Skocz do zawartości
Adam_84

Stukanie w układzie klimatyzacji/wentylacji

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niedawno kupiłem swojego pierwszego Passata B6 2005 r. W aucie jest klimatronic toteż siła nawiewu reguluje się automatycznie. Zauważyłem, przy włączonym wentylatorze, w każdym zakresie obrotów i nie ważne czy jest ustawiony automat czy manual, na postoju słyszę stukanie w desce rozdzielczej. Podczas jazdy go nie słychać bo nie jest wystarczająco głośne. Nie za bardzo wiem z czym powiązać ten objaw, mam nadzieję że to nic poważnego.

Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat poruszany już był . Gdy regulujesz to ustawiają się klapy i całe stukanie .:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stukanie słychać tylko przy przestawianiu się klapek, jeżeli słyszysz to przez cały czas, to nie jest to normalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stukanie słychać tylko przy przestawianiu się klapek, jeżeli słyszysz to przez cały czas, to nie jest to normalne.

 

Wszystko zależy od zmiany temperatury. Przez cały czas faktycznie raczej nie ustawiają się klapki, ale warto spróbować zrobić nastawy podstawowe klapek klimatyzacji bardzo często to pomga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też wydaje mi się, że to właśnie klapki hałasują, tylko przestawiając ustawienia nawiewów wyraźnie słychać jak się poruszają zamykając i otwierając poszczególne wyloty.

 

O co chodzi z tymi nastawami podstawowymi klapek? Robią to w serwisie czy można samemu spróbować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko w ASO.

 

Cieszcie się, że nie jeździcie touranem ;P tam stały hałas to standard :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

po moich przejściach z klimatronikiem postanowiłem odczytać kody błędów (znalazłem gdzieś w necie sposób), pokazuje 4fA czyli "Recirculation flap motor". Jak dostać się do tego silniczka, rozumiem że chodzi o silniczek obiegu zamkniętego?

Prawdopodobnie dostęp jest strasznie trudny, może istnieje sposób na reanimację silniczka bez ingerencji w deskę rozdzielczą?

 

Pomarzyć dobra rzecz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

silniczki recyrkulacji są 2 w twoim przypadku. w nowych autach (rocznik modelowy 2009) jest już jeden (dlatego nie tak łatwo panel klimatronika zaadoptować od CC). dostajesz się do nich po wyciągnięciu schowka pasażera. są po lewej stronie nad silnikiem nawiewu.

demontaż jest prościutki bo nie ma żadnych śrub a jedynie nakładka plastykowa. dla ułatwienia dostępu polecam wymontowanie modułu komfortu (wystarczy 2 nakrętki kluczem 10 wykręcić). nie trzeba go odłączać a jedynie po odkręceniu odchylić na lewo.

 

schowek ma 7 śrub i paskudny zatrzask na dole na wysokości środkowej śrubki.

jak będziesz potrzebował więcej info to pytaj na pw

 

---------- Post added at 16:04 ---------- Previous post was at 16:01 ----------

 

acha. możesz najpierw spróbować nastaw podstawowych

razem AC i nawiew na twarz przez jakieś 3 sek. na wyświetlaczach zobaczysz krzaki. jak znikną to jest po sprawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem nastawy podstawowe, wcześniej koledzy pisali że można je wykonać jedynie podłączając pod komputer (!) Raczej nic to nie dało, jutro po pracy spróbuję to ustrojstwo wymontować. Możliwe jest by coś blokowało klapki mechanicznie, czy jedynym wyjściem jest wymiana silniczka?

 

I jeszcze prosiłbym o nr części tego silniczka.

 

Dzięki

Edytowane przez Adam_84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz załącznik.

silniczki to 2 i 3.

w/g cennika oba są po 58,10 EURO netto (pewnie w serwisie taniej bo to cena na niemcy ;-) ).

swoją drogą VAG by powiedział dokładnie o który silniczek chodzi...

 

możesz jeszcze spróbować ściągnąć podszybie (pod maską) i dobrać sie do wlotu. może ci tam coś wpadło i blokuje...

po otworzeniu maski ściągasz 2 zapinki i wypinasz plastik po lewej stronie (jest na wcisk a wygląda jakby szyba była do niego przyklejona), potem jeszcze jeden plastik (też trzeba trochę pokombinować żeby wyjąć) i widzisz wlot razem z zewnętrzną klapką...

klima.pdf

Edytowane przez m3iaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za rady.

Niestety nie dałem rady wyrwać podszybia, strasznie mocno siedzi. Zdążyłem jednak zauważyć, że wlot jest zabezpieczony plastikową siatką więc raczej nic nie mogło się tam dostać. Jednak pokombinuję jeszcze żeby dostać się głębiej, postaram się informować na bieżąco o postępach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie odświeżyć temat, czy udało Ci się kolego coś zrobić z tymi stukającymi klapkami?Kupiłem Paska i mam ten sam problem, o ile w czasie jazdy praktycznie nie słychać stuków, to na postoju jest to co najmniej irytujące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie sobie nie poradziłem ale pojawił się 2-gi Passat w rodzinie i też klapki stukają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to taki standard :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli radio na max. i jazda do przodu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na MAX może nie , te klapki nie walą jak młotek , trzeba się przyzwyczaić i z tym żyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie slychac raz poraz przez kilka sekund to stukanie w formie np "tykajacego" jakiegos wiekszego zegarka? Mam nadzieje, ze to nie bomba ;)

Czy to wlasnie to nastawianie sie klapek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak.to jest norma i trzeba sie do tego przyzwyczaić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da sie przyzwyczaic jakbym mial na wyposazeniu stary budzik :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zauważyłem też to u siebie

klapki zaczynają stukać gdy się nagrzeje silnik jak jest zimny to cisza

znalazł ktoś na to rade??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności