Skocz do zawartości
pogromca

Wymiana licznika bez FIS na FIS - passat 3B i 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądając ostatnio allegro natrafiłem na zegary z SUPERB I o numerze 3U0920941E lub 3U0920942D oprócz podświetlenia maja to samo co 849(949) lub 847(947)? data produkcji niby od 2002

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działać będą. Ale będzie problem jak byś chciał zmienić tarcze na passata, bo wsad jest inny i passatowski nie działa na tych zegarkach, a z przerobieniem jakiś problem był.

 

Wytapane z 1+3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy struktura wsadu jest podobna lub identyczna.

 

Edit: doszukalem się wsadu zaraz porownam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jest jakaś inna i był problem z przerobieniem skalowania predkosciomierza. Musiałbyś poszukać, w którymś z tematów licznikowych było to poruszane ;-)

 

Wytapane z 1+3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ogarnął temat samoczynnego resetowania się mfa1 i 2, bo zmieniłem licznik z 3B0920822A na 3B0920829A i właśnie tak się dzieje, raz wcześniej raz później. Myślę, że wsady dobrze połączyłem, ale dla pewności jakby mógł ktoś zerknąć:

822-eprom_822A.rar,

829 orginalny-eprom_829_org.rar,

połączony-Eprom_822-829org_wsady.rar

i po zakodowaniu kluczyków i zmianie kodowania na 5125, dzisiaj zgrany -eprom_822-829_pol.rar,

na starym liczniku nic takiego nie miało miejsca więc raczej to wina licznika (wsadu).

Jeszcze jedno: czym różnią się panele klimatronika 3B1907044J od 3B2907044J, bo przewody już podłączyłem, brakuje mi tylko panelu i nie wiem który kupić.

Dojrzałem na zdjęciach na Aledrogo, że czujnik temp. wewn. w panelach 3B1 jest po lewej a w 3B2 po prawej stronie, to może 3B2 jest z anglika?

Edytowane przez emart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3b2 to angol.

A co do restartow to już ktoś z tym walczył. Nie pamiętam kto, ale jest to chyba wina licznika. Na pewno nie pomaga znana wsadów. A nawet jeżeli coś dawała to na bardzo krótko.

I tez było to chyba na 829.

 

Wytapane z 1+3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak kontrolnie spytam - jeżeli przepisałeś wsady (patrzyłem na Immo i moim zdaniem wpisałeś OK) to po co musiałeś kodować klucze ponownie? Przecież po to się edytuje wsady poprzed dopisanie PINu, kluczy, przebiegu by licznik podszedł Plug and Play bez żadnych manipulacji i zadziałał odrazu. Przynajmniej tak doczytałem na forum. Swój licznik będę wkładał po tych mrozach, bo przy -18 to nie robota. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie próbowałem odpalać po podłączeniu licznika, ale migała kontrolka od immo a po zakodowaniu kluczyków przestała, tak samo miałem jak założyłem licznik 3B0920827A tylko, że musiałem go oddać ze względu na wyświetlacz i teraz ten się resetuje - ręce opadają, a fajnie wygląda ten 829 w aucie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No rozumiem, czyli jednak edycja wsadu jest nie potrzebna bo i tak trzeba kodować klucze, co najwyżej nie trzeba logować licznika do ECU. A jak wygląda to resetowanie? pytam bo mam 946 (przerobiony na 846) na razie na stole z manetkami podpiętymi i śmiga ok, nic się nie zawiesza, przełącza dobrze, resetuję przyciskiem ten MFA na którym jestem obecnie. Czym się objawia reset? zgaśnięcie i zawieszenie? czy sam reset wartości po wył/wł zapłonu? dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reset mfa czyli kasują się dane z przebiegu, czasu jazdy i średniego spalania w mfa2 a nie powinny, natomiast mfa1 działa normalnie tzn.kasuje się po ok. 2 godzinach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do restartow to już ktoś z tym walczył. Nie pamiętam kto, ale jest to chyba wina licznika. Na pewno nie pomaga znana wsadów. A nawet jeżeli coś dawała to na bardzo krótko.

I tez było to chyba na 829.

 

Wytapane z 1+3

 

Z tym wsadem to chyba się zgadza, że nie ma nic do resetów, bo wygrałem 829AX i też się zresetował. Może ktoś potwierdzić, że po zmianie 822A na 829A działa dobrze, tzn.nie resetuje się mfa2? Bo nie wiem czy próbować z następnym licznikiem czy wymienić sam wyświetlacz z jakiegoś anglika albo z olx-a bo też ostatnio pokazał się sam wyświetlacz. I druga sprawa to zasięg na paliwie: przy 3/4 baku pokazywał 420 km, co prawda po kilkudziesięciu km wzrósł do 500 km, ale to i tak dużo za mało. Te wskazania też można poprawić we wsadzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mojej wiedzy wgranie wsadu z 822 do 829 i na odwrót nie zadziała. A jak zadziała to z błędami. Jeden jest Immo2 i to dość stary, drugi Immo3 i to nowy. Zupełnie odmienna struktura wsadów. Chyba, że mówimy o zgraniu z 822 przepisaniu wartości do 829 to wtedy ok. Ja przepisałem z 802 do 846 i nic się nie resetuje, mogę oddzielnie kasować MFA itp. Tak więc pozostaje albo się przyzwyczaić, albo szukać innego licznika. Co do spalania? Moim zdaniem jak są to zegary x920x to wszystko leci po CANie, więc spalanie też. W 919 szło po kabelku analogowo do zegarów i tu zegary same liczyły zasięg mniej więcej na podstawie baku itp. Dziś wszystko wie komputer...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tym wsadem to chyba się zgadza, że nie ma nic do resetów, bo wygrałem 829AX i też się zresetował. Może ktoś potwierdzić, że po zmianie 822A na 829A działa dobrze, tzn.nie resetuje się mfa2? ?

Numer licznika nie ma tu nic do rzeczy. Masz po prostu licznik gdzieś uszkodzony. Wymień ma inny i będzie po problemie.

 

 

. I druga sprawa to zasięg na paliwie: przy 3/4 baku pokazywał 420 km, co prawda po kilkudziesięciu km wzrósł do 500 km, ale to i tak dużo za mało. Te wskazania też można poprawić we wsadzie?

Pojezdzisz trochę to się ułoży. On to sobie przelicza na podstawie spalania i przejechanych km. Jak masz zrobione mało km to on też tego dokładnie nie obliczy. Im więcej km przejechanych tym dokładniejsze wskazanie.

 

 

 

Wytapane z 1+3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Numer licznika nie ma tu nic do rzeczy. Masz po prostu licznik gdzieś uszkodzony. Wymień ma inny i będzie po problemie.

 

Już go odesłałem, kupię nastepny, jak też coś będzie z nim nie tak to przekładam sam wyświetlacz z anglika do starego 822A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy. Mam paska kombi fl z 2002 1.9 tdi avf. tempomat.

Address 17: Instruments Labels: 3B0-920-xx5-17.lbl

Control Module Part Number: 3B0 920 827 A

Component and/or Version: KOMBI+WEGFAHRSP VDO V08

Software Coding: 05115

Work Shop Code: WSC 00000

Additional Info: WVWZZZ3BZ2E421331 VWZ7Z0B5208323

VCID: 224C72A7AEDC562E6B-5000. I mam 1/2 fis i chce zmienić na pełen fis czy ten licznik będzie pasować 3B0920847E czy inny mam szukać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bedzie pasować.

 

Wytapane z 1+3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wsad z licznika muszę wgrywać swój czy nie ?czy tylko kodowanie i immo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bedziesz musiał wsad przerobić, skopiować informacje o immo do nowego wsadu. Chyba ze kupisz sobie nową pestke do kluczyka i od nowa zakodujesz wszystko.

 

Wytapane z 1+3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Comanderem sobie zczytam immo bo mam kabel i vcds tez mam,wiec chyba niema problemu. tylko ten wsad wystarczy przekopiować ze starego na nowy? a i jeszcze pytanko jak zczytam pin z nowego licznika po instalacji w aucie i podłączenie kabla?czy muszę kombinować z pinem?

Edytowane przez josephx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie możesz wsadu całego przerzucić z jednego licznika do drugiego, bo to sa inne liczniki. Musisz ze starego licznika przekopiować odpowiednie komórki do nowego wsadu w odpowiednie miejsce i wtedy odpali ci bez problemu i bez zmieniania pestki w kluczyku.

Wystarczy przeczytać pierwszy post, jest wszystko opisane co i jak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności