Skocz do zawartości
pogromca

Wymiana licznika bez FIS na FIS - passat 3B i 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

a nie czasem:

1J0 = Golf/Bora

1J5 = Sport Edition Golf/Bora

i

2= 1/2 FIS?

Generalnie trochę pomieszane z golfem bo w golfie 1 i 5 na końcu to immo 2 a 6 na końcu to immo 3, a w Passacie to wszystkie np po lifcie to immo 3 i ma 5,6,7,9 na końcu. Przed liftem to troszkę inaczej wygląda tylko nie pamiętam już :)

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

a w passacie litera " A " oznacza że to diesel, jak nie ma litery to benzyna

Edytowane przez CULTUS3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy chcąc zmienić licznik z MFA na 1/2 w Skodzie Octavii 2002 rocznik, mogę posiłkować się tym poradnikiem jeśli tak, to częścią 3BG? Czy zupełnie inaczej ma się sprawa w Skodzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem podobnie tylko wsad różni się od passatowskiego już prędzej z golfa będzie pasował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi konkretniej o opis metody przy pomocy VAG-TACHO. Zamówiłem w dniu wczorajszym kabel z allegro. Posiadam licznik w swojej Skodzie 1U0 920 911B z komputerem MFA. Jak wspomniałem auto to Skoda Octavia 1.8turbo FL 2002 rok. Zamówiłem licznik z allegro od 1.8turbo z numerem 1U0 920 921B. I czy po prostu robić według opisu zamieszczonego tutaj do 3BG? Zapisać wsad ze starego licznika, podpiąć nowy, zapisać, przekopiować cytuję

"Zaznaczyłem ciemniejszym kolorem ten fragment, który należy przekopiować do pliku „nowy.eep”. Gdyby to było niezbyt widoczne to należy przekopiować fragment od początku do komórki $11B. Kopiujemy i zapisujemy zmiany. "
do nowego licznika? Czy w Skodzie są inne fragmenty do przekopiowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli liczniki są vdo to tak ...ją właśnie robię do bory korzystając z tego passatowskiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko oba muszą być vdo pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chodzi mi konkretniej o opis metody przy pomocy VAG-TACHO. Zamówiłem w dniu wczorajszym kabel z allegro. Posiadam licznik w swojej Skodzie 1U0 920 911B z komputerem MFA. Jak wspomniałem auto to Skoda Octavia 1.8turbo FL 2002 rok. Zamówiłem licznik z allegro od 1.8turbo z numerem 1U0 920 921B. I czy po prostu robić według opisu zamieszczonego tutaj do 3BG? Zapisać wsad ze starego licznika, podpiąć nowy, zapisać, przekopiować cytuję do nowego licznika? Czy w Skodzie są inne fragmenty do przekopiowania.

 

Witam

 

Zrobisz bez najmniejszego problemu , przekopiować musisz według opisu liczników ,, do końca roku modelowego 2003 " te zaznaczone miejsca , zrobiłem tak w mojej octavi z takiego samego licznika co ty masz najpierw do 1/2 fis , a ostatnio do full fis i wszystko gra

 

IMG_20151031_175240.jpg

 

Licznik z pełnym fis zrobiłem z licznika ze skody superb 3U0920940A zaprogramowany na 1U0920841B oryginał strasznie drogi i bardzo rzadki

 

tarcze ze starego 1U0920811B :) i jeszcze negatyw lcd

 

Pozdrawiam

IMG_20151012_135416.jpg

Edytowane przez borynka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

 

Zrobisz bez najmniejszego problemu , przekopiować musisz według opisu liczników ,, do końca roku modelowego 2003 " te zaznaczone miejsca , zrobiłem tak w mojej octavi z takiego samego licznika co ty masz najpierw do 1/2 fis , a ostatnio do full fis i wszystko gra

 

[ATTACH=CONFIG]138519[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]138520[/ATTACH]

 

Licznik z pełnym fis zrobiłem z licznika ze skody superb 3U0920940A zaprogramowany na 1U0920841B oryginał strasznie drogi i bardzo rzadki

 

tarcze ze starego 1U0920811B :) i jeszcze negatyw lcd

 

Pozdrawiam

 

Super o taką odpowiedź mi chodziło. Jutro się zabieram za wymianę bo licznik doszedł, ale jeszcze kabel w drodze. Słuchaj a odnośnie tego negatywie na LCD, kierowałeś się jakimś poradnikiem? Jakiś czas temu widziałem poradnik opisujący właśnie zrobienia negatywu na lcd w liczniku, climatronicu i innych pierdołach, ale za cholerę go nie mogę znaleźć teraz.... Nie mniej jednak bardzo dziękuję za odpowiedź!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Damian nie ma żadnej filozofii w negatywie. Odklejasz folię. Klej zmywasz zmywaczem do paznokci i zakładasz folię odwrotnie (czyli strona która była przyklejona do wyświetlacza powinna być teraz na wierzchu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Damian nie ma żadnej filozofii w negatywie. Odklejasz folię. Klej zmywasz zmywaczem do paznokci i zakładasz folię odwrotnie (czyli strona która była przyklejona do wyświetlacza powinna być teraz na wierzchu)

 

 

witam

 

można też tak zrobić ale efekt będzie kiepski , owszem uzyskamy negatyw cyfry będą świecić kolorem podświetlenia ale tło też będzie świecić i to mocno.Folia polaryzacyjna ta zdjęta z oryginalnego wyświetlacza by uzyskać właściwy kontrast cyfr względem tła musiała by być naklejona na skos a wiadomo jest już wycięta i nie pokryje nam całego wyświetlacza.

 

By uzyskać taki efekt jak na zdjęciach......

 

 

trzeba użyć folie polaryzacyjną , ja dobrałem się do starej zbitej matrycy lcd z laptopa ,

mając szklana płytkę wyświetlacza w ręku zdejmujemy z niej starą folie zmywamy ewentualnie resztki kleju . Teraz trochę zabawy przy zdjęciu folii z matrycy jak będziemy zrywać folia się ponaciąga i powygina i będzie do wywalenia . Najlepiej przy pomocy tępego noża tak jak byśmy podcinali folie od szkła matrycy . Uzyskaną folie przykładamy do naszego wyświetlacza najlepiej trzymając go pod światło by dobrze widzieć efekt zaciemnienia szkła. Testowałem z różnymi kolorami podświetlania i zawsze jest tak że dobrze ustawiona folia np. do koloru zielonego nie wygląda dobrze podświetlona na czerwono czy niebiesko. Niema lekko trzeba troszkę się pobawić by efekt wyszedł ładnie .

Folia nie musi być przyklejana do wyświetlacza wystarczy po dopasowaniu i docięciu do rozmiaru włożyć ją do tego koszyczka co jest pod wyświetlaczem, złożyć całość i już .

 

Teoretycznie można kupić folie polaryzacyjną na alledrogo są takie do lcd telefonów ale z testów wyszło że się nie nadają bardzo słabo przyciemniają wyświetlacz.

 

Lekko nie w temacie alle może się komuś przyda

 

Pozdrawiam

IMG_20151024_202316.jpg

IMG_20151024_201614.jpg

IMG_20151020_185543.jpg

IMG_20151026_203047.jpg

IMG_20151029_225037.jpg

Edytowane przez borynka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy w Passacie mam zamontowany licznik 3B0920829A chce założyć full fis. Mogę kupić licznik 3B0920949A czy muszę jakiś inny?

I czy posiadając kabel i program vagtacho dam rade zakodować swoje kluczyki pod nowy licznik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mogę kupić licznik 3B0920949A

Możesz. To jest wersja angielska. Wymiana tarczki, dopasowanie wsadu i będzie jak trzeba.

Autor tematu w pierwszym poście opisuje co i jak więc sobie odpowiedz czy dasz radę. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,czy jest ktoś z łódzkiego kto pomógł by mi ogarnąć zamiane licznika na full fisa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,czy jest ktoś z łódzkiego kto pomógł by mi ogarnąć zamiane licznika na full fisa?

Odezwij się do mnie na PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, jestem nowy na forum i proszę o wyrozumiałość.

Teraz pytanie ponieważ mam uszkodzony licznik w moim b5 1.6 i chciałbym go zmienić na taki z niebieskim podświetleniem. Czy w ogóle jest taka możliwość i na co zwrócić uwagę??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! mając sam kabel vag można wgrać inny wsad do licznika? bo mam angielską wersje, tak więc muszę wymienić tarczki i wsad, no i czy muszę kupować nowe pestki immo? jeżeli tak to jak ich szukać? jak się fachowo nazywają? Kolejne pytanko... mam paska z 2004r. a zegary raczej na pewno są z wersji starszej (<2003), tak więc eeprom mam przystosować odpowiednio do licznika czy do auta? No i gdzie znajdę wsad do mojego licznika? Z góry dzięki wielkie za info ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy wątek tematu wszystko ładnie opisane ...z grupsza to potrzebujesz vagtacho i jakie masz nr licznikow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, chyba już wiem co i jak.. Dzisiaj kupiłem sobie VAG TACHO, kupiłęm wersje angielską: 3B0920947 a w pasku prawdę mówiąc nie wiem jaka, nie wyciągałem zegarów, ale są to zwykłe zegary bez fisa, tak więc jak dobrze rozumiem muszę wgrać eeprom do nowych zegarów z 3B0920847 i w nim skopiować bajty, któe są w pierwszym poście, dodatkowo wymiana tarczek i wsio? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności