Skocz do zawartości
pogromca

Wymiana licznika bez FIS na FIS - passat 3B i 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

Na pewno masz 919 bo nie było mfa z can

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na pewno masz 919 bo nie było mfa z can
Jesteś pewny na 100%? Np. Skoda Superb miała liczniki z MFA na szynie CAN. :hyhy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jestem pewien. Na pewno też prędkościomierz ma wyskalowany do 220 km/h. bo w przedliftach, ale tylko w dieslach jak jest wyskalowany do 220 to jest 919 a jak do 260 to jest 920 i ma can.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to ciekawe,mój b5 jest z 2000r ma zegar bez fis a posiada manetki z MFA i tempomat ,brak tych funkcji na zegarze i obrotek nie działa,czy mogę wymienic na 920?Denerwuje mnie brak wyświetlenia ikony świec(muszę nasłuchiwać pstrykania przekażnika ) i brak obrotka.Nie wiem czy ktoś kopał z zegarami czy też Passat tak wyszedł

IMAG0706.jpg

IMAG0708.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje to Twój licznik nawet MFA nie ma. I musisz sprawdzić czy twoje ECU obsługuje CAN. Nie wiem czy takie wychodziły w pasku z tym silnikiem. Ja mam PD więc łatwiej

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne ze tak nie wyszedł. Prawdopodobnie masz can wiec można się pokusić o wymianę na 3b0920829a lub 929a czyli mały FIS.

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko straci piszczek w liczniku i nie wiadomo jaki ma sterownik AB. Ja i tak bym sprawdził jakie siedzi ECU a nie kupować w ciemno licznik. Sam wcześniejszego paska miałem też PD a jednak siedział 919 MFA

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby tak,ale sądząc po roku produkcji to powinien mieć cana.

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a to ciekawe,mój b5 jest z 2000r ma zegar bez fis a posiada manetki z MFA i tempomat ,brak tych funkcji na zegarze i obrotek nie działa,czy mogę wymienic na 920?Denerwuje mnie brak wyświetlenia ikony świec(muszę nasłuchiwać pstrykania przekażnika ) i brak obrotka.Nie wiem czy ktoś kopał z zegarami czy też Passat tak wyszedł

 

 

Pisz na priv . Ja moge ci to ogarnąć.

Wymiana licznika ,kodowanie immo ,korekta przebiegu ,zmiana vin itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pisz na priv

poszło :)

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Prawdopodobnie masz can

 

dzis podjechałem do kolesia i stwierdził że moja B5 nie ma Can,stwierdził że mogę sobie sam wymienić licznik na zwykły bez fis/1/2 fis i bez problemu ma działać,ponoc nie muszę kodować żadnych kluczy.Poprostu przełożyć nowo zakupione i już .Zgupłem bo wszyscy piszą że trzeba kodować a tu że niby nie trzeba?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

straci piszczek w liczniku

 

teraz też nie mam piszczyka :) i juz raz zostawiłem na zapalonych światłach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dziwny koleś to sprawdzał. Na 100% jak założysz inny licznik to immo to zablokuje, niezależnie czy masz can czy nie. Jeżeli nie masz can to najprościej full fis lub MFA

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba ze ma jeszcze zielone podswietlenie z immo1 i wtedy można jeździć bez licznika bo immo jest w immobox a nie w liczniku.

 

Wytapane z 1+3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze pamiętam ma 2000r więc nie ma szans na zielone :)

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fakt...

 

Wytapane z 1+3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ma 2000r

dokładnie,2000r produkcji,obecne zegary świecą na niebiesko

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Ja moge ci to ogarnąć.

ale jest szansa że będzie ok,zwróciłem się o pomoc ,czekam na odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze kolejny licznik 829A, który muszę oddać bo sam resetuje MFA2. Zresetował się po około 24 godzinach od założenia. Co jest z tymi licznikami? Trochę to dziwne dla mnie. Ktoś przekładał 829A w miejsce 822A i działa dobrze MFA2? A może zmienić na 827A. Już nie wiem co robić.

Edytowane przez emart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przekładamy i wszystko jest ok. Może masz gdzieś zwarcie i dlatego się tak dzieje?

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale na oryginalnym 822A jest ok, dlatego nie sądzę, że coś jest nie tak z instalacją. Nie mam drugiego paska, żeby założyć go i sprawdzić. Chyba m zostanie przekładka samego wyświetlacza z anglika.

Edytowane przez emart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na 100% jak założysz inny licznik to immo to zablokuje,
Chyba ze ma jeszcze zielone podswietlenie z immo1 i wtedy można jeździć bez licznika bo immo jest w immobox a nie w liczniku.
Jak dobrze pamiętam ma 2000r więc nie ma szans na zielone

Chyba,że ktoś je wyłączył w Ecu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kurcze kolejny licznik 829A, który muszę oddać bo sam resetuje MFA2. Zresetował się po około 24 godzinach od założenia. Co jest z tymi licznikami? Trochę to dziwne dla mnie. Ktoś przekładał 829A w miejsce 822A i działa dobrze MFA2? A może zmienić na 827A. Już nie wiem co robić.

 

Chyba nie ma nic wspólnego to, że nie zmieniłem jeszcze climatronika (jest bez CAN), ale założyłem 2 przewody z licznika do climatronika (CAN) pin T32b / 8 i pin T32b / 9?

Edytowane przez emart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności