Skocz do zawartości
pogromca

Wymiana licznika bez FIS na FIS - passat 3B i 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam taki problem,w niebieskiej złączce do zegarów mam zajęty 7 pin a wolny 6.czy tam podłączyć kabel do setrowania fisa??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podlaczasz sie do istniejacego juz kabelka i po sprawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Mam jeszcze jeden problem taki że jak twożę zmodyfikowany wsad to komp zapisuje go jako bib a nie jako eep czy jakoś tak. A takiego pliku już mi nie wykrywa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki. Mam jeszcze jeden problem taki że jak twożę zmodyfikowany wsad to komp zapisuje go jako bib a nie jako eep czy jakoś tak. A takiego pliku już mi nie wykrywa

 

Zmień rozszerzenie na bin i będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy zmieniłem sobie licznik za pól-fis wszystko działa pięknie dzięki temu forum :D .Zostaje jeden kłopot z radiem. gdzie znajdę kod do radia? może jest gdzieś zapisany we wsadzie licznika? POMOCY !!! bo szkoda radia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest zapisany w eeprom, ale w jakiejś dziwnej formie.Można przepisać wartości z odpowiednich adresów i będzie się odblokowywać.

Gdzieś już tu pisałem adresy w jakich siedzi PIN. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak da rade to daj odnośnik bo doszedłem do czwartej strony twoich postów i wymiękam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybciej Ci podam na nowo tylko powiedz jakie to liczniki masz zarówno stary jak i nowy bo w FL-ach były dwa rodzaje. A jak będę na kompie to zerknę w notatki i Ci podam. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań,

Czy dałoby radę włożyć zegary z pełnym fis'em z wersji FL do mojego paska 3b ?

Mój pasek to 2000r, bez fis'a :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da rade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wrzucam zegary full fis z FL'a do paska z 97r z zielonymi zegarami :D

U Ciebie to "czysta formalność"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli kupuje zegary od fl ( różnią się jakoś rocznikami ? ) manetkę, instalację i Vag Coma ?

Muszę jeszcze dokupować jakiś transponder nowy ? Ingerencji w układ komfortu albo ECU chyba nie ma ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz podłączasz, zmieniasz kodowanie na odpowiednie, dogrywasz immo (nie trzeba zmieniać pestek) i działa. Nie wiem tylko, czy będzie działała ci sygnalizacja zostawionych świateł. Jak cana nie było i był dokładany, to na pewno nie działa. A jak jest w twoim roczniku to nie pamiętam.

No i chyba trzeba będzie zrobić małą przerobke w kablach, bo może ci nie wyświetlać temperatury zewnętrznej na zegarach.

W komfort trzeba ingerować i to dość ostro, jeżeli chciałbyś, żeby Ci wyświetlało, które drzwi masz otwarte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie sygnalizacji świateł i nie będzie pokazywał otwartych drzwi, będzie pokazywał tylko maskę, Z temperaturą to tak jak napisał Maciek i do sprawdzenia czy masz już poduszki na canie bo ja już miałem. Żeby działał sygnał zostawionych świateł i ikona otwartych drzwi to wymiana modułu komfortu i silniczki szyb z polifta i dużo zabawy z kabelkami. Jeżeli nie masz poduszek na canie to sterownik z polifta i lutowanie pod nową kostkę sterownika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
. Jeżeli nie masz poduszek na canie to sterownik z polifta i lutowanie pod nową kostkę sterownika.

 

Nie wiem czemu wszyscy uparli się na to lutowanie. Przecież piny pasuja z jednej kostki do drugiej, wystarczy je przełożyć zgodnie że schematem i dołożyć dwa piny od can. Po co tyle kabli lutowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz racje, tylko że ja nie wiedziałem że tam akurat są takie same piny bo ja mam z canem i nie miałem potrzeby tam zaglądać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pewnie masz racje, tylko że ja nie wiedziałem że tam akurat są takie same piny bo ja mam z canem i nie miałem potrzeby tam zaglądać :)

 

No ja musiałem wszystko dokładać, i jedyne lutowanie to piny od can, reszta przekladalem. Ale jak czytam to większość obcina i lutuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i tym właśnie się sugerowałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak widzisz niepotrzebnie to robią. Więc dla potomnosci, piny i w AB i w komforcie sa takue same. Wystarczy przepinac do nowych kostek. O ile w komforcie ciężko się je wypina o tyle do AB wystarczy dlugopis lub cienki srubokret.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie będzie sygnalizacji świateł i nie będzie pokazywał otwartych drzwi, ....

Żeby działał sygnał zostawionych świateł i ikona otwartych drzwi to wymiana modułu komfortu i silniczki szyb z polifta i dużo zabawy z kabelkami....

 

Cześć,

FYI: Ostatnio VFIZ posiadł funkcjonalność bramy komfort (slow->fast) który ogrania temat drzwi bez wymiany CCM...

jak ktoś jest chętny do testów do zapraszam na PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności