Skocz do zawartości
pogromca

Wymiana licznika bez FIS na FIS - passat 3B i 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku postu jest schemat. Zobacz na niego i przejrzyj kostki czy masz te przewody. Albo podłącz się vcds i zobacz czy możesz wejść w can gateway czy jakoś tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okok jak wroce z pracy to zerkne. Vaga i kabel mam to moze cos z tego bedzie mimo wszystko.

A jak nie to bd mial licznik ff na sprzedaż ?

Bo jak nie mam can to co licznika wgl nie da sie przypisac i nie bedzie dzialal ? Czy nie bedzie tylko ff. ? Bo zmieniam z powodu uszkodzonego starego a fis to tylko dodatek.

Edytowane przez mateo2558
.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo jak podlaczylem ten licznik w samochodzie zeby zobaczyc czy dziala wgl to wszystko ladnie sie zaswiecilo. Bipczal ze nie ma klockow hamulcowych. Poznien ekran sie zmienil na temp ale nie ma czujnika podlaczonego to i nie dzialal. Dlatego mimo wszystko ciagle mam nadzieje ze bedzie mi pokazywal normalnie predkosc itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Połącz się vag z licznikiem i odczytaj jego numer. Jeżeli jest 3b0 919 xxx to raczej nie masz can. Fis będzie działał, nie będzie działał obrotomierz bez can z tych najwazniejszych rzeczy.

Chyba że kupisz sobie licznik FF bez can to wtedy też będzie wszystko działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

919. Czyli ten co kupilem ff do sprzedania. A jak by sterownik silnika kupic z can ? Bo wyczytalem ze sie da 018P zmienic na inny dolozyc dwa kable i bedzie dzialac. ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można tak zrobić. Sam tak mam ? trzeba sterownik 018ga, i can z licznika do sterownika.

Mam nawet taki sterownik do sprzedania jakbyś chciał.

Edytowane przez tauka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, tauka napisał:

Można tak zrobić. Sam tak mam ? trzeba sterownik 018ga, i can z licznika do sterownika.

Mam nawet taki sterownik do sprzedania jakbyś chciał.

rozni sie nr tylko koncowa liteka od tego co mam? przekladam ciagne kable i obr w liczniku juz bedzie dzialal? itp?

 

tylko teraz czy oprocz sterownika cos jeszcze bd musial robic? tzn sterowanie szybami, abs, poduszki, moduł komfortu ?

Edytowane przez mateo2558

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, mateo2558 napisał:

rozni sie nr tylko koncowa liteka od tego co mam? przekladam ciagne kable i obr w liczniku juz bedzie dzialal?

Tak.

 

14 minut temu, mateo2558 napisał:

tylko teraz czy oprocz sterownika cos jeszcze bd musial robic? tzn sterowanie szybami, abs, poduszki, moduł komfortu ?

Ja przekładałem wszystko co piszesz na poliftowe, żeby mieć wyświetlanie drzwi na fis (wkladałem licznik z fl)

U ciebie wystarczy sam ecu jeżeli chcesz licznik przedliftowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, tauka napisał:

Ja przekładałem wszystko co piszesz na poliftowe, żeby mieć wyświetlanie drzwi na fis (wkladałem licznik z fl)

U ciebie wystarczy sam ecu jeżeli chcesz licznik przedliftowy.

Powiem tak. Ma mi dzialac licznik w pelni tzn chodzi o wskazowki. Chce jeszcze wskazanie spalania i wyswietlanie kontrolek na fis. Tzn jak by cos sie dzialo z olejem temp itp to zeby normalnie mi to pokazalo. 

A wskazanie zamknietych otwartych drzwi teraz nie mam to i nie musze miec. 

Bo kupilem licznik poliftowy tzn 920 847

 

W skrocie elektryka ma dzialac jak dzialal. A chce licznik z can w pasku bez can. I czy sterownik 018ga+licznik 920 wystarczy ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kupiłeś licznik poliftowy to będzie działał po założeniu nowego ecu i dociągnięciu dwóch przewodów. Ale.... Nie będzie działać powiadomienie o zapalonych światłach po wyciągnięciu kluczyka i otwarciu drzwi.

Do tego jeżeli masz climatronik to trzeba by go zmienić na odpowiedni poliftowy + dwa przewody od can do licznika i zmostkowanie dwóch przewodów od czujnika temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, tauka napisał:

Jeżeli kupiłeś licznik poliftowy to będzie działał po założeniu nowego ecu i dociągnięciu dwóch przewodów. Ale.... Nie będzie działać powiadomienie o zapalonych światłach po wyciągnięciu kluczyka i otwarciu drzwi.

Do tego jeżeli masz climatronik to trzeba by go zmienić na odpowiedni poliftowy + dwa przewody od can do licznika i zmostkowanie dwóch przewodów od czujnika temperatury.

Takie cos jak brzeczyk i kontrolka od drzwi sa mi zbedne bo i teraz mi to nie dziala/nie ma, wazne zeby wszystkie komunikaty normalnie sie wyswietlaly dotyczace silnika, zeby nie bylo ze np nie ma oleju a kontrolki brak czy tak plynu hamulcowego.

Same w sobie podzespoly rozumiem normalnie beda funkcjonowac jak i teraz, a co z abs? Bo gdzies wyczytalem ze wlasnie nie dzialaja poduchy tzn nie ma kontrolki od nich i pompa abs jest jakos inna.

 

Mam klime manualna wiec i tak czujnik trzeba dolozyc jak juz.

 

Wiem ze powtarzam pytania ale chce byc pewny, no ale skoro robiles to u siebie to wiesz najlepiej, bo mamy mozna powiedziec ze takie same auta.

 

Tak z ciekawosci ile za ecu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, mateo2558 napisał:

Bo gdzies wyczytalem ze wlasnie nie dzialaja poduchy tzn nie ma kontrolki od nich i pompa abs jest jakos inna. 

Nie powiem ci jak to jest, bo ja od razu wszystko wkladałem. Jeżeli coś nie tak, to tylko kontrolki od poduszki nie będzie ale dokładnie nie wiem, układ mimo wszystko będzie działał. Robiłem to kilka razy, ale zawsze w komplecie, więc szczerze powiem że nie wiem. Zresztą zmiana sterownika AB to kupienie za parę złotych sterownika z kostką, i wyciągnięcie pinow ze starej kostki i ulozenie po nowemu w nowej. Plus pociągnięcie dwóch przewodów do licznika.

Zakładałem kilkarazy ale zawsze komplet od razu.

W pompie abs nie robiłem nic. Wszystko działa i świeci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okk. Wszystko jasne. Kupic sterownik kabelki i jazda. A jest jakis schemat na forum jakie kable pociagnac ? Gdzie itp ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, mateo2558 napisał:

A jest jakis schemat na forum jakie kable pociagnac ? Gdzie itp ? 

Gdzieś był. a jak nie znajdziesz, to się odezwij to poszukam swoich materiałów i poskanuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zkompletowalem czesci dodo przerobki bez can na can i bez fis na fis. I teraz pytanie bo w ecu mam podpiac dwa kable w malej kostce pin 68 i 75, ale nigdzie nie znalazlem informacji do jakich pinow podpiac te kable w liczniku tzn jak juz to sa podane same piny. AA mi chodzi o info ze pin 68 do pinu takiego i takiego w liczniku. I pin 75 do takiego i takiego. Ktos podpowie ? 

 

I czy wyjme pin z nowego licznika 847 programem eeprom ? Czy vag tacho ? 

Edytowane przez mateo2558

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary licznik kupa bo mm4. Z nowego wsad sciagnalem tylko musze odnalezc w nim pin. I czy dam rade zakodowac nowy licznik podajac tylko nowy pin ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się da zrobić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, tauka napisał:

Wszystko się da zrobić ?

Uzyskalem podpowiedz ze z imm 2na 3uda sie tylko z nowym pinem. Tylko teraz jak z tymi kablami. Bo wszystko przygotowane lezy i czeka jak te kable podlaczyc. W pinout licznika wg schematow jest 2x linia can i nie wiem. Ktory pin pod ktory zeby nic nie rozwalic. 

 

Ok juz cos znalazlem linia H i linia L. w liczniku jest pin 19i20 ?

Edytowane przez mateo2558
.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, mateo2558 napisał:

Bo wszystko przygotowane lezy i czeka jak te kable podlaczyc.

Było się tak nie gorączkować, to już byś miał u siebie razem z paczką pełny opis krok po kroku  jak to wykonać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, tauka napisał:

Było się tak nie gorączkować, to już byś miał u siebie razem z paczką pełny opis krok po kroku  jak to wykonać ?

Komputer mam zalozony. Zostalo zalozyc kable i licznik. Po zamowieniu od innego sprzedawcy mialem nastepnego dnia. Rozumiem ze byles zajety itp i nie mogles wyslac dlatego zamowilem od innego. 

A i przy okazji szukajac informacji ktore bym mial od Ciebie nauczylem sie czegos wiecej a nie wylacznie z instrukcji ;)

 

PS opisy mozesz dodac jezeli chcesz sie nimi podzielic oczywiscie, jak nie dla mnie to dla innych zainteresowanych w przyszlosci.

Edytowane przez mateo2558

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności