap czy jak to się tam nazywa?

 

Pzdr

S.

 

 

Ok sorry jest w linku powyżej ;)

Edytowane przez Alex_1978

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja natomiast powrócę do tego piszczenia silniczka nawiewu. nieraz ono ustaje po przejechaniu jakiejś nierówności ale nieraz nic nie pomaga. czy to jest sam wiatraczek i piszczenie może się wydobywać z jego umocowania czy może z jego napędu np. wirnika silniczka.

owe piszczenie dodam słychać również z zewnątrz auta z okolic przedniej szyby. gdzie mogę znaleźć wiatraczek klimatyzacji i czy wystarczy jego czpień nasmarować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

nowy nabytek, nowe problemy...

Czytałem o tych stukach, ale nie mogę ogarnąć. Autko zapalone, silnik pracuje równo, a co jakiś czas słychać takie "puk,puk,puk", albo "tyk,tyk,tyk", jak kto woli i później przestaje. Odgłos dochodzi z przodu, nie wiem czy z deski, czy gdzieś z okoliocy monitora od navi. Czy orientujecie się co to mogą być za stuki, czy to są te nieszczęsne klapki ?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to one. Ale spokojnie przyzwyczaisz się, albo naprawisz :ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

nowy nabytek, nowe problemy...

Czytałem o tych stukach, ale nie mogę ogarnąć. Autko zapalone, silnik pracuje równo, a co jakiś czas słychać takie "puk,puk,puk", albo "tyk,tyk,tyk", jak kto woli i później przestaje. Odgłos dochodzi z przodu, nie wiem czy z deski, czy gdzieś z okoliocy monitora od navi. Czy orientujecie się co to mogą być za stuki, czy to są te nieszczęsne klapki ?

Pozdrawiam

 

 

Walka z którymś silniczkiem sam mam chyba właśnie ten sam co Ty di zrobienia Cię czeka , do zrobienia ten w środku właśnie koło/za navi czekam an lepsza pogodę i od razu wrzucam nową nagrzewnicę tą z auto zamkniętym obiegiem nie bawię się w naprawę tego badziewia

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak, to one. Ale spokojnie przyzwyczaisz się, albo naprawisz :ok.

 

Na czym polega naprawa i jakie koszty, możesz coś więcej napisać ?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Walka z którymś silniczkiem sam mam chyba właśnie ten sam co Ty di zrobienia Cię czeka , do zrobienia ten w środku właśnie koło/za navi czekam an lepsza pogodę i od razu wrzucam nową nagrzewnicę tą z auto zamkniętym obiegiem nie bawię się w naprawę tego badziewia

 

Pozdro

 

Możesz coś więcej napisać o tej nagrzewnicy, którą będziesz wymieniał ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam auto od maja 2013 i od poczatku mam taki problem, że gdy włączony jest silnik i wyłączę klimatyzacje to słychać dziwne dźwięki ale one wydobywają się spod deski koło kierownicy z prawej strony. Czy to też jest wina klimatyzacji? Jak wyłączę klimatyzację tych dźwięków nie słychać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam odgrzeję trochę kotleta. Od niedawna stałem się właścicielem passata b6 i również mam tykanie w desce. U mnie VAG pokazał błąd 00041 Silnik pośredniej klapy nawiewu (V213). O który silniczek dokładniej chodzi ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Problemem jest dźwięk wydobywający się z kratek wentylacji po załączeniu klimatyzacji.Jak nawiew chodzi bez klimy jest cisza,ale jak się załączy klimatyzację to po chwili słychać tak jakby obroty silnika.Dźwięk słychać podczas dodawania gazu,tzn nasila się w momencie wciskania gazu.Przy ruszaniu i zmianie biegów jest na chwilę cisza tzn rzędzenie ustaje.Czy to może być wiatrak pod schowkiem czy kompresor pada?Dodam że klima chłodzi b.dobrze.Macie namiar na jakiegoś dobrego mechaniora od klimy w katowicach lub okolicy.Dziękuję i pozdrawiam.

Edytowane przez Złoty CC
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź ilość czynnika w instalacji klimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam podobnie.  czynnik dodawany.  u mnie dźwięk przypomina jakby cichy terkot. wystarczy nacisnąć / wyłączyć/ AC by dźwięk zniknął.  jakaś rolka od kompresora???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności