Skocz do zawartości
pogromca

Wymiana licznika bez FIS na FIS - passat 3B i 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

To co z tym gongiem, dźwiękiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, jihad napisał:

To co z tym gongiem, dźwiękiem?

Będziesz pamiętał o światłach ;) ja nie mam bo padła krańcówka i jakoś żyje. Ewentualnie kupisz buzzer w przekażniku pokopiesz w instalce założysz i będziesz miał brzęczyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, jihad napisał:

To co z tym gongiem, dźwiękiem?

to co pisałem. Nic się nie zmieniło. Brak dzwiekowego powiadomienia o zapalonych swiatłach po otwarciu drzwi..

Chyba, ze przerzucisz cało komfort na 1c0 to bedziesz miał powiadomienie, a dodatkowo info na FF które drzwi otwarte.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem dziś 3B0920827A zamiast 3B0920822A do przedlifta 2000 i jest OK. Klimatronik pozostał przedliftowy 3B1907044D.

 

 

Edytowane przez jihad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam licznik 1/2 fis 825x i chce zamienic na pelny fis 847

pytanie czy ze starego mam skopiowac od 0 do 11b?

Te wsady maja info w tych samych miejscach?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, czy mógłby mi ktoś ogarnąć połączenie tych wsadów z liczników? Mam zgrany wsad ze starego licznika i wsad z nowego licznika. Stary to 1/2 fis 3B0 920 820 A, a nowy to full fis 3B0 920 849 B, pliki w załączniku. Z góry dziękuję!

3B0920820A B5-KOMBIINSTR. VDO V14.BIN

3B0920849B KOMBI+WEGFAHRSP VDO V03.BIN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tauka

poświęcając dużo czasu żeby wymienić licznik i przeglądając internety natknąłem się na mega fajny programik. Przerzuca wszystko praktycznie za nas oto link: (jak nie mogę podlinkować do obcego forum to proszę o usunięcie tego wpisu)

https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=621433

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam licznik o numerze 3B1 919 880 na jaki moge go podmienić gdybym nie znalazł o tym samym? Gdyby ktoś był tak miły i mi podpowiedział to będę wdzięczny. Poszukał bym sam ale przebrnąć przez tyle stron tematu troche ciężko jak auto trzeba zrobić na cito

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.09.2019 o 07:44, HansikVR5 napisał:

Posiadam licznik o numerze 3B1 919 880 na jaki moge go podmienić gdybym nie znalazł o tym samym? Gdyby ktoś był tak miły i mi podpowiedział to będę wdzięczny. Poszukał bym sam ale przebrnąć przez tyle stron tematu troche ciężko jak auto trzeba zrobić na cito

Musisz kolego szukać fisa ale bez can. A tak dla reszty. Przewody o ktorych mowa w poscie 1 to kosz 1 30 zł w aso wiec varto kupic wiazki na szrocie i samemu zrobic. To samo z tempomatem wiazka prawie 200 mi powiedzieli. Wiec dorwalem wtyczke i zrobilem sam. Wyczuli temat jak nic. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Geoeye napisał:

Musisz kolego szukać fisa ale bez can. A tak dla reszty. Przewody o ktorych mowa w poscie 1 to kosz 1 30 zł w aso wiec varto kupic wiazki na szrocie i samemu zrobic. To samo z tempomatem wiazka prawie 200 mi powiedzieli. Wiec dorwalem wtyczke i zrobilem sam. Wyczuli temat jak nic. 

Dzięki kolego. Chodziło mi o zmiane licznika MFA na MFA, bo znalazłem kilka ale o innym numerze niż mój i nie byłem pewien czy będzie zamienny z moim. W końcu znalazłem z takim jak mój, ale chyba inny MFA też by podszedł. Znalazłem 2 liczniki przedliftowe z fisem za 350 i 400zł ;) Skromnie jak za licznik. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wertowałem cały watek i było kilka osób którym się udało zaprogramować "welcome" oraz staging w zegarach 846 lub 847. 

Sorry że odgrzeję kotleta ale czy te osoby lub inne,które wiedzą jak to zrobić, będą tak miłe i podzielą się info?? :) 

PS: Mam B5 FL 2004 rok lecz jest to wersja basic(bieda) i zmieniałem 829A na 849A i na tym liczniku wszystkie wodotryski działały. Lecz radio Gamma V nie współpracowało(3 druty z zielonej kostki radia) i na fisie nie było info o stacji radiowej. Jak się zacząłem doktoryzować to wychodzi na to że 846 liczniki gadają z radiem tylko po can(trzeba mieć tuner TMC i radio z końcówką w numerze D). Więc zaopatrzyłem się w licznik 846 przerobiłem wsad z 847E i radio jest wyświetlane na Fisie lecz staging i welcome już nie działa. Nie mam pojęcia jak to przeskoczyć ponieważ gdy sprawdzam kod to  wartości są jak powinny dla tych dodatkowych opcji.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie prościej było zmienić gamme na np delte? Ładniejsze, po canie lata...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radio gamma na pewno działa na fisie 849 po 3 przewodach z zielonej wtyczki po podłączeniu wg schematu w pierwszym poście. Miałem B5 z 2000r w tej konfiguracji i działało 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

849 z gamma v bez problemu działa na 3lb. mam tak u siebie podłączone aktualnie.

może wystarczylo kodowanie licznika zmienić.

846 to jeden z pierwszych ff więc te wszystkie bajery mogą nie działać. zresztą mają trochę inny wsad niż 849 i jeżeli robisz w tych samych komórkach (np welcme) to nie będzie działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@owies no włśnie nie mam wiązki do radia po canie. Brakuje mi tunera tmc aby gadał z licznikiem po can. 

@tauka kodowanie licznika mam 21115. Radio kodować także próbowałem na różne sposoby i za nic nie chciało gadać na liczniku 849. Ludzie pisali że im działa i nie potrafię zrozumieć jak. Piny mam połączone  licznik-zielona wtyczka w radiu , 30-8, 31-9, 32-10.

Mam jeszcze oprócz tego w samochodzie 846, dwa inne 849. W jednym nawet fis wymieniłem na nowy i wolałbym jeden z tych zainstalować w aucie. Brak pomysłów. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie, do delty nie trzeba tunera TMC, licznik robi dla niej za bramkę i daj wszelkie potrzebne info z samochodu.

Ciekawe jak młode radio z CANem dałoby się odpalić na tej szafie... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, dzejson90 napisał:

Radio kodować także próbowałem na różne sposoby

Czyli z 4 na ostatnim miejscu też robiłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Probowalem z 4, 7 i inne kombinacje.

20191006_222006.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności