Skocz do zawartości
pogromca

Wymiana licznika bez FIS na FIS - passat 3B i 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

Jedź na szrot wytnij kostkę i będziesz miał.

Czasami we wtyczka licznika siedzą wetknięte same piny w miejscach pustych także sprawdź u siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jedź na szrot wytnij kostkę i będziesz miał.

Czasami we wtyczka licznika siedzą wetknięte same piny w miejscach pustych także sprawdź u siebie.

 

Sprawdzę, dzięki za podpowiedź :) jutro koleś ma mi sprawdzić czy ma jeszcze kostkę z licznika na aucie i ewentualnie jadę brać i rozwale ja żeby te terminale wyciągnąć bo próbowałem z kostki wyciągnąć ale za cholere nie szło :) albo źle grzebalem :P

 

Co do odpowiedzi 1robert; jak z wiązki do wiązki inne? Przecież chyba przy każdej kostce licznika montowali te 000 979 018 (takie małe) bo 000 979 133 są większe (od strony manetki) chyba że się mylę to poprawcie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężki temat z tymi pinami. U chińczyków można kupić całą kostkę w zestawie z pinami za niecałe 5 dolarów. Ja włożyłem kable bez pinów i już od ponad pół roku wszystko się trzyma i co najważniejsze działa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciężki temat z tymi pinami. U chińczyków można kupić całą kostkę w zestawie z pinami za niecałe 5 dolarów. Ja włożyłem kable bez pinów i już od ponad pół roku wszystko się trzyma i co najważniejsze działa :D

A masz link?

 

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pinami razem? Bo coś mi na telefonie nie chce się odpalić.

 

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Razem z pinami.

Package includes:

1 X 32 way female connector housing and insert

32 X Female terminals 000 979 009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

udało mi się wyrwać dwie kostki licznika z kabelkami i pinami z passata b5 przed fl za 30 zł, czyli mogę powiedzieć, że jestem do przodu tyle kasy ile terminali w kostce (mowa o ASO) ;) wiązka przerobiona już i teraz pozostało założenie wszystkiego, tempomat jednak musi poczekać bo nie mam kostki od manetki :) ale to przyjdzie czas to tylko podepne kostke i kabelki w podszybiu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
udało mi się wyrwać dwie kostki licznika z kabelkami i pinami z passata b5 przed fl za 30 zł, czyli mogę powiedzieć, że jestem do przodu tyle kasy ile terminali w kostce (mowa o ASO) ;) wiązka przerobiona już i teraz pozostało założenie wszystkiego, tempomat jednak musi poczekać bo nie mam kostki od manetki :) ale to przyjdzie czas to tylko podepne kostke i kabelki w podszybiu ;)

 

 

30zł za te 2 wtyczki :o sporo . Ja mam w zapasie po rozbiórce anglika . Jak będziesz chciał kodować immo klucze , przebieg to ogarnę ci to :) No i ożywić tego AVB Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30zł za te 2 wtyczki :o sporo . Ja mam w zapasie po rozbiórce anglika . Jak będziesz chciał kodować immo klucze , przebieg to ogarnę ci to :) No i ożywić tego AVB Pozdrawiam

 

sporo, ale w porównaniu do ASO (za kawałek kabelka z terminalem) to i tak tanio :P immo i klucze już gotowe, bo mam vag tacho i wsad już zmieniony w liczniku, tylko przełożyć i jeździć ;) w sprawie ożywienia AVB to pw bo to też będzie potrzebne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w tej chwili lekko wypalony pół fis w automacie i chcę zmienić na pełny fis. Jest gdzieś spis numerów liczników żeby sobie dopasować? Jak będzie licznik w milach albo od diesla to mozna przelozyc tarcze ze starego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przełożenie tarcz nic nie da trzeba zmienić jeszcze we wsadzie w odpowiednich komórkach kodowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przełożenie tarcz nic nie da trzeba zmienić jeszcze we wsadzie w odpowiednich komórkach kodowanie

 

Okej, czyli lepiej kupić po prostu od benzynki. A jak to jest z automatem? Każdy FIS ma zakodowaną możliwość pokazywania biegów do automatu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba kupić od benzyny. Może być od diesla i gb, tylko trzeba wgrać oprogramowanie benzyny eu i przełożyć tarcze.

Co do automatu to każdy fis ogarnie wskaźnik.

 

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie trzeba kupić od benzyny. Może być od diesla i gb, tylko trzeba wgrać oprogramowanie benzyny eu i przełożyć tarcze.

Co do automatu to każdy fis ogarnie wskaźnik.

 

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Okej, ekstra dzięki! To szukam jakiegokolwiek w dobrym stanie i kupuje. Przeprogramowanie to super sprawa, ogarne sobie kogos ze slaska na ta przekladke :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam podepnę się do wątku posiadam licznik z pół fisem i chciałbym przełożyć na pełny FIS - passat 3BG .Czy jest łatwiejsza procedura kupuje drugi licznik z pełnym fisem odczytuje pin licznika wgrywam w drugi i to wszystko .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 3bg najlepiej jest przekopiowwć odpowiednie pola wsadu ze starego wsadu do nowego wg instrukcji z pierwszego posta.

 

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez tauka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dokładniej mógłbyś wyjaśnić procedure

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ja wykorzystałem do dopasowania zegarów interfejs VAG-TACHO, ponieważ procedura jest szybsza, łatwiejsza i bardziej ‘elegancka’, a sam fejs można kupić naprawdę tanio.

Dodatkowo tym sposobem nie potrzebujemy wymieniać transponderów w kluczykach, nie potrzebujemy również żadnych PIN-ów.

Ogólnie to należy zczytać zawartość pamięci starych i nowych zegarów, przekopiować co potrzeba z jednego do drugiego i taki zmodyfikowany wsad wgrywamy do nowych zegarów.

Do edycji wsadu należy użyć jakiegoś hexedytora, np. WinHex lub XVI32.

Tak wygląda główny ekran VAG-TACHO.

47708859.png

 

Wybieramy Select ECU--> VDO New, następnie Connect selected ECU. Czekamy aż nastąpi połączenie z licznikiem, ukaże się wtedy komunikat Access GRANTED!

Jeżeli za pierwszym razem ukaże się komunikat Access DENIED! to należy powtórzyć próbę połączenia do skutku.

Po połączeniu wybieramy Read EEprom i czekamy aż cała zawartość pamięci zostanie odczytana, następnie zapisujemy wsad na dysku wybierając File-->Save File.

Możemy nazwać plik np. „stary.eep”. Tą samą procedurę powtarzamy dla nowego licznika i zapisujemy wsad np. jako „nowy.eep”.

 

Teraz uruchamiamy jakiś Hexedytor np. WinHex i otwieramy plik „stary.eep”

 

Tak wygląda przykładowy wsad w edytorze WinHex:

Uwaga, tak wygląda wsad dla liczników zakończonych numerami 845,846,847, pozostałe wsady poniżej.

28681751.jpg

 

Zaznaczyłem ciemniejszym kolorem ten fragment, który należy przekopiować do pliku „nowy.eep”. Gdyby to było niezbyt widoczne to należy przekopiować fragment od początku do komórki $11B. Kopiujemy i zapisujemy zmiany.

 

Od modelu 2004 występują już liczniki zakończone numerem 8X9(809,829,849), są one zamienne z pozostałymi, ale wsad się trochę różni. Na zdjęciu zaznaczyłem fragmenty, które należy przenieść, w przypadku gdy stary oraz nowy licznik są zakończone na 8X9.

849a849a.png

Są to fragmenty, $70-$77, $90-$97, $B0-$CA, $E0-$159.

 

Tak jak napisałem te wsady różnią się między sobą, ale fizycznie posiadają te same informacje, tyle że w różnych miejscach. Dlatego możemy wachlować licznikami jak tylko chcemy. Na kolejnym zdjęciu przedstawiłem porównanie wsadu z liczników 8X5,8X6,8X7, ze wsadem 8X9, zaznaczyłem na obydwu wsadach te same informacje kolorami, więc wiadomo co gdzie skopiować:

849a847e.png

 

Teraz ponownie łączymy się z nowym licznikiem i wybieramy File-->Read File i otwieramy ten nasz zmodyfikowany wsad. Następnie wybieramy Write EEprom i Continue.

Po zakończeniu zapisu wyłączamy program i odłączamy klemę ‘minus’ na kilkanaście sekund i podłączamy ponownie. Na liczniku powinien pokazać się nasz przebieg ze starego licznika, PIN i VIN są ze starego licznika, Immo dopasowane i można odpalić motor. Ewentualnie należy zmienić kodowanie według potrzeb.

 

 

 

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Wielkie Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności