Skocz do zawartości
pogromca

Wymiana licznika bez FIS na FIS - passat 3B i 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, dało by radę podpiąć licznik z FISem po zamianie ECU z 1.8 (nie CAN) na 1.8T (CAN) i wgraniu softu od 1.8?

Na obecnym ECU mam problem jedynie z brakiem wskazań obrotów, a w konsekwencji kontrolką ciśnienia oleju. Immo, ABS działa, od poduszek kontrolka wyłączona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passat b5 2000r edition koncowka produkcji 1.9 atj nr licznika 3b0920822a 1/2 fis jaki podejdzie pod ten licznik z full fisem od fl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zakupiłem jakiś czas temu licznik od Anglika do diesla 1/2 FIS ale leżał sobie nieużywany i chciałem się was zapytać czy da sie w nim wylutować immo tak żeby po założeniu tego licznika auto bez problemu odpaliło ? czy jest to w ogóle możliwe czy trzeba będzie i tak coś kodować ? zrobiłem foty licznika prosze o wskazanie gdzie jest ten immo żeby wylutować 

20181129_174442.jpg

20181129_174438.jpg

20181129_174434.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem i potrzebuje pomocy. Jestem laikiem w tej dziedzinie. Mam przekładkę Anglika. ECU to 038 906 018 P po chipie na 140 km immo off.  I chcialem wstawić licznik o numerach 3B0 919 890 MX. Wszystko podłączyłem i nie działa mi obrotomierz oraz świec airbag. Co mam zrobić aby to działało jak należy? Proszę o jakąś radę. Starego licznika nie mam i nawet nie wiem jaki był. Pozdrawiam 

Edytowane przez WoTeng

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, WoTeng napisał:

Panowie mam problem i potrzebuje pomocy. Jestem laikiem w tej dziedzinie. Mam przekładkę Anglika. ECU to 038 906 018 P po chipie na 140 km immo off.  I chcialem wstawić licznik o numerach 3B0 919 890 MX. Wszystko podłączyłem i nie działa mi obrotomierz oraz świec airbag. Co mam zrobić aby to działało jak należy? Proszę o jakąś radę. Starego licznika nie mam i nawet nie wiem jaki był. Pozdrawiam 

Prawdopodobnie potrzebujesz licznika po can, licznik po can ma numer 920 zamiast 919. Jeśli masz samochód powyżej połowy roku 99 to masz can i potrzebujesz takiego licznika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie o to chodzi bo mam również licznik z oznaczeniem 920 i nie pomaga...

Edytowane przez WoTeng

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy licznik z Passata b5fl 2.0 tdi będzie pasował do b5 afn z can? Oba full FIS 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego w tym wsadzie mam wszystko odwrotnie. 

Licznik jest to 3B0 920 849 A. Nie mogę zczytać pinu Vag Tacho ani pobrać wsadu... Zrobiłem to programatorem.

Proszę o jakieś wskazówki, jak to przerobić, aby działało.

3B0920849A__Próba - pin 2028 - WSZYSTKO PO STAREMU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ze co masz odwrotnie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak go otworzysz to zobaczysz... No chyba, że tak powinno być?

Ogólnie chciałem przerobić ten wsad z tym powyżej, ale nie ogarniam... Może ktoś coś???

822a.bin

Edytowane przez WoTeng

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otworzyłem i nic dziwnego w nim nie widzę. Poza tym, ze ktoś tam chyba coś już próbował rzeźbić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jak sprawdzam Vagtacho  to wyświetla wszystko normalnie. Tylko jak wejde do wsadu to widać że bity są pozamieniane. Pierwszy z drugim. Prównywałem wsady z innych liczników 849 i próbowałem z nimi odpalić mój licznik. Bezskutecznie. Nie wiem jak poskładać te dwa wsady do kupy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jaka jest dokładnie komórka odpowiedzialna za komunikat immo na fis , i ewentualnie jaką wartość wpisać aby już nie wyskakiwał ? Kontrolka już usunięta fizycznie , tylko komunikat został. Licznik 847E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 1.09.2012 o 12:43, riccardoa napisał:

 

3B0920 827A 1/2fis ,3B0920 847A -pełny fis

Cześć

Swojego czasu (2012r) wymieniałem licznik bez fis na 1/2 fis. Na dzień dzisiejszy mam do wymiany sam fis i zastanawiam się nad wymianą całego licznika z pełnym fis. 

Wystarczy podmienić liczniki, czy trzeba coś zmieniać? Bedę wdzięczny za pomoc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Specjalnie stworzyłem konto dla tego tematu.

Opis mojego auta w profilu.

Panowie, czy ktoś może mi napisać jaki licznik będzie pasować do mojego auta (jaki numer)? Zegary mam kompletnie gołe tylko pasek od automatu. 

Czym różni się 1/2 fis od full?

Oprócz rozmiaru ekranu?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwością wyświetlanych danych.
Full fiss na górnej części pokazuje info z radia i navi jeśli są oryginalne.
Wyświetlane dane komputera pokładowego są te same tylko w innym rozmiarze.

Jeśli chcesz to mam gdzieś licznik 1/2FISS do B5 FL i manetkę komputera też mam, a i zamontować mogę. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile byś chciał za taki licznik + manetka ew. pomoc w montażu?

Sam montaż mnie nie przeraża bo to raptem trochę rozbierania plus + kabelki do manetki, tylko nie mam interface'u do odczytania PIN z zegarów i przypisania kluczy. Jeśli mógłbyś mi pomóc w zakodowaniu kluczyków metodą VAG-Tacho w nowych zegarach to byłbym bardzo wdzięczny.

Full fis mi nie potrzebny raczej, nawigacji używam w telefonie a radio nie oryginalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności