Skocz do zawartości
Adam_84

Stukanie w układzie klimatyzacji/wentylacji

Rekomendowane odpowiedzi

ja tu kiedyś zamieszczałem podobny temat apropos trykającego odgłosu z klimy. Po podłączeniu VAGa silniczek, a raczej klapa została namierzona. Błąd wyraźnie sygnalizował o niedomykaniu się jej. Nie pamiętam która dokładnie to była lecz w serwisie wymagało to zdjęcia całej dechy żeby się tam dostać. Całe szczęście, że pomysłowy mechanik dobrał się do niego bez zdejmowania. Silniczek został wymieniony, trykanie ustało, wszyscy są zadowoleni.

 

PS-Cena nowego silniczka w ASO budzi głupkowaty uśmiech na facjacie więc zachęcam do poszukiwań używanych w necie :P jeśli byście chcieli go wymienić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi również nie działa silniczek obiegu zamkniętego V113 ...

mógłbyś kolego opisać w jaki sposób twój mechanik się do niego dostał ? poprzez wymontowanie schowka tak jak to opisał m3iaz ?

zanim kupię nowy ( ok 300 zł ) chciałbym zobaczyć jak to wygląda może jeszcze da się go jakoś rozruszać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem polega na tym, że tych silniczków (identycznych zresztą) jest 7 w całym układzie. Wyjęcie mojego od klapy odszraniacza wymagało sporej gimnastyki na wysokości pedałów i w górę. Oczywiście do niektórych jest prostszy dostęp, do niektórych trzeba zdejmować całą deskę, kwestia po prostu tego który to i gdzie jest ulokowany. Niestety, ja nie mam aż tak dobrego obeznania w tym i nie pomogę Ci go zlokalizować, jedynie rozjaśniam zagadnienie, że sporo ich :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Próbowałem nastaw podstawowych( A/C+nawiew na przód), ale u mnie to nie działa.

Dopiero zaczęło się coś dziać jak nacisnąłem ECON+nawiew na przód, ale nie było "krzaczków" tylko jakieś prostokąty i z lewej strony wyświetlaczy pozioma kreska a pod nią F, no i te prostokąty.

o co chodzi?

 

 

Już wiem, co z tą nastawą.

Będę się przymierzał do wyjęcia "tykającego" silniczka ( u mnie silniczek od str. kierowcy trochę poniżej radia). Czy ktoś już wyjmował te silniczki? W jaki sposób są mocowane cięgna do nich?(na wcisk, czy z jakimś zabezpieczeniem?)

U mnie na jakiś czas pomogło poruszanie cięgnem, które łączy silniczek z klapką i dokręcenie śruby mocującej silniczek, ale już znowu słychać "tyk, tyk..."

Edytowane przez bolechowiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem niedawno b6 2006r. i mam to samo z klapkami.Wczoraj byłem w ASO na dużym

przeglądzie i zgłosiłem problem.Po przeglądzie usłyszałem,że ten typ tak ma.Nie przekonało mnie to,ale jeśli w Kielcach nie mają pojęcia co z tym zrobić to cóż.

Dodam,że wcześniej znajomy w nieautoryzowanej stacji zdjagnozował który z silniczków

nie pracuje prawidłowo (cały czas zmienia nastawy).Usterka jest trochę irytująca,ale

do się z tym żyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę odświeżę temat. W moim pasku również pojawiły się te stuki lub jak kto woli tykanie zegarka jednak nie występuje ono tylko przy zmianie temperatury czy intensywności nawiewu lecz ciągle, czasami sobie przestanie ale to naprawdę rzadkość czy znalazł ktoś już sposób na te klapki czy po prostu trzeba wymienić silniczek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silnik do wymiany .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aktualna cena silniczka w ASO Lublin to 460 zł! :((( - płakałem i płaciłem :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trochę odświeżę temat. W moim pasku również pojawiły się te stuki lub jak kto woli tykanie zegarka jednak nie występuje ono tylko przy zmianie temperatury czy intensywności nawiewu lecz ciągle, czasami sobie przestanie ale to naprawdę rzadkość czy znalazł ktoś już sposób na te klapki czy po prostu trzeba wymienić silniczek?
Ja mam taki sposób: przed wyłączeniem klimy ustawiam z jednej i z drugiej strony LO.Nic mi nie "tyka".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umnie tez stuka w nawiewach myśle że poprostu to tak jest wtym modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TomekLipinski

U mnie stuka cały czas. Wymontowałem Panowie schowek nad kolanami pasażera i zauważyłem błędy na serwie od nagrzewnicy. Przy zmianie temperatury na potencjometrze z mi.imalnej na jeden lub dwa stopnie wyżej ma problem z domknięciem lub otwarciem. Cięgna cofaja sie i idą do przodu i tak cały czas. Powoduje to bardzo drażniący dźwięk jakby jakieś

 

 

 

"tykanie" Poza tym jakiś sulnik wyżej lrawdopodobnie owiewu na twarz też jest trafiony bo tam też słychać

 

---------- Dodano o 21:24 ---------- Poprzednia wiadomość o 21:22 ----------

 

Jutro udam się na diagnozę komputerową i sprawdzą dokładnie co to za dźwięki;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, to i ja dołączam się do tematu. U mnie jest to tylko i wyłącznie przy zmianie wartości temperatury, też mnie to drażni i też mam zamiar coś z tym zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość salo211

Witam , ja tez kupiłem Passata i też mam ten problem , stukanie raczej ze strony kierowcy w okolicach radia , jest tak głośne i uciążliwe ze na pewno to będę robił , dziś jadę przywrócić fabryczne ustawienia całego układu , jeżeli to nie pomoże , zostawiam auto do magika od takich rzeczy i będzie zwalczał usterkę , jak się z tym uporam opisze procedurę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma podobnie ale nie jest to objaw stały tylko pojawia się co jakiś czas, mam wrażenie, że to łożysko wiatraka od czasu do czasu zastuka, ale może się mylę, na słuch myślę, że to wiatrak w konsoli a słychać to tylko w środkowej części nad panelem sterującym klimatronika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez stuka. Z tego co widze: ten typ tak ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupiłem niedawno b6 2006r. i mam to samo z klapkami.Wczoraj byłem w ASO na dużym

przeglądzie i zgłosiłem problem.Po przeglądzie usłyszałem,że ten typ tak ma.Nie przekonało mnie to,ale jeśli w Kielcach nie mają pojęcia co z tym zrobić to cóż.

Dodam,że wcześniej znajomy w nieautoryzowanej stacji zdjagnozował który z silniczków

nie pracuje prawidłowo (cały czas zmienia nastawy).Usterka jest trochę irytująca,ale

do się z tym żyć.

dokłądnie ten typ tak ma... mamy już 3 passata B6 i w każdym klepały więc się przyzwysczaj ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dokłądnie ten typ tak ma... mamy już 3 passata B6 i w każdym klepały więc się przyzwysczaj ;)

 

Skoro klepanie występuje to znaczy, że silniczek nastawy klapy nawiewu zawiesza się. Wystarczy podpiąc VAGa i błąd danego silniczka zostanie zapisany. Można wymienić lub wyczyścić potencjometr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam , ja tez kupiłem Passata i też mam ten problem , stukanie raczej ze strony kierowcy w okolicach radia , jest tak głośne i uciążliwe ze na pewno to będę robił , dziś jadę przywrócić fabryczne ustawienia całego układu , jeżeli to nie pomoże , zostawiam auto do magika od takich rzeczy i będzie zwalczał usterkę , jak się z tym uporam opisze procedurę ;)

 

nie musisz do magika. jak masz chęci ta sam dasz radę poczytaj ten temat http://forum.vw-passat.pl/threads/111480-Instrukcja-Wymiana-silniczka-klimatyzacji-V159-via-demontaz-schowka-modul-komfortu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jeżeli wymienię nagrzewnicę na tą nowszego typu(jeden silnik zamykania klap) zniknie problem stukania w desce? Panel climatronika mam już zmieniony na taki od cc. Będę wdzięczny za pomoc.

Edytowane przez Por

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności