Skocz do zawartości
pogromca

Wymiana licznika bez FIS na FIS - passat 3B i 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

Po zmianie przebiegu Vag-Tacho 2.5 myslalem ze jest tak samo, ale odlaczyłem akumulator na chwile i się okazało że jest ok. wiec teraz nasuwa się pytanie: czy po zmianie przebiegu tym moim Super Vagiem i odlaczeniu akumulatora moglo by byc ok. Ale nie mam juz sily tego sprawdzac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie znalazłem licznik EU 3B0920949A Full Fis diesel i chciałbym go przerobić na benzyne jest to możliwe ? 

Edytowane przez bulbacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie teraz to tak ostrożnie raczej ze zmianami liczników i przepisywaniem przebiegu. Wg ostatnio wprowadzonej ustawy JEST TO NIE LEGALNE  i można za to iść do więzienia, chyba, że pojedziesz o SKP w celu badania auta i sprawdzeniu licznika, i dokumentacji nowego przebiegu - nie ma nikt prawa zmieniać KKLem już przebiegu na ten co miałeś. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, lukaszlbn napisał:

pojedziesz o SKP w celu badania auta i sprawdzeniu licznika, i dokumentacji nowego przebiegu - nie ma nikt prawa zmieniać KKLem już przebiegu na ten co miałeś

To miało na celu zapobieganiu cofaniom licznika. Kara jest za zmiane przebiegu na inny niż jest oryginalnie. A jak zmieniam licznik bo się zepsuł, a nowy ma mniej najechane,to dlaczego mam sobie nie ustawić takiego jak miałem oryginalnie... I kto ci to udowodni, skoro przebieg jest taki jak był.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj, ja to wiem, każdy to wie, ale:

A jak zmieniam licznik bo się zepsuł, a nowy ma mniej najechane,to dlaczego mam sobie nie ustawić takiego jak miałem oryginalnie

Dlatego, że wg ustawy ingerujesz we wskazania drogomierza - to jest już niestety karane. Nie to, że zaniżasz, zawyżasz, tylko to, że ingerujesz - sam fakt. Nie wolno tego już robić, mamy jechać na SKP w celu odczytania przebiegu po wymianie i te dane mamy wtedy w cepik. Popieprzone, ale uważajcie. Tak na przyszłość. Koniec offtopu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, lukaszlbn napisał:

Słuchaj, ja to wiem, każdy to wie, ale:


A jak zmieniam licznik bo się zepsuł, a nowy ma mniej najechane,to dlaczego mam sobie nie ustawić takiego jak miałem oryginalnie

Dlatego, że wg ustawy ingerujesz we wskazania drogomierza - to jest już niestety karane. Nie to, że zaniżasz, zawyżasz, tylko to, że ingerujesz - sam fakt. Nie wolno tego już robić, mamy jechać na SKP w celu odczytania przebiegu po wymianie i te dane mamy wtedy w cepik. Popieprzone, ale uważajcie. Tak na przyszłość. Koniec offtopu.

Tylko jeśli zrobisz to sam w swoim garażu nic o tym nie mówiąc i przebieg ustawisz ze swojego,to kto i na jakiej podstawie ci udowodni,że zmieniłeś ten licznik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle to ustawa wejdzie w życie dopiero 1 stycznia 2020, więc jest jeszcze chwila na zrobienie sobie modyfikacji ;)
Na razie w życie weszła tylko część o karach za przewinięcie przebiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, lukaszlbn napisał:

mamy jechać na SKP w celu odczytania przebiegu po wymianie i te dane mamy wtedy w cepik

Widzę, że kolejny bubel chcą uchwalić.

Powiedz kto i w jaki magiczny sposób dojdzie do tego, że kupiłem licznik, ustawiłem identyczny przebieg jak na swoim poprzez INGERENCJĘ w niego, następnie zamontowałem w aucie.

I jaka jest szkodliwość takiego czynu i dlaczego ktoś w ogóle miałby chcieć mnie ukarać? Ta ustawa powstała w konkretnym celu - przeciwdziałanie OSZUSTWOM poprzez zaniżanie wskazań w licznikach. Jak się ma do tego mój niecny czyn?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniam licznik z bez na fiss.

Mam problem z przepisaniem licznika. Kopiowałem fragment epromu wedłog instrukcji Ale cały czas nie rozpoznaje starych kluczyków. Oraz przebieg pozostaje Bez zmian (nowy licznik v2)

Stading urochomiłem działa poprawnie. Zerknie ktoś na to jak to poprawnie skopiować ?

(imm3B0920847E nowy v1.bin) - Tu recznie zmieniłem vin oraz poprawiłem km . Nie mogę przypisać kluczyków które są. Chciałbym do tego pliku poprawnie przekopiować immo aby nie trzeba było przypisywać kluczyków.Czy tylko pozostaje kupno pestek?

 

3B0920847E nowy v1.bin

Stary licznik.BIN

3B0920847E__KOMBI_WEGFAHRSP_VDO_V08_WVWZZZ3BZ3E317565_____VWZ7Z0C6807403.bin

nowy licznik v2

Edytowane przez Pokonamwas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za licznik ten stary? Podaj numery i jaki producent? zczytaj jeszcze raz wsad z niego i wrzuć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. 

Chcę zmienić licznik na półfis lub nawet full fis jeżeli taki znajdę mój passat modelowo 03.99r  2.8 v6 . Obecnie mam zwykły o numerze 3b1 919 880, czy licznik o numerze 3b0 920 XXX będzie pasował ?  Jak sprawdzić czy mam Can ? Podobno z numerem 3b0 920 nie będzie działać??? :D ( Mam Mfa1 i mfa2 w oknie obrotomierza). Czy ktoś mógłby mi pomóc ?

 

  

Edytowane przez SzybkiBlue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiada ktoś wsad do licznika z 1.9 z tiptronic do licznika 3b0920849? Licznik z benzyny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak napisałeś że nie wiadomo o co chodzi.

Chcesz wsad 849 do diesla czy do benzyny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, tauka napisał:

Tak napisałeś że nie wiadomo o co chodzi.

Chcesz wsad 849 do diesla czy do benzyny?

Mam licznik w benzynie a potrzebuje wsad z diesla z automata. Chyba że na automat można w kodowaniu zmienić 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie. Chcę zamontować licznik z 1/2 fis i tempomat. Mam paska z 2001 Trend. Czy może być taka opcja,że mam instalację od tempomatu i od fisa w aucie ? mam licznik bez kompa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie takiej sytuacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z 2001 roku w wersji Trendline, 1.8 T w automacie. Licznik fabrycznie 1/2Fis, komputer i tempomat też jest na pokładzie. Więc chyba jest możliwe, żeby ta wersja miała takie fabryczne wyposażenie. Pojazd sprowadzony ze Szwecji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwe posiadanie takiego wyposażenia, ale pytanie było czy będzie instalacja skoro nie ma tego w aucie.

A skoro nie ma w aucie to nie będzie przygotowanej instalacji. Trzeba będzie ją dołożyć.

Edytowane przez tauka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to trzeba będzie dołożyć kilka kabelkow,bo mam cały pakiet. Kiera Multi,tempomat,i licznik z 1/2. Zrobię to za jednym zamachem. A jak przeloze licznik ten z fis,to odpale samochód wogole? Bo tak myślę sobie żeby założyć to wszystko i później dorobić instalację 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności