Skocz do zawartości
pogromca

Wymiana licznika bez FIS na FIS - passat 3B i 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

I sie przywitam.

Poradźcie mi w temacie licznika 3b0 919 890 A . Kupilem taki po tuningu (biale podswietlenie i Czerwony FIS) z zamyslem  przełożenia do T4 . Wszystko ogarnąłem oprócz  wskaźnika biegu (t4 to automat) Jak to przekodować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie zamówić przewody 000 979 018?

 

Pytanie drugie, mam licznik 847 że wsadem pod ATJ, czy pod AJM muszę ten wsad zmieniać? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, bartosh napisał:

Gdzie zamówić przewody 000 979 018?

Allegro, olx, aso. Odzysk na szrocie.

 

5 minut temu, bartosh napisał:

Pytanie drugie, mam licznik 847 że wsadem pod ATJ, czy pod AJM muszę ten wsad zmieniać? 

Nie ma czegoś takiego jak wsad pod kod silnika. Tylko diesel/benzyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam grupowiczów po przeczytaniu wielu stron tego tematu dalej u mnie widnieje pytanie odnośnie montażu licznika MFA . Rozumiem ze jest tyle samo roboty co z fisem ale ciężko je znaleźć lub są za drogie a zwykle MFA w lewym zegarze mi wystarczy , a więc:

Pacjent: 1.9tdi 5b manual i klimatronik.

Aktualny numer licznika: 3B1 919 860 C

Licznika na oku: 3B1 919 880 C ( z tego co rozumiem ma on w sobie MFA)

Znalazłem manetkę do kombi oraz fajny gotowy zestaw kabli pod MFA 3 przewody + masa.

 

Nurtujące mnie pytanie:  Montaż wszystkiego będzie takie samo jak opisywane na forum ale pytanie czy kodowanie wszystkiego wygląda tak samo jak w manualu?? Nie mogę nigdzie na to odpowiedzi znaleźć (albo za słabo szukam)

Z góry dziekuje panowie za podpowiedzi i gorąco pozdrawiam :)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy jest możliwość by licznik z koncowką 849A pokazywał informacje rds z radia android z can.Orginalna kostka iso ma 2 kable. Czy muszę z kostki zielonej licznika ciągnąć kable. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam nie miałem pełnego fisa po zmianie na pełny fis montażu manetki i kodowaniu vcds na liczniku miga kontrolka świec żarowych po sprawdzeniu błędów w silniku jest jeden błąd 17978. rok samochodu 2000 licznik od 2,5. Proszę o pomoc 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już nie siedzę w Vw od dłuższego czasu, ale z tego co pamiętam to wina za mrugającą kontrolkę świec był odpowiedzialny czujnik STOP pod lub tez nad pedałem i trzeba go podłączyć na rozpiętym aku bo nowy potrafi się zepsuć podczas instalacji. Chociaż u Ciebie wygląda na błąd w kodowaniu lub dobraniu dobrego licznika do swojego auta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy mógłby ktoś mi pomóc ze wsadem do licznika, nie bardzo wiem co i gdzie przekopiować do nowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podeslij wsady podpisane stary i nowy.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.10.2019 o 20:49, dzejson90 napisał:

Wertowałem cały watek i było kilka osób którym się udało zaprogramować "welcome" oraz staging w zegarach 846 lub 847. 

Sorry że odgrzeję kotleta ale czy te osoby lub inne,które wiedzą jak to zrobić, będą tak miłe i podzielą się info?? :) 

PS: Mam B5 FL 2004 rok lecz jest to wersja basic(bieda) i zmieniałem 829A na 849A i na tym liczniku wszystkie wodotryski działały. Lecz radio Gamma V nie współpracowało(3 druty z zielonej kostki radia) i na fisie nie było info o stacji radiowej. Jak się zacząłem doktoryzować to wychodzi na to że 846 liczniki gadają z radiem tylko po can(trzeba mieć tuner TMC i radio z końcówką w numerze D). Więc zaopatrzyłem się w licznik 846 przerobiłem wsad z 847E i radio jest wyświetlane na Fisie lecz staging i welcome już nie działa. Nie mam pojęcia jak to przeskoczyć ponieważ gdy sprawdzam kod to  wartości są jak powinny dla tych dodatkowych opcji.

witaj  kolego,  mam licznik z końcówką 849a , orientujesz sie moze jakie wartosci we wsadze trzeba zmienic by staging dzialal tez u mnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jest ktos z Lubelskie kto pomorze ogaranc wymiane licznika bez fisa na full fisa?@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.01.2020 o 10:16, Diodaknet napisał:

Witam

I sie przywitam.

Poradźcie mi w temacie licznika 3b0 919 890 A . Kupilem taki po tuningu (biale podswietlenie i Czerwony FIS) z zamyslem  przełożenia do T4 . Wszystko ogarnąłem oprócz  wskaźnika biegu (t4 to automat) Jak to przekodować?

Też jestem zainteresowany gdzie to zmienić żeby biegi pokazywało na którym jadę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, poszukuję od dłuższego czasu odpowiedzi na moje pytanie. Trafiłem tu z polecenia i mam nadzieję, że uda mi się rozwiązać mój problem.

 

Otóż posiadam Passata B5 1.9 TDI 90km, rok produkcji 2000. Kod silnika AHU.

Jestem po wymianie starego licznika na licznik Full Fis (widocznym na zdjęcu).

Jedyny problem jaki mam z licznikiem to jest to, że zamiast wskazywać temperaturę zewnętrzną na wyświetlaczu widnieją kreseczki "----". Na climatronicu temperature wskazuje bezbłędnie.  Dodam, że na fabrycznym starym liczniku temperaturę wskazywał poprawnie.

I teraz pytanie do was, w jaki sposób można naprawić wyżej wypisaną usterkę ? 

Zależy mi bardzo na waszej pomocy. 

Pozdrawiam

 

licznik.jpg

Edytowane przez karolekk1989

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, karolekk1989 napisał:

Cześć, poszukuję od dłuższego czasu odpowiedzi na moje pytanie.

To jeżeli tak długo poszukujesz, to wystarczyło przeczytać ten topic. Nie mówię że cały od razu, ale na ostatnich 30 stronach przynajmniej kilka razy pisałem co dokładnie trzeba zrobić żeby to ogarnać.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry ?

Mam ten sam problem co Karol. Biorę się za czytanie ostatnich 30 stron. Rozumiem, że jak tam nie znajdę to nam pomożesz, tak Tauka? ?

Zwracam honor. Jest wszystko opisane pin po pinie. Przy najbliższych pracach to zrobimy ?

Edytowane przez karpiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze podpowiem, bo może to było w tych stronach, a może gdzieś wcześniej deczko (bo nie  sprawdzałem) że czasami trzeba climatronik z pierwszych roczników fl o końcówce numeru 044j

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, już kupiłem taki. Czekam aż doleci ?

Bardzo dziękuję za Twoją pomoc!

 

Edytowane przez mkpol
Poszukaj lepiej ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@karolekk1989, @karpiu o ile pamiętam u mnie po wymianie licznika też jedynym problemem był brak temperatury na FISie. Zdaje się, że ta modyfikacja rozwiązała problem. Wszystko działa teraz na starym panelu klimy.

 

aszxcd.png

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Niedługo będę się za to zabierał. Planuję wymianę z bez fis(3B0920807) na full fis(3B0920849). Co do edycji wsadu na pewno sobie poradzę, niemniej jednak mam kilka pytań do bardziej doświadczonych.

1. Rozmawiałem z fachowcem i stwierdził, żeby broń Boże nie kopiować danych z jednego wsadu do drugiego, że to nie zadziała, że trzeba kodować klucze i transpondery. Może skończyć się defem w liczniku i tyle z tego będzie... Jak jest naprawdę?

2. Czy po zedytowaniu wsadu nowego licznika mogę go podpiąć, żeby sprawdzić czy wszystko działa jak należy pomimo obecności "starej manetki" wycieraczek bez obsługi komputera i się przejechać?

3. Mam świadomość tego, że powyższe pytania mogą brzmieć co najmniej głupio, ale będę się zabierał za to po raz pierwszy. Jak dotąd tylko przejrzałem wsad swojego licznika, ale nic się w nim zrobić ciekawego nie da. Wersja to [VWK501LL] ROM 0.88.

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi :)

Dobrego dnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności