Skocz do zawartości
pogromca

Wymiana licznika bez FIS na FIS - passat 3B i 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

Podobno passata b5 1.8t aeb produkowali do 2000 r a audi a6 c5 do 2001 r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! mam problem z 1/2 fisem chodzi o to ze po dluzszej jezdzie przyciemnia mi sie od gory i po wylaczeniu silnika odczekaniu kilkanasie minut swieci jak nalezy. czy jest jakas rada na to czy czeka mnie wymiana licznika? Jesli tak to czy w moim pasku moe szukac licznika z pelnym fis? czy tylko 1/2? Mam 1.8T AWT data produkcji 24.08.2001r.

 

Podzwonilem po znajomych znalazlem namiary do czlowieka który to naprawia czyli wkladaja nowego fisa. Ja mam pol fisa i gosciu powiedzial mi ze caly koszt ze nie dotykam ani 1 srubki to okolo 400zl ale dostaje praktycznie nowy licznik tak mi powiedzial i dodal, ze gdybym mial pelen to by bylo duzo taniej cos tlumaczyl ale dla mnie czarna magia:) tak wiec jesli ktos cos by potrzebowal priv to dam namiary:)

Edytowane przez Karolsxp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie odnośnie mojego paska 1.8t aeb 1997 r . Czy taki licznik by zadziałał w moim pasku i czy wszystkie informacje na wyświetlaczu fis wyświetlał by prawidłowo .

http://allegro.pl/licznik-vw-passat-b5-full-fis-bez-can-bialy-kruk-2-i5086762840.html

Podobno jest też jakiś can bus converter adapter który mogę zastosować z licznikiem po lifcie ( oczywiście po zakodowaniu pestki ) . Czekam na odpowiedź może ktoś pomoże .a może ma ktoś taki adapter lub wie gdzie można kupić . Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz niebieskie podświetlanie to podejdzie jeśli masz zielone podświetlenie to będziesz musiał wymienić pastylkę immo. Ten licznik nie wymaga żadnych adapterów can w twoim wypadku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam podświetlenie niebieskie immo2 licznik z mfa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejdzie bez problemu ale cena tego licznika z ogłoszenia jest dużo za duża

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz gdzieś taniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A masz gdzieś taniej

 

Cóż szukaj cierpliwie na OLX, Allegro, itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do licznika o diesla nie da się wgrać wsadu od benzyny wymienić tarczek żeby zadziałało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie na szybko. Do mojego dropsa rok 97 wlozylem licznik z pełnym fiss zakodowałem kluczyki i auto odpala i jeździ (nie zmienialem nic w kluczykach) ale ciągle miga mi kontrolka immo. Co moze byc nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Takie pytanie na szybko. Do mojego dropsa rok 97 wlozylem licznik z pełnym fiss zakodowałem kluczyki i auto odpala i jeździ (nie zmienialem nic w kluczykach) ale ciągle miga mi kontrolka immo. Co moze byc nie tak?

 

Rozwiązałem ten problem Krzysiek, kodowanie kluczy zrobiłem za pomocą vag-tacho i poszło. W tym momencie Twoje imo nie działa :) zrób test wyciągnij z kluczyka pastylkę i spróbuj odpalić auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inne pytanie. Czy ktoś próbował zaadoptować licznik z jakiegoś innego auta? Bo np w audi a4 b5 miałem licznik z a6 c5. A jak to wygląda w passacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozwiązałem ten problem Krzysiek, kodowanie kluczy zrobiłem za pomocą vag-tacho i poszło. W tym momencie Twoje imo nie działa :) zrób test wyciągnij z kluczyka pastylkę i spróbuj odpalić auto.

 

no to pisz mi na PW wszystko co i jak bo mnie to miganie drażni od IW ogólnopolskiego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A do licznika o diesla nie da się wgrać wsadu od benzyny wymienić tarczek żeby zadziałało

Da sie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Da sie.

 

Napisz co i jak i czy wszystkie kontrolki będą działać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam licznik z mfa i chce wsadzic licznik z full fis nagralem taki ale ma uszkodzony wyswietlacz fis. Dalo by rade wyjac wyswietlacz z licznika po lifcie i wlutowac w moj licznik? Wyswietlacze sa takie same?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak masz wyświetlacze takie same możesz też z skody superb wyświetlacz przełożyć na forum już to ktoś robił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy mam licznik z mfa i chce wsadzic licznik z full fis nagralem taki ale ma uszkodzony wyswietlacz fis. Dalo by rade wyjac wyswietlacz z licznika po lifcie i wlutowac w moj licznik? Wyswietlacze sa takie same?

 

Przeciez ci mówiłem ze sie da wiec po co smiecis w kolejnym wątku?

 

Tak masz wyświetlacze takie same możesz też z skody superb wyświetlacz przełożyć na forum już to ktoś robił

 

Ja tak zrobiłem ale.on juz o tym wie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysiu przepraszam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam potrzebuje pomocy w ogarnięciu wsadu . Kupiłem licznik od passata fl-a 3bg920847(diesel) i potrzebował bym przystosować go do leona .Leon rok 2000r. Benzyna. Do chwili obecnej śmigałem na 1/2 fis 3B0920826.

licznik 3b0920847

http://przeklej.org/file/dIia7R/licznik.3b0847.bin

obecny 1j0920826

http://przeklej.org/file/zIv4YE/moj.826.bin

Edytowane przez mcaris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności