Skocz do zawartości
pogromca

Wymiana licznika bez FIS na FIS - passat 3B i 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, marcin tdi napisał:

A jak przeloze licznik ten z fis,to odpale samochód wogole?

Na pewno nie tak p&p. Trzeba przerobić odpowiednio wsad, kopiując do niego odpowiednie miejsca że starego, albo kupując nowe pestki i dopisujac klucze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ma ktoś może schemat wiązki czujnika temperatury zewnętrznej ??

Po zmianie licznika bez fis na full nie pojawia się tempertura ponieważ klimatyzacje mam manualną i nie ma czujnika.

 

Passat B5 FL

Pozdrawiam Mateusz 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden przewód do masy, drugi do licznika pin 26 zielonej wtyczki.
Ale będzie prościej, bo koło zbiorniczka płynu wspomagania, jak zdejmiesz osłonę to będzie prostokątna wtyczka dwa pin. Wystraczy kupić czujnik temperatury i go tam podłączyć i po robocie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tauka, największa wtyczka 12pin, obsadzic piny 1 i 2 lub dolutowac sie po stronie gniazda. :ok

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, tauka napisał:

Jeden przewód do masy, drugi do licznika pin 26 zielonej wtyczki.
Ale będzie prościej, bo koło zbiorniczka płynu wspomagania, jak zdejmiesz osłonę to będzie prostokątna wtyczka dwa pin. Wystraczy kupić czujnik temperatury i go tam podłączyć i po robocie.

 

Czyli nie muszę kabli ciągnąć żadnych ?? 

Wystarczy że czujnik podłącze pod tą wolna kostkę i będzie działać ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie DZIĘKUJE jutro będę go  ładował. A jeszcze jedno pytanie : czy jeśli auto odpaliło bez zmiany wsadu to można nim jeździć czy zgaśnie po ruszeniu???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, luuukaszeeek napisał:

czy jeśli auto odpaliło bez zmiany wsadu to można nim jeździć czy zgaśnie po ruszeniu???

Jeśli nie gaśnie ci kilka sekund po odpaleniu,to masz wyłączone immo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytanie związane z licznikiem. Chodzi mi o to że chciałem wsadzić licznik z passata w8. Aktualnie mam swapa na 2.3 azx i całą instalację elektryczną środka od fla z 2.3. Ta instalacja ma pełny fis i mam immo wywalony całkowicie. Jest możliwość założenia takiego licznika bez jakiejś tam rzeźby z instalacją? Czy muszę poszukać licznika z numerem takim jak mam czyli 846 czy mogę np zakupić z numerem 849 i będzie działać?

Wybaczcie za takie pytania ale z elektryki samochodowej to jestem noga

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Karol180

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 7.09.2017 o 22:13, tauka napisał:

Musisz też wiedzieć że wkładając licznik z fl nie będziesz miał sygnalizacji zapalonych świateł

Co to znaczy konkretnie? Po zgaszeniu i otwarciu auta nie ma info o pozostawionych światłach czy jak?

 

Miałem nigdy nie montować licznika FL, ale w międzyczasie wychodzi, że mam do wymiany klimatronik oraz wróciło fabryczne radio i znowu kusi, zwłaszcza opcja zasięgu na FISie, którą uważam za najbardziej przydatną i brakującą w tej chwili. Jakie jeszcze minusu są wymiany licznika na FL w przedlifcie?

Mam teraz licznik 920 1/2 i sumie nie wiem czy szukać 847/9 czy 1/2 FIS, bo jednak na zasięgu zależy mi bardziej niż na info z radia, a różnica w cenie zwykle znaczna.

Czy klimatronik z FL obojętnie jaki, czy może jakiś konkretny numer powinien być, tudzież jakichś numerów unikać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego przeczytaj parę stron wstecz, wszystko jest dokladnie opisane, jakie części dokładnie co i jak. Pisałem to nawet kilka razy. Ciężko co parę postów powielać te wszystkie informacje bo komuś nie chce się poszukać.

4 godziny temu, jihad napisał:

Co to znaczy konkretnie? Po zgaszeniu i otwarciu auta nie ma info o pozostawionych światłach czy jak? 

Tak. To konkretnie znaczy.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, tauka napisał:

Kolego przeczytaj parę stron wstecz, wszystko jest dokladnie opisane

Spoko, czytam całość od 100 strony w międzyczasie, bo to i tak z 7 lat wstecz. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, jihad napisał:

Spoko, czytam całość od 100 strony w międzyczasie, bo to i tak z 7 lat wstecz. ;)

Przecież w 3b I tak nie ma na szafie informacji o zapalonych światłach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie ma, jest tylko sygnał dźwiękowy.

Rozumiem, że on pozostanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, jihad napisał:

No nie ma, jest tylko sygnał dźwiękowy.

Rozumiem, że on pozostanie?

Zostanie bo nie pochodzi on z licznika tylko buzzera w przekaźniku. U mnie nie ma sygnału ale podświetlenie przełącznika jest na tyle oczojepne że nie da się zostawić włączonych ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, HansikVR5 napisał:

Zostanie bo nie pochodzi on z licznika tylko buzzera w przekaźniku

Że co?Co za brednie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, riccardoa napisał:

Że co?Co za brednie.

Nie wiem czy bredniebo w swoim liczniku nie widziałem żadnego brzęczyka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, HansikVR5 napisał:

swoim liczniku nie widziałem żadnego brzęczyka

Słabo patrzysz...

IMG_20190806_190522.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, tauka napisał:

Słabo patrzysz...

IMG_20190806_190522.jpg

To fakt słabo payrzyłem :D a w sumie to nie patrzyłem za brzęczykiem i myślałem że w vw jest to zrealizowane w bardziej ludzki sposób ;) u mnie w tym miejscu jest dolutowana jakaś szemrana płytka która jest w jakiś sposób odpowiedzialna za zapłon bo jak się odlutował jeden kabel to pasek mi rzucił palenie? (Obejście immo?) pewnie dlatego nie widziałem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności