Skocz do zawartości
pogromca

Wymiana licznika bez FIS na FIS - passat 3B i 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

Siama. Co prawda nie bedzie w moim pytaniu chodzilo mi o fis ani tez 1/2 fis, ale o komputerek z pokazywaniem np. Spalania w zegarku. Wszystko dotyczy samochodu bez CAN.

Chciałęm z ciekawości zobaczyć jaki ja mam i co mnie czeka więc tak foto mojego i kostek:

manetka kostka:

[ATTACH=CONFIG]127615[/ATTACH]

licznik (3b0919860D -> z VAG'a)

[ATTACH=CONFIG]127616[/ATTACH]

niebieska kostka:

[ATTACH=CONFIG]127617[/ATTACH]

zielona kostka:

[ATTACH=CONFIG]127618[/ATTACH]

 

Będę musiał gdzieś podpinać jakieś dodatkowe przewody? Czy wystarczy zamiast mojej manetki zamontować taką z obsługą komputerka, a zamiast licznika zamontować taki z funkcją wyświetlania np spalania pod obrotomierzem ( w zegarku ) ?

Dziękuję z góry za pomoc.

 

 

Tak czy siak nie masz instalacji do manetki więc ja musisz położyć jaki by to nie był licznik więc lepiej Full FIS

 

full fis bez can jest ciezko znalezc i drogi .

wracajac do tego co musze podpiac to potrzebuję w takim razie tylko 4 przewody ?\

podłączam tak:

 

Przewody kładziemy w takiej kolejności:

Wtyczka T32b zielona(licznika)------Wtyczka T6e czarna(przy przełącznikach zesp.)

23 ------------------------------------------------------------------------ 2

24 ------------------------------------------------------------------------ 1

25 ------------------------------------------------------------------------ 4

Wtyczka T32a niebieska(licznika) --- Wtyczka T6e czarna(przy przełącznikach zesp.)

7 -------------------------------------------------------------------------- 3

 

- gdzie mogę nabyć takie przewody?

Edytowane przez anim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem wtyczkę licznika z kawałkiem instalacji za darmo i sam sobie zrobiłem potrzebne przewody. Najlepiej zdobyć jeszcze wtyczke do manetki, bo te piny też są potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn. ja sobie sam będę wyciągał licznik i manetki z samochodu więc te kable które mi będą potrzebne poprostu da się wyciągnąć z kostki bezinwazyjnie (tak żeby później dało się je wpiąć w moje kostki)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tzn. ja sobie sam będę wyciągał licznik i manetki z samochodu więc te kable które mi będą potrzebne poprostu da się wyciągnąć z kostki bezinwazyjnie (tak żeby później dało się je wpiąć w moje kostki)?

Da się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. posiadam paska z 99 roku. zmieniam licznik z full fis na pol fis. moj stary licznik ma nr 3b0 920 842a a nowy zamowilem po fl o nr 3b0 920 826 z 2001. koledzy mam takie pytanie czy bedzie pasowal. chodzi mi o temperature zewnetrzna na liczniku czy bedzie pokazywana. bo teraz mam zalozony licznik z 2004 r o nr 3b0 920 849 i mi nie wyswietla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zczytane oby dwa epromy ze starego i nowego za pmocą vag comander. i do edycji mam sciagniety WinHex. i teraz pytanie

ze starego mam skopiowac :

Są to fragmenty: $32-$43, $64-$75, $96-$116, $120-$122, $172-$219, $258-$273.

 

a w nowym mam to zastapić to tak?? czy wkleić dodatkowo do tych istniejacych?

Edytowane przez grzespb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jak pisałęm wyzej zczytałem wsady vag comannderem. no i podmienilem ze starego do nowego no i tyle bledow wyskoczyło ze powrocilem do org wsadu. czy vag commander zczytuje jakos inaczej niz vag tacho?? i czy te kodowanie musi byc zrobione?? bo mi auto normalnie pali i jezdzi??

i tam gdzie sa km wyswietla sie def

 

PS moze mi ktos wsady przerobic bo moze ja cos zle robie na probe??

Edytowane przez grzespb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Planuje wymienić licznik w moim passacie 99(bez CAN) na full FIS. Znalazlem ostatnio taki, mam MFA w aktualnym liczniku. Wystarczy przełożyć liczniki, zmienić wsad i wszystko powinno chodzić? Mam klimatronik wiec czujnik temp. zew jest i na liczniku również pokazuje temp. zewnętrzną.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

Planuje wymienić licznik w moim passacie 99(bez CAN) na full FIS. Znalazlem ostatnio taki, mam MFA w aktualnym liczniku. Wystarczy przełożyć liczniki, zmienić wsad i wszystko powinno chodzić? Mam klimatronik wiec czujnik temp. zew jest i na liczniku również pokazuje temp. zewnętrzną.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź!

 

Najważniejsze to zakodować kluczyki do nowego licznika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, zapomniałem o tym. Robiłem to już w tym, gdy dokupiłem nowy kluczyk(procedura będzie chyba podobna?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zasada taka sama.

PS.

Na wypadek zczytaj wsad ze starego licznika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema wymieniam licznik z zielonym podswietleniem bez MFA na licznik z niebiesko-czerwonym z MFA. Mamnetka podpieta wszystko tyl;ko mam problem z zakodowaniem kluczyka.

Znam PIN nowego licznika ale starego nie znam bo nie może odczytać wartości commanderem. Czy potrzebny jest ten stary pin czy mozna to pominąć ?

Próbowałem z pominięciem i od razu logowałem się PINEM nowego licznika wchodze w 17 pozniej adaptacja kanał 21 mam 2 na dole w NEW VALUTE wpisuje 0 SAVE wychodze ... znów to samo kanał 21 i jest 0 wpisuje nową wartosc 1 ( bo mam 1 kluczyk ) > save, wychodze ale immo nie gaśnie... za każdym razem gdy wchodze w adaptacje teraz jest 0 na kanale 21

 

 

 

błędy na liczniku:

01176 - Key

07-00 - Signal to Low

01179 - Incorrect Key Programming

35-00 - -

00779 - Outside Air Temp Sensor (G17)

30-00 - Open or Short to B+

Edytowane przez anim
b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a Pastylkę immo w kluczyku zmieniłeś ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie w kluczyku nic nie zmieniałem... a skad taką wziąć i po co to, nic nie wspomniane w 1 poście a bynajmniej nie zauważyłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w pierwszym poście wszystko jest napisane w licznikach z zielonym podświetlaniem masz immo 1 a w licznikach z niebiesko czerwonym podświetlaniem masz immo 2 i potrzebujesz pastylki immo 2 można dokupić na allegro za kilkanaście złoty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie otóż w moim pasku 1.8t aeb chciałbym zmienić licznik na 1/2 fis fl po zakodowaniu pastylki samochód odpalił ale nie działa obrotomierz i świeci się stop ale to od czujnika poziomu oleju wystarczy chyba zmienić miskę na taką z czujnikiem i poprowadzić przewody . Pomoże ktoś w ogarnięciu tego problemu pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam pytanie otóż w moim pasku 1.8t aeb chciałbym zmienić licznik na 1/2 fis fl po zakodowaniu pastylki samochód odpalił ale nie działa obrotomierz i świeci się stop ale to od czujnika poziomu oleju wystarczy chyba zmienić miskę na taką z czujnikiem i poprowadzić przewody . Pomoże ktoś w ogarnięciu tego problemu pozdrawiam .

W twoim przypadku,powinieneś był czytać ten wątek http://forum.vw-passat.pl/threads/75803-Zmiana-zegarow-919-na-920-CAN-Dziala!?highlight=wymiana+licznika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie jaki numer ma sterownik silnika do passata 1.8t aeb 2000 r lub audi a6 c5 aeb 2000 r z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym roczniku nie było już AEB tylko APU lub ANB. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności