Skocz do zawartości
pogromca

Wymiana licznika bez FIS na FIS - passat 3B i 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 849 ale bez takich bajerów. Jak zrobić takie menu?

 

Z tego co wiem to specjalny interface jest potrzebny. Podlaczany chyba pod can

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam Passata po przekładce z automat na manual. Licznik bez FIS. Założyłem z 1/2 FIS pociągnąłem wiązkę kabli, poskładałem załączyłem wszystko chodzi. Podpiąłem komputer i tu zonk, zapomniałem z czytać PIN nowego licznika tylko odrazu przeszedłem do instrukcji ze strony pierwszej. Robię oczywiście wszystko VAG-COM 401. Czy jest możliwość aby przy pierwszym wpisaniu w 19-CAN Gateway/07-Recode pin starego licznika odrazu nadpisało go w nowym liczniku? Bo gdy wchodzę w 17-Instruments to odrazu widnieje pin starego licznika. Czy jest możliwość aby miały ten sam PIN?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie ty tam widzisz piny, bo jest niemożliwe, żebyś wchodząc tam gdzie piszesz zobaczył jakiekolwiek pin.

Chyba ze chodzi ci o kodowanie. To jest możliwe że nowy i stary licznik ma takie samo.

Can gateway też będzie takie samo. Ewentualnie jak zmueniles automat na manual to możesz zmienić kodowanie odejmujac 1 z kodowania. (Jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś)

 

Wytapane z 1+3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie kodowanie powinno byc dla manual?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależnie od wyposażenia. 00004 lub 00006

 

Wytapane z 1+3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest 00006 i nie ma możliwości zmiany na inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jest ok.

 

Wytapane z 1+3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,czy ktoś mógł by mi pomóc w zmianie wartości danych z czytanych z mojego licznika i wpisaniu je do nowego tak żeby auto normalnie pracowało. Zmieniałem wartości w wsadach tak jak było napisane na początku tematu ale auto nadal nie odpala gdyż nie mogę dostosować immobilaizera.Zmienia sie VIN i tylko tyle. Bardzo proszę o pomoc.

 

 

 

 

 

 

 

stary licznik.rar

nowy licznik.rar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, interesuje mnie wymiana licznika. Naczytałem się o tym sporo i teraz mam trochę mętlik w głowie. :D Mianowicie mam Passata b5 z 99 roku bez FIS i chciałbym założyć 1/2FIS więc potrzebuję szyny CAN. I teraz pojawia się problem czy rocznik modelowy 99 miał już CAN? Jest jakiś sposób na sprawdzenie czy mam CAN bez wyciągania licznika, ECU i podłączania kompa? Np. po złączu OBD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez podlaczania kompa się na bank nie obejdzie, a najlepiej to wyciągnąć licznik i sprawdzić czy są kable we wtyczce...

 

Wytapane z 1+3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tak przeglądając liczniki zauważyłem że wszystkie z CAN przed liftem mają skalę do 260km/h. Istnieją liczniki z numerem 920, czyli te które mają CAN i są wyskalowane do 220km/h?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LICZNIK PASSAT B5 PROBLEM !!!

 

Problem jest w Passacie B5 z 1998 roku wyjeżdżając z fabryki miał motor 1,6 kupiliśmy dawcę anglika 1,8 T FL z roku 2002 i już w angliku przed przekładką nie działał licznik tzn. nie działały żadne wskazówki. I brak możliwości z czytania pinu vagtacho 5.0 ale rozpoznaje instrument auto odpala.

Po zakupie licznika z anglika 1,8t z roku jak dobrze pamiętam 2001 i podpięciu okazuje się że nie ma komunikacji.

 

A druga sprawa to kodowanie tego licznika i immo .

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze tak przeglądając liczniki zauważyłem że wszystkie z CAN przed liftem mają skalę do 260km/h. Istnieją liczniki z numerem 920, czyli te które mają CAN i są wyskalowane do 220km/h?

Nie.

 

Wytapane z 1+3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, udało mi się zmienić wsad pamięci w nowym liczniku tak że wszystkie opcje chodzą bez problemu. Auto odpala, wskazuje wszystkie opcje komputera ale jest jedno ale. Po zapaleniu świateł drogowych potocznie nazywając "dlugich" nie zapala mi się kontrolka na liczniku. Czy to może być wina źle zrobionego wsadu pamięci czy uszkodzona dioda od podświetlenia tej kontrolki? Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na teście licznika świeci?

 

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dioda jest sterowana sprzętowo - przychodzi 12V kontrolnie z lamp i się zapala. Zobacz czy nie zagiął się w liczniku żaden pin, ja tak miałem, zagiął się od podświetlenia i zwarł z tym obok przez co umarła komunikacja OBD. Tu niema powodów by nie działało. Ewentualnie uszkodzona dioda, rezystor bądź zimny lut w liczniku. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie się dioda spaliła na ten przykład. A nawet dwie, bo tyle przychodzi na kontrolkę świateł długich. Wyciągnij licznik i sprawdź czy prąd na pin w kostce dochodzi. Jak tak to przyczyna w liczniku.

 

Wytapane z 1+3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na teście licznika kontrolka się nie zapala. A czy ma ktoś opis na którą kostkę i na który pin dochodzi napięcie że świateł drogowych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dioda jest sterowana sprzętowo - przychodzi 12V kontrolnie z lamp i się zapala. Zobacz czy nie zagiął się w liczniku żaden pin, ja tak miałem, zagiął się od podświetlenia i zwarł z tym obok przez co umarła komunikacja OBD. Tu niema powodów by nie działało. Ewentualnie uszkodzona dioda, rezystor bądź zimny lut w liczniku. Pozdrawiam

 

A te 12V to skąd konkretnie wychodzi z lamp, chociaż bym sprawdził czy faktycznie wychodzi a później bym sprawdził czy dochodzi do licznika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności