Skocz do zawartości
pogromca

Wymiana licznika bez FIS na FIS - passat 3B i 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Panowie temat wymiany licznika z bez Fis na Fis znam prawie od deski do deski. Mam passata z 2000 roku silnik 1.9 TDI o oznaczeniu AHH z licznikiem 3B0 920 802A ( pogladowe zdjecie w zalaczniku ) czyli z szyna CAN bez Fis w przyszlosci planuje wymiane na 1/2 Fis ale z racji tego iz na chwile obecna nie mam zadnego komputera pokladowego chcialbym uruchomic sobie chociaz minimalna ilosc informacji jak spalanie itp. Powiedzcie mi czy dobrze zrozumialem temat ze jesli w tym momencie doloze manetke komputera wraz z przewodami od manetki do licznika to uruchomie sobie tzw mini komputer na wyswietlaczu pod obrotomirzem i uzyskam spalanie dystans i np temperature zew. po dolozeniu czujnika temp. zew. kolo chlodnicy? Czy jednak nie bedzie to dzialalo i i tak nizbedna jest wymiana licznika?

Z gory bardzo dziekuje za odpowiedz.

Pozdrawiam

 

20180513_203644.png

Edytowane przez Radek1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak niezbędna jest wymiana licznika. Te mfa w zegarku było tylko w autach bez can. Ale i tak wymagało to wymiany licznika.

Jak masz climatronik to masz już czujnik temperatury, nie trzeba go dokladać. A jak nie masz climatronika, tylko manualną klime, to instalację do czujnika powinienes mieć dociągnięta aż to zbiorniczka wspomagania, wystarczy tylko czujnik wpiąć. jak jest w aucie całkiem bez klimy nie wiem, bo nie robiłem.

Edytowane przez tauka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha kurcze szkoda. Miałem nadzieję że jednak  uda mi się choć namiastkę komputera dostać ;-) a patrząc np na Leaona jedynkę czy octavię jedynkę które mają właśnie te wszystkie parametry wyświetlane pod obrotomierzem myślałem że w passacie też da rade łatwo to zrobić ;-) Czy to znaczy zatem że zarówno leon 1 jak i octavia 1 miały liczniki bez CANa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leon nigdy nie miał fis, więc to inna bajka. A w skode się nie zaglebiałem.

Ale skoro masz chęci i czas zrobić i zamontować wiązkę, to jaki problem od razu wrzucić ten licznik z ½ fis. Robota jedna, bo i tak trzeba licznik do wiązki wyciągnąć a koszt licznika takiego jest znikomy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak to się skończy że kupię od razu polifta 3B0 920 827A lub 829A i za jednym kręceniem zmienię, zwłaszcza że chce dołożyć też 3 ramienną kierownicę ;-)  więc i tak wszystko rozkręcone będzie ;-). Rozważam ewentualnie licznik z przed lifta zeby wszystko działało bo jeśli uważnie przeczytałem temat to po wymianie licznika na po lift nie działa sygnał włączonych świateł i wskazania temp. zewnętrznej ale to jest do ogarnięcia. Mam klimę manualną więc czujnik można dołożyć. Myślałem też nad full Fisem ale skoro w B5 nic więcej sie nie dostanie jak z 1/2 Fisa to chyba gra nie warta świeczki. Czy liczniki do TDI z przed liftu z 1/2 Fis to były tylko 3B0 920 820A i 3B0 920 822A ?

No i jeśli szukać licznika to tylko takiego którego właściciel zna PIN? Czy coś jeszcze?

Edytowane przez Radek1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Radek1984 napisał:

o po wymianie licznika na po lift nie działa sygnał włączonych świateł i wskazania temp. zewnętrznej

Nie zadziała tylko powiadomienie o światłach. Temperaturę będzie wyświetlało normalnie.

 

 

Godzinę temu, Radek1984 napisał:

No i jeśli szukać licznika to tylko takiego którego właściciel zna PIN? Czy coś jeszcze?

Niekoiecznie. Pin sobie odczytasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha czyli mówisz znaleźć sobie po prostu licznik 3B0 920 827A; 829A w dobrym stanie i w dobrych pieniądzach i wszystko się ogarnie

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem ostatnio przełącznik kierunkowskazów, wszystko sprawnie mi poszło, tylko nie zwracałem uwagi na ta taśmę, a teraz czytam ze przed założeniem kierownicy trzeba to ustawić, czy jeśli tym nie krecilem to jest taka potrzeba, i co się może stać jeśli była by przestawiona ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie kręciłeś kierownicą i taśmę założyłeś tak jak zdjąłeś to wszystko ok.
chodzi o to ze jak skręcisz kierownicą np o obrót a taśmę założysz na wprost, to przy kreceniu się zerwie, bo będzie jej za mało w jedną stronę.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest ktos w gd na przymorzu co ogarnia zmiane wsadu ? Albo chociaz ma kabelek zeby to ogarnac ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, mateo2558 napisał:

Czy jest ktos w gd na przymorzu co ogarnia zmiane wsadu ? Albo chociaz ma kabelek zeby to ogarnac ? 

Od 21 czerwca jestem we Władysławowie. Możemy licznik pinem przypisać. Jadę na wakacje i kompa muszę mieć w razie w ?

Edytowane przez Pavellos
Co trzeba zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle ze ja nie mam pinu ani do starego ani do nowego. Wiec i tak tacho trzeba by bylo zczytac. I nie wiem czy da sie pozniej zaprogramowac moj kluczyk dlatego chcialem vag tacho to ogarnac. Kopiuj wklej i jazda. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam czym sczytać pin z licznika w aucie i na stole więc sobie poradzimy. Licznik masz z niebieskim podświetleniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Pavellos napisał:

Mam czym sczytać pin z licznika w aucie i na stole więc sobie poradzimy. Licznik masz z niebieskim podświetleniem?

Tak z niebieskim. Tyle ze jak bedziesz tu w okolicy od 21czerwca. A ja w gd bede do 25:/. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja do 24 czerwca będę i mogę wziąć kabelki i Ci to zrobić. Dlaczego wymieniasz licznik? Na taki sam czy inny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Pavellos napisał:

No ja do 24 czerwca będę i mogę wziąć kabelki i Ci to zrobić. Dlaczego wymieniasz licznik? Na taki sam czy inny?

No to jak do tego czasu  nie zrobie to 19-20sie przypomne. Zmieniam na fisa. Tzn moj by mi nie przeszkadzal ale poprzedni sprzedawca go zniszczyl. Bo ciagle bipczalo ze nie ma plynu w spryskiwaczachi rozwalil glosniczek i zakleil lampke od tego. Jak rozwal glosnik to uszkodzil wskaznik predkosci i czasem swiruje albo sie zatnie. No i zazwyczaj pokazuje o ok 15-20za malo. A znalazlem mysle licznik z manetkami o kodzie 847. I lezy od ok tyg bo teraz szukam czy ktos ogarnie z forum.

Edytowane przez mateo2558

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pipczenie mozemy wykodowac jak Ci to nie potrzebne. U siebie zmieniałem z ff na ff z polifta. Znalazłem za 80 zł w pełni sprawny. W tym z fl nie wyświetla temperatury i kontrolka od poduszek nie działa ale to nie przeszkadza. Są posty jak zrobić ta temperaturę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Pavellos napisał:

To pipczenie mozemy wykodowac jak Ci to nie potrzebne. U siebie zmieniałem z ff na ff z polifta. Znalazłem za 80 zł w pełni sprawny. W tym z fl nie wyświetla temperatury i kontrolka od poduszek nie działa ale to nie przeszkadza. Są posty jak zrobić ta temperaturę

Jak bym mial pin to bym vagiem sam to ogarnal ale bez to potrzeba tacho zeby wyciagnac. A jak juz bedzie tacho to szybciej kopiuj wklej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mateo2558 napisał:

Jak bym mial pin to bym vagiem sam to ogarnal

Czyli rozumiem że masz kabel kkl (taki zwykły do vag com)?

Jak tak to ściągnij sobie program vag eeprom programmer 1.19.

Nim sobie zgrasz/wgrasz wsad, odczytasz pin i zrobisz wszystko co potrzeba do ogarnięcia licznika ?

1 godzinę temu, mateo2558 napisał:

A jak juz bedzie tacho to szybciej kopiuj wklej.  

Akurat w przypadku przedlifta szybszą metoda jest dopisanie kluczy niz edycja wsadu metodą kopiuj-wklej ?

A tak poza konkursem to patrzę ze masz 98rok afn. W tym roczniku w tym silniku zazwyczaj nie było can (chyba, ze jesteś mega szczesciarzem) i licznik z ½ fis ci nie pójdzie.

Sprawdziłeś jaki masz stary licznik (numer) lub czy w kostkach są przewody od can?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary licznik bez oznaczen naklejki pozrywane itp. A na jakie kable zwrocic uwage ? Skoro 1/2f nie pojdzie to i ff nie pojdzie w takim razie. 

Edytowane przez mateo2558
Zmiana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności