Skocz do zawartości
pogromca

Wymiana licznika bez FIS na FIS - passat 3B i 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, czy mógłby mi ktoś ogarnąć połączenie tych wsadów z liczników? Mam zgrany wsad ze starego licznika i wsad z nowego licznika. Stary to 1/2 fis 3B0 920 822 A, a nowy to full fis 3B0 920 847 E, pliki dodam z załączniku. Z góry dziękuję!

stary.BIN

nowy2.BIN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, bartosh napisał:

Witajcie, czy mógłby mi ktoś ogarnąć połączenie tych wsadów z liczników?

Proszę.

zrobione.BIN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo :) a może się jeszcze dowiem jak wgrać test wskazówek i podświetlane wskazówki? :)  i dlaczego nie pokazuje temperatury zewnętrznej?

Edytowane przez bartosh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, bartosh napisał:

a może się jeszcze dowiem jak wgrać test wskazówek i podświetlane wskazówki?

Masz włączony test wskazówek (po wgraniu wsadu zrób reset licznika, zgaś zapłon, odczekaj minute i dopiero zapłon przekręć ponownie. zak zadziała to zadziała, jak nie, to się nie da) oraz podświetlanie wskazówek po zapłonie.

 

25 minut temu, bartosh napisał:

dlaczego nie pokazuje temperatury zewnętrznej?

Opisywałem to już kilka razy w tym temacie...
Trzeba kupić panel climatronika z FL o numerze 3B1907044J

Sprawdzasz czy z t12pin1 idzie przewód do t32a(niebieska wtyczka licznika)pin25. Jak nie ma to prowadzisz.

Następnie ciągniesz przewód z t20pin2 do t32b(zielona licznika)pin8 oraz z t20pin3 do t32b pin9. Jeżeli w tych pinach przy liczniku już jest przewód to się w niego wpinasz.

Następny krok to naprawa wyświetlania temp. Przy climatroniku wypinasz t12pin8 i t20pin1 i łączysz je ze sobą.. wszystko działa.

zrobione2.BIN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, tauka napisał:
Godzinę temu, bartosh napisał:

a może się jeszcze dowiem jak wgrać test wskazówek i podświetlane wskazówki?

Masz włączony test wskazówek (po wgraniu wsadu zrób reset licznika, zgaś zapłon, odczekaj minute i dopiero zapłon przekręć ponownie. zak zadziała to zadziała, jak nie, to się nie da) oraz podświetlanie wskazówek po zapłonie.

Wszystko działa jak należy, dzięki wielkie!

 

Co do climatronica, czekam aż kurier przywiezie :) i wtedy będę kombinował :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2018 o 09:15, tauka napisał:

Następny krok to naprawa wyświetlania temp. Przy climatroniku wypinasz t12pin8 i t20pin1 i łączysz je ze sobą.. wszystko działa.

jeżeli połączyłem ta 2 piny ze sobą i temperaturę na liczniku zaczęło wyświetlać (ale nie ma jej na climatronicu), to kroki poprzednie trzeba wykonywać?

Edytowane przez bartosh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba, właśnie dlatego, żeby wyświetlało temperaturę i było podświetlenie climatronika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Potrzebuje zmienić 1/2 FIS na DUŻY FIS w sumie napisałem post w tym temacie :

bo chyba dotyczy jak bank mojego pytania jaki licznik etc, jak by ktoś miał chwilkę i poradził co i jak?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź na twoje pytanie przewija się co kilka/kilkanascie postów. Wystarczy się cofnąć w temacie i go przeczytać. Nie mówię że od początku, ale kilka miesięcy wstecz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, tauka napisał:

Odpowiedź na twoje pytanie przewija się co kilka/kilkanascie postów. Wystarczy się cofnąć w temacie i go przeczytać. Nie mówię że od początku, ale kilka miesięcy wstecz.

poczytałem i wnioskuje że najlepiej taki 3B0 920 849A bo diesel i w sumie najnowszy powinien byc najmniej wypalony, a pytam bo nie chce kasy wtopić na niewłaściwym zakładając, że navi ma soft zaniżony 

Edytowane przez yamaha0014

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jeszcze czy piny we wtyczkach przy liczniku i climatronicu są takie same (żeńskie)? Nie chce robić druciarstwa, przez to pytam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2018 o 11:08, bartosh napisał:

Powiedzcie mi jeszcze czy piny we wtyczkach przy liczniku i climatronicu są takie same (żeńskie)? Nie chce robić druciarstwa, przez to pytam :)

bartosh tu masz wszystko opisane by zrobić tak aby druciarstwa nie było:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuje uzyskac pin ze wsadu licznika, bo wg eeprom powinien byc 3996 ale wpisujac 03996 nie pasuje,

Moze ktos pomoze i znajdzie w tym pin do licznika.

Dzieki

NOWY 3B0920847E KOMBI+WEGFAHRSP VDO V08.BIN

Edytowane przez mateo2558

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i taki PIN jest w tym eeprom 03996

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to cos jest nie tak, bo biore instruments(17) pozniej login pinem wpisuje znika okienko, biore adaptacje kanal 21, chce skasowac kluczyki wpisuje 0 i nie moge zapisac, jak biore test to mam blad w okienkach i na tym koncze.

czy moze to wina kluczykow? Nowe transpondery trzeba ?

albo cos zle albo za slabo podlaczylem kable CAN z ecu do licznika, sprawdze jutro je na nowo.

 

A jak wzialem przez can get to w login i ten pin wywala blad ze cos tam invalid i tez zle.

 

Ale dzieki za szybka odp, wazne ze pin sie zgadza dalej juz bede jakos walczyl. Lektura forum i testy,

Dzieki.

Edytowane przez mateo2558

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co wpisujesz tam 0? Tam od razu wpisujesz nową liczbę adoptowanych kluczy. 
Ponadto zależy co tam modzisz i kombinujesz. W niektórych przypadkach wymiany elementów w których jest IMMO potrzeba też nowe transpondery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Grucha... napisał:

Po co wpisujesz tam 0? Tam od razu wpisujesz nową liczbę adoptowanych kluczy. 
Ponadto zależy co tam modzisz i kombinujesz. W niektórych przypadkach wymiany elementów w których jest IMMO potrzeba też nowe transpondery.

Bo niby w instrukcjach jest wpisac 0, klucze wykasowane. Wpisac liczbe kluczy ktore chcemy zaadaptowac. 

Ja tu przechodze z immo2 na immo3 i niby nie trzeba. A jak bd trzeba to nie duzy wydatek w sumie ;)

 

Sprobowalem na innym kably i poszlo wszystko ladnie. I

Czyli czasem dobrze miec wiecej niz jedwn kabel. Dzieki za odp ;)

 

W sumie teraz inne problemy. Tzn wywala kontolki ktorych w sumie nie chce. Plyn do spryskiwaczy klocki itp. Wchodze 17instruments recode7, wbijam 00140 do it. I nic sie nie zmienia :/

dotego wielkie czerwone STOP OIL PRESS, STOP MOTOR. 

na starym liczniku wszystko bylo ok. Pewnie nie ma wgl czujnika i licznik glupieje. Jak to wylaczyc ? 

 

wbilem w recode 00145 i dziala ok, ale w bloku chyba 35 chce wylaczyc STOP OIL PRESS i zmieniam wartosc z 1 na 0 i nic sie nie dzieje ;/

Edytowane przez mateo2558

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, mateo2558 napisał:

wbilem w recode 00145 i dziala ok, ale w bloku chyba 35 chce wylaczyc STOP OIL PRESS i zmieniam wartosc z 1 na 0 i nic sie nie dzieje ;/

źle kodujesz...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, tauka napisał:

źle kodujesz...

probowalem tez zmienic na 00105 i zaodowalo ale blad dalej wisi,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robisz jakiś prosty błąd...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności