Skocz do zawartości
pogromca

Wymiana licznika bez FIS na FIS - passat 3B i 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

Spoko mogę pomóc. Wystarczy Ci zwykły kkl za 30zl i wszystko ogarniesz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem nowy na forum, dlatego witam serdecznie wszystkich, mam problem z passatem b5 fl, wymieniłem licznik, gdyż stary był uszkodzony, teraz założony jest licznik firmy vdo v08, niestety ale nie mogę się połączyć przez kabel vag comander z tym licznikiem, jest odmowa dostępu, przy passacie kolegi przed liftem łączy bez problemu, probowalem programem vag eeprom ale to samo, czy ktoś może łączył się z tym licznikiem i wie jaki kabel jest w stanie się z nim połączyć ? Dziękuję z góry za odpowiedź, Pozdrawiam  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kamilj95 napisał:

teraz założony jest licznik firmy vdo v08, niestety ale nie mogę się połączyć przez kabel vag comander z tym licznikiem, jest odmowa dostępu, przy passacie kolegi przed liftem łączy bez problemu, probowalem programem vag eeprom ale to samo,

Z licznikami vdo nie ma najmniejszego problemu, żeby połączyć się tymi programami. Może masz uszkodzony licznik.

Przerobiłem już multum tych liczników i nigdy nie miałem problemu żeby się połączyć.

Może masz słaby akumulator. Wtedy też się tak często dzieje że interfejsy nie chcą się łączyć. Wystarczy podłączyć zasilanie jakieś zewnętrzne i zaczyna działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, mam pytanie czy jest ktoś z Poznania okolic albo wlkp kto pomógł by mi zmienić licznik w moim pasku z 1/2 na full fis wiem że trzeba było by zrobić edycję wsadu i zakodować będę wdzięczny za pomoc 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Nowej Soli mogę ci ogarnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Moje auto to Passat B5 FL z 2003r 1.9TDI AVB. Zamierzam wymienic u siebie licznik na pelny FIS. Aktualnie mam licznik bez fis, dolozylem manetke do komputera i tempomatu i teraz pozostaje mi tylko wymienic licznik. No i teraz moje pytanie na jaki? Aktualnie radio mam nieoryginalne dokladane ale mimo wszystko chcialbym zeby w przyszlosci (jak wymienie radio na ori) pokazywalo mi stacje na liczniku. Wedlug pierwszego posta to instalacja okablowania nie dotyczy licznika z koncowka 849. Nie bawic sie wtedy w kombinowanie i zakupic 847 czy moze nie jest to wiekszy problem zeby dzialalo wszystko na 849? No i rowniez czy jest jakas drastyczna roznica w tych licznikach zeby warto bylo jednak zakladac ten 849?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, M4R71N napisał:

zakupic 847 czy moze nie jest to wiekszy problem zeby dzialalo wszystko na 849?

Jest dokładnie tyle samo roboty i tak samo działa. Ja mam u siebie wsadzony 849 i bez problemu działa z oryginalnym radiem. Musisz tylko pociągnąć 3 przewody między radiem a licznikiem.

7 godzin temu, M4R71N napisał:

No i rowniez czy jest jakas drastyczna roznica w tych licznikach zeby warto bylo jednak zakladac ten 849?

Drastycznej nie ma. 849 są najnowsze, więc z teorii mają najmniej wypalone fisy.

No i  w 849 masz zamieniony przebieg dzienny z całkowitym. Dzienny masz większy na górze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tauka napisał:

Jest dokładnie tyle samo roboty i tak samo działa. Ja mam u siebie wsadzony 849 i bez problemu działa z oryginalnym radiem. Musisz tylko pociągnąć 3 przewody między radiem a licznikiem.

No właśnie czytając pierwszy post z instrukcją montażu jest zapis ze nie dotyczy licznikow z końcówką 849 stąd moje pytanie. Czyli mam rozumieć że tak samo oba podłączam i oba będą działać?

 

Godzinę temu, tauka napisał:

No i  w 849 masz zamieniony przebieg dzienny z całkowitym. Dzienny masz większy na górze.

Rozumiem że to jedyna różnica? Funkcjami się nie różnią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, M4R71N napisał:

Rozumiem że to jedyna różnica? Funkcjami się nie różnią? 

Tak

Godzinę temu, M4R71N napisał:

Czyli mam rozumieć że tak samo oba podłączam i oba będą działać? 

Tak, oba działają po 3lb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2019 o 13:56, seba51ryb napisał:

Cześć

Swojego czasu (2012r) wymieniałem licznik bez fis na 1/2 fis. Na dzień dzisiejszy mam do wymiany sam fis i zastanawiam się nad wymianą całego licznika z pełnym fis. 

Wystarczy podmienić liczniki, czy trzeba coś zmieniać? Bedę wdzięczny za pomoc?

Panowie, swojego czasu wymieniłem licznik bez fis na 1/2. Po 6 latach miałem kłopoty z wyświetlaczem i kupiłem licznik z pełnym Fis. Licznik wymienił mi zaprzyjaźniony warsztat, ale pojawił się kłopot tzn.:  przy około 7-6l paliwa w baku pojawia się pomarańczowa kontrolka rezerwy paliwa z hasłem "bitte tanken"  i jest OK, ale jak gaśnie hasło  "bitte tanken" to również gaśnie pomarańczowa kontrolka rezerwy paliwa - powinna świecić dalej do wizyty na stacji. Po wyłączeniu stacyjki i ponownym jej przekręceniu sytuacja się powtarza. Efekt jest taki, że mam informację o rezerwie, ale na chwilę i tylko po przekręceniu stacyjki. Proszę o pomoc. Ponowna adaptacja licznika nie pomaga. :( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdz w menu licznika i przełęcz go w tryb informacji o błędach, wtedy będzie ci się świeciła cały czas kontrolka rezerwy ?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 9.03.2019 o 05:26, tauka napisał:

Wejdz w menu licznika i przełęcz go w tryb informacji o błędach, wtedy będzie ci się świeciła cały czas kontrolka rezerwy ?

W środę jestem umówiony na odstawienie auta... liczę, że pomoże - dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, seba51ryb napisał:

W środę jestem umówiony na odstawienie auta... liczę, że pomoże - dam znać.

Te liczniki po prostu tak maja, nic nie zrobisz z tym.
Tak jak pisałem jedyne wyjście to wejście w menu "car status" zamiast mfa ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, tauka napisał:

Te liczniki po prostu tak maja, nic nie zrobisz z tym.
Tak jak pisałem jedyne wyjście to wejście w menu "car status" zamiast mfa ;)

Nie bardzo wiem co masz na mysli pisząć "Te liczniki po prostu tak maja, nic nie zrobisz z tym". Liczę że po zmianie ustawienia o którym piszezsz, będzie działało to normalnie tak jak w 1/2 FIS czyli, jak sie zaświeci "rezerwa" to bedzie świeciął do wizyty na stacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak będzie. A jak zatankujesz to będzie ci się świecić ok. W tym menu masz wszystkie informacje o aucie (otwarte drzwi, spryskiwacz itp)

Tylko że wtedy nie wyświetla spalania, temperatury. Musisz znowu przełączyć na mfa.

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2019 o 14:52, tauka napisał:

Tak będzie. A jak zatankujesz to będzie ci się świecić ok. W tym menu masz wszystkie informacje o aucie (otwarte drzwi, spryskiwacz itp)

Tylko że wtedy nie wyświetla spalania, temperatury. Musisz znowu przełączyć na mfa.

 

Byłem dziś w garażu (rzadko moje auto jeździ) i niestety ale ja reprezentowanej listy nie mam... rozumie że powinienem uruchomić ją przyciskając klawisz reset, czyli licznik 1; Licznik 2 i lista... ja tej listy nie mam lub nie potrafię je uruchomić..:(

Coś mi się wydaję że kupię nowy wyświetlacz pod 1/2 fis i wrócę do starego licznika (nie podoba mi się to, że nie mam podglądu na informacje, no chyba że jak jakaś jest to po Licznik 1 później 2 pojawi mi się lista lub komunikaty)

Zauważyłem, że nawet jak był odpalony samochód i wskazywał np. średnią spalania i temperaturę i otworzyłem klapę bagażnika to żadnego info nie dostałem (w starym liczniku taka była). Oceniam, że coś tu jest nie tak lub inż. Niemieccy się nie popisali :(

katy)

Edytowane przez seba51ryb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, seba51ryb napisał:

ja tej listy nie mam lub nie potrafię je uruchomić..:( 

Nie potrafisz jej uruchomić - trzeba przytrzymać klawisz w doł.

 

2 godziny temu, seba51ryb napisał:

Coś mi się wydaję że kupię nowy wyświetlacz pod 1/2 fis

Powodzenia życzę w zakupie nowego ½.

2 godziny temu, seba51ryb napisał:

otworzyłem klapę bagażnika to żadnego info nie dostałem

A może po prostu uszkodził ci sie mikrostyk w klapie ? albo taki specjalista licznik zmieniał ?

25 minut temu, krzysiek572 napisał:

Witam potrzebuję przerobić wsad do licznika może ktoś mógłby pomóc. 

Potrzebujesz przerobić co?

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, tauka napisał:

Nie potrafisz jej uruchomić - trzeba przytrzymać klawisz w doł.

OK idę na garaż sprawdzić...

Powodzenia życzę w zakupie nowego ½.

A może po prostu uszkodził ci sie mikrostyk w klapie ? albo taki specjalista licznik zmieniał ?

Potrzebujesz przerobić co?

OK idę do garażu sprawdzić.

Mikrostyk jest raczej OK - jak na wyswietlaczu jest zarys samochódu  - to jego tył przy otwarciu pokazuje otwarty bagarznik - raczej to ten specjalista :(

Jak wrócę z garażu to podzielę się wrażeniami - mam nadzieję, że pozytywnymi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności