Skocz do zawartości
pogromca

Wymiana licznika bez FIS na FIS - passat 3B i 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

Żeby nie tworzyć nowego tematu chciałbym zapytać czy w liczniku pełemn fis powinien zadziałać zaraz po wpięciu go w miejsce starego licznika bez fis czy wymaga to dodatkowego zasilania? Passat posiadał MFA na starym liczniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko powinno zadziałać. Jedynie immo trzeba zakodować, żeby auto odpaliło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeżeli Fis nie wyświetla kompletnie nic i nie załącza się również podczas testu oznacza to jego uszkodzenie? Jest jakaś opcja naprawy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coś jest nie tak. A co to trzeba sprawdzić.

Naprawa w zależności od tego co jest uszkodzone. Jeżeli sam wyświetlacz to koszt około 200-300pln.

 

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwość sprawdzenia tego testerem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja takiego sposobu nie znam...

 

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź, nie byłem pewny czy to nie kwestia podłączenia zasilania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za podpowiedź, nie byłem pewny czy to nie kwestia podłączenia zasilania.

 

Zapewne tylko nie ma podświetlenia. Warto przy włączonym zapłonie poświecić czymś w niego, będzie widać piksele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ma ktoś wsad do licznika vdo 3b0 920 822 A wersja EU? Bo posiadam licznik z takim numerem tylko ze anglik, przełożyłem juz tarczki, zostaje tylko zmiana wsadu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Czy ktoś z forumowiczów z okolic Krakowa zajmuje się licznikami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowym na tym forum jak i nowym użytkownikiem passata B5 z 96 roku jest to moje pierwsze auto co za tym idzie mam pare pytań. Nie działaja mi stacje radiowe słychać tylko szum jaki moze być problem tego i drugie pytanie czy takie rzeczy jak podsufitki lub inne częsci od passata b5 fl bede pasować do mojego passata. Oraz mam problem z tylni drzwiami od kierowcy guzik jest wciśnięty i drzwi się nie otwierają dodam że gdy otwieram bagażnik zaczynają się otwierać wszystkie szyby w aucie nie cały czas sporadycznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam jestem nowym na tym forum jak i nowym użytkownikiem passata B5 z 96 roku jest to moje pierwsze auto co za tym idzie mam pare pytań. Nie działaja mi stacje radiowe słychać tylko szum jaki moze być problem tego i drugie pytanie czy takie rzeczy jak podsufitki lub inne częsci od passata b5 fl bede pasować do mojego passata. Oraz mam problem z tylni drzwiami od kierowcy guzik jest wciśnięty i drzwi się nie otwierają dodam że gdy otwieram bagażnik zaczynają się otwierać wszystkie szyby w aucie nie cały czas sporadycznie

 

Kolego nie ten temat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem ale nie mogę znaleźć odpowiedniego tematu co do usterek w moim pasku. A chciałbym zasięgnąć pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak wiem ale nie mogę znaleźć odpowiedniego tematu co do usterek w moim pasku. A chciałbym zasięgnąć pomocy

 

Pytania nowego użytkownika... to jest kategoria do tego, a jak nikt nie odpowiada to czekaj cierpliwie

 

////////////////////////////

 

a tu odnośnie wymiany licznika ja mam pytanie

 

przymierzam się do zmiany licznika na fis, mam nowy licznik na stole i pobrany wsad z niego, i teraz pytanie, czy jeśli pobiorę wsad z mojego licznika bez fis ( ten który jest obecnie w aucie) to będę mógł tym autem jeździć? czy poprostu nie odpali? Bo chciałem zmodyfikować sobie wsad na stole i jak już będę miał wszystko gotowe to zostanie mi tylko przełożyć i jazda. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież skopiujesz tylko wsad a nie usuniesz.

 

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przecież skopiujesz tylko wsad a nie usuniesz.

 

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

 

Wole się upewnić niz narobić sobie biedy :P dzięki za odpowiedź, idę po wsad i odrazu zabieram się za modyfikacje :) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do znawców tematu, bo temat bardzo dziwny...

 

Pacjent Leon 1.8T ARY IMMO2, chciałem założyć licznik 1/2FIS IMMO3. Niestety zabieg się nie udał, pomimo gaśnięcia immo w liczniku, to sterownik silnika nadal blokował przed odpaleniem ( oczywiście robiłem dostosowanie w obu sterownikach ).

Pomyślałem, ze to wina IMMO, więc zakupiłem licznika IMMO2 z oryginalnym MFA, zedytowałem wsad zgodnie z instrukcją w temacie, ale niestety ta sama akcja... Ktoś ma jakiś pomysł o co chodzi? Nawet dla testów wgrałem na żywca do nowych zegarów stary wsad - nadal nie odpala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zrobiłem sobie wiazke z manetki do licznika od fis. Miałem wtyczkę od manetki która rozebralem i dolutowalem kable czyli jedna strona gotowa (od manetki) teraz pytanie do licznika idą inne terminale takie małe niz do manetki (tam sa wieksze) , w ASO za kabelek krzykneli 20zl, potrzebuję ich 4/5 wiec, da radę dobrac skads takie terminale? Mini iso czy cos podobnego? Żeby pasowalo do kostki w liczniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem dwie wiazki z passata i nienpasowalo z wiązki do wiązki byly podobne ale inne. Sa malutkie w mini iso sa wieksze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności