Skocz do zawartości
pogromca

Wymiana licznika bez FIS na FIS - passat 3B i 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka, zakupiłem właśnie licznik oraz manetkę. Byłby chętny ktoś mi pomóc i rozpisać poradnik? Jestem kompletnie zielony w tym. Chyba że ktoś chciałby mi pomóc w Łodzkim 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tu na forum opis co trzeba kupić i gdzie się wczepić. Dasz radę sam jak już dłubałeś w elektryce auta.

Ja sobie dokładałem do golasa ze 2 miechy temu na oko. Operacja bez większych trudności.

 

Łap odrazu linka do przewodu który musisz kupić.  Dwa takie będa potrzebne i trzeba je przeciąć na pół i łączyć z innymi ale to sobie ogarniesz sam na spokojnie jak rozkręcisz auto

https://auto-plus.pl/make.asp?t=16&numer=000 979 133&tecdoc=000979133&brand=VAG&nazwa=Zestaw przewodów każdy z dwoma wtyczkami&h=1

Jak ja szukałem neta to nigdzie nie było takich, tylko tutaj

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.11.2021 o 22:07, XBoguslav napisał:

Siemka, zakupiłem właśnie licznik oraz manetkę. Byłby chętny ktoś mi pomóc i rozpisać poradnik? Jestem kompletnie zielony w tym. Chyba że ktoś chciałby mi pomóc w Łodzkim 

Jak coś to pisz na PW jestem z woj. łódzkiego. ?

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chcę kupić i zamontować licznik 1/2 FIS z Passata B5 FL do mojego Passata B5 diesel 07.2000rok niebieskie podświetlenie bez fisa. O jakich numerach kupić licznik żeby pasował ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy będzie 3b0920829a.

Tylko musisz pamiętać, że nie będziesz miał tego dźwięku przypominajacego o zapalonych światłach po otwarciu drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, perfekcyjna robota.

 

Mam jeszcze pytanie miał ktoś z Was problem że nie mógł się zalogować do zegarów pomimo poprawnego PINU? Wyrzuca napis FAIL na zegarach przy próbie logowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce się upewnić, mam licznik 3b0919861J w b5 z 98r i chciałbym wymienić na taki z polifta, jedni piszą że bez problemu podejdzie bez przeróbek, a drudzy że trzeba zmienic Ecu silnika na ten z Can, jak to wreszcie jest??? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów i odwiedzających :) 

Ostatnio montowałem licznik 1/2 FIS z Passata B5 FL do Passata przedliftowego i dzięki waszej pomocy udało mi sie to ogarnąć. Bardzo dziękuje za pomoc :) jeżeli jest ktoś z was zainteresowany montażem i kodowaniem to zapraszam do obejrzenia filmów pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema.

Da się zmienic licznik 825A na 827A?

Pytam bo wywala mi taki komunikat i nie chce sie z 827A łączyć.

Screenshot_20211130-103051.png

Edytowane przez robert1508

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Panowie.

Założyłem do mojego AJMa z 1999 r.  bez CAN licznik  z polifta 849. Dołożyłem CAN do licznika od sterownika / też wymieniony na nowszy /, potem kabelki z canem od licznika do climatronika / też z polifta /. Wszystko ok.

Czas na radio. Kabelki pociągnięte od licznika do mini ISO zielonego przy radiu,coby na fisie był RDS. Radio na które mnie naszło to Symphony MP3  z SUPERBa.  No i tu problem - RDS nie wyświetla się na FISie.  NAVI w liczniku odpalone. Co może być q....a  nie tak  ???  Miałem dwa takie radia - jedno zwykłe CD i to drugie MP3 i ani jedno, ani drugie nie zaświeci na FISie.  Czekam teraz na zwykłego kaseciaka coby zobaczyć czy ono odpali,bo  powinno.

O takim radiu piszę .

https://www.olx.pl/d/oferta/radio-cd-mp3-skoda-symphony-CID5-IDMB5sd.html#b82496f784;promoted

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mam pytanie miał ktoś probmrl z migającymi diodami od podświetlenia fisu, diody zmienione na inne i dalej to samo, licznik bez Can 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam bardzo fajny licznik z Superb 1 chciałbym go adoptować do swojego auta Octavia, problem polega na tym że nie mogę wydobyć pinu, ani vag tacho ani komander nie rozpoznają go.

Jest to licznik immo 3 V06 jakby ktoś mógł zerknąć do wsadu albo nakierować czym to ugryźć.

3U0920941C KOMBI+WEGFAHRSP VDO V06.BIN

Edytowane przez romek72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ostatnio sobie wpadłem na taki pomysł żeby zmienić licznik z pół fis na pełen. Czy jak ze starego zgram wsad że starego to wgrywając go do nowego  wystarczy? I czy w ogóle można tak zrobić? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie można tak robić. Można zgrać oba i zgodnie z opisem z pierwszego posta przekopiować odpowiednie fragmenty że starego do nowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, tauka napisał:

Nie można tak robić. Można zgrać oba i zgodnie z opisem z pierwszego posta przekopiować odpowiednie fragmenty że starego do nowego.

Dziękuję ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana licznika 3B0 920 822 AX na 3B0 920 847 E.

Odczyt wsadu starego licznika programem VAG-TACHO 3.01 - OK.

Odczyt wsadu nowego licznika programem VAG-TACHO - nie widzi licznika. wtf. Robię tak samo jak ze starym licznikiem. Zasilanie licznika jest, kontrolki, wyświetlacz działają.

Komunikacja po szynie CAN (VCDS lite, POLSKI VAG na interfejsie do tych programów) też nie działa z nowym a ze starym działa.

Czyżby licznik uszkodzony albo zablokowany?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem tu nowy i mam pytanko. Też zainteresowałem się tematem przekładki zegarów. Mam paska b5 kombi 99r 1.8 benzynka bez turbo i mam tam zegary z mfa, oznaczenie 3B1 919 880 produkcji VDO ( o ile to istotne). Upatrzyłem sobie takie cóś https://lostark.pl/pl/czesci/volkswagen/model/passat-b5/czesc/licznik_282209 . Z oznaczenia wynika że ma pełny fis. Ma to szansę zatrybić?

Edytowane przez mdm150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności