Skocz do zawartości
pogromca

Wymiana licznika bez FIS na FIS - passat 3B i 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w 1 poście pisze że potrzebujemy przewody:

Zestaw przewodów 000 979 018 – sztuk 3

Zestaw przewodów 0000 979 133

 

Ale z manetki podłączamy tylko 4 jak nie chce miec navi(radio)

Dobrze rozumiem??

Jeżeli tak to ktore??

i gdzie je kupie??

POzdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego u kumpla w pasku w kostce były już końcówki i kupił kable na marne.

Jeżeli jednak nie ma tych końcówek w kostce to wystarczy, że kupisz dwa kabelki i będziesz miał 4 końcówki (20zł sztuka w ASO).

Do manetki nie potrzebujesz kupować przewodów. Wystarczy, że kupisz same końcówki w elektronicznym.

----------------

Dodaję obiecaną fotkę licznika z fisem:

licznik.jpg

 

Czy jest możliwość, żeby ten fis pokazywał temperaturę zewnętrzną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co powtarzać tę informację jeśli jest na klimatroniku??

Na upartego trzeba by pociągnąć kabel od klimatroniku do licznika. Lepiej wymienić kratkę środkowego nawiewu bo psuje cały widok :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciał uzyskać efekt z płatkiem sniegu jak w fl ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ,proszę o pomoc. Wymieniłem liczniki ,stary to Moto- meter 3B0920800, na 3B0920847 z fisem. No i jest problem.Nie ma wszystkich funkcji w MFA .nie można wejść w menu oraz wykasować błędów w liczniku.Byłem już u paru fachowców płacę za diagnozę i każdy co innego mówi.Jeden że mam nie pełny can drugi że nic nie można zrobić, trzeci że trzeba pokombinować z wsadami,czwarty że trzeba dokupić emulator can.Proszę o pomoc bo już mnie szlak trafia od tych fachowców.Samochód to Passat 1,8 T Combi z 1999roku.Może ktoś pomoże z wsadami.Mam stary i nowy.Czytałem na forum jak przekopiować komórki ,ale lepiej poprosić kogoś kto się zna,Czy?może jest jeszcze jakieś inne wyjście z tej sytuacji.Pozdrawiam.Roman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to licznik z diesla pasuje do benzyny??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Licznik kupiłem na Allegro.Okazuje się że licznik ten to 3B0920927-anglik.Facet zapewniał mnie ,że będzie pasował do benzyny.Miał wgrany wsad 3B0920847E do tego licznika i zamontował w dieslu.Kazał mi wgrać wsad 3B0920847 i zamontować w samochodzie w benzynie.Oddałem samochód w ręce niby fachowca.Montował licznik trzy dni ,bo podobno pin starego licznika mu nie wchodził.Obecnie MFA pokazuje cztery wartości,chwilowe spalanie,itp...Ale nie można wejść w menu oraz pokasować błędy w liczniku tak jak opisałem w poście wyżej.Teraz byłem już u czterech fachowców na niby diagnostyce za każdym razem płacę kasę i każdy mówi co innego.Mój problem to że stary licznik to Moto-Meter a zakupiony VDO.Jak niema z tego ambarasu wyjścia to kasę utopiłem w błoto.Jakby ktoś miał rozwiązanie to proszę o pomoc .Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
.Okazuje się że licznik ten to 3B0920927-anglik.Facet zapewniał mnie ,że będzie pasował do benzyny.Miał wgrany wsad 3B0920847E do tego licznika

Do anglika z 1/2 fis wgrany wsad eu od full fis?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Obecnie MFA pokazuje cztery wartości,chwilowe spalanie,itp...Ale nie można wejść w menu

Może to jest licznik z końcówką 6 z wgranym wsadem z 7,a w tych licznikach nie było menu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. mam problem z licznikiem. mam paska z 99 roku. licznik mam z can. zmienilem licznik na poliftowy. wszystko dziala ale ma jedna wade nie wyswietla mi temperatury zewnetrznej na liczniku. nie wiem czemu. prosze o rade bo juz sam nie wiem co mam robic,

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

dodam jeszcze ze przeszlem z full fis na 1/2 fis

Edytowane przez koleszka
rozpiska problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Licznik kupiłem z wsadem 3B0920847E chodził w diselu. Zapewniał mnie gościu że można wgrać wsad do benzyny 3B0920847 dopasować licznik i wszystko OK.Ale na liczniku jest nalepka 3B0920927,czyli anglik.Jest nowy wyświetlacz zamontowany.Pozwoliłem sobie zadzwonić do firmy gdzie wymieniali (był nr telefonu po zdjęciu obudowy)i facet potwierdził wymianę i że ten licznik to anglik.Może to faktycznie wsad nie pasuje ale z tego co czytam na forum to najlepiej przekopiować komórki z Moto-metera do VDO albo szukać licznika bez can.Już mi sił zaczyna brakować ale się nie poddaje.Juz nie liczę ile kasy wtopiłem,ale czego się nie robi dla swojego paska.Pozdrawiam wszystkich wytrwałych pasjonatów Passata.Roman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale te nr wsadów co podajesz są pod dużego FISA a ten nr co masz na liczniku niby maly fis , to jak to w końcu jest masz maly czy duży fis , i w czym jest problem w wyskalowaniu licznika czy w jego dopasowaniu, jeśli w dopasowaniu a miales wczesniej motometer to najszybciej chyba przekopiowac komórki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam proszę o szybką odpowiedz bo jestem obecnie w garazu i mam wsyztsko zdemontowane:

chodzi mi o podlaczenie:

Przewody kładziemy w takiej kolejności:

Wtyczka T32b zielona(licznika)------Wtyczka T6e czarna(przy przełącznikach zesp.)

23 ------------------------------------------------------------------------ 2

24 ------------------------------------------------------------------------ 1

25 ------------------------------------------------------------------------ 4

Wtyczka T32a niebieska(licznika)

7 -------------------------------------------------------------------------- 3

 

23-2 ok zrobione

24-1 ok zrobione

25-4 ok zrobione

wiec zielona wtyczka juz gotowa

ale chodzi mi o

Wtyczka T32a niebieska(licznika)

7 -------------------------------------------------------------------------- 3

jak rozumiem mam z wtyczki T6e czarna(przy przełącznikach zesp.) z 3 pinu poprowadzic kabel do T32a niebieska(licznika) 7 pinu?

 

bo w 7 pinie złaczu t32a mam juz jakis kabel to mam go wypiac i wsadzic nowy czy wpiac sie w niego??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolutuj się do istniejącego przewodu w T32a. :ok

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za szybka odpowiedz:):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze 2 pytania mam passata b5 z can 99 rok( xxx920xxx) i kupiłem fisa ale tez z b5 (xxx920xxx) to musze tylko programować klucze czy cos jeszcze ??

 

2 mam auto z klima ale manualna i chcialbym dodac czujnik temperatury zewnętrznej czy ktos ma jakis schemat jak to podlaczyc zeby na fisie pokazywal temeperature??

Edytowane przez grzespb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grzespb to jest kabel masowy wystarczy że podłączysz go gdzieś do ramy deski rozdzielczej, ja tak zrobiłem u siebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze 2 pytania mam passata b5 z can 99 rok( xxx920xxx) i kupiłem fisa ale tez z b5 (xxx920xxx) to musze tylko programować klucze czy cos jeszcze ??

Ewentualnie kodowanie i ustawić przebieg.

2 mam auto z klima ale manualna i chcialbym dodac czujnik temperatury zewnętrznej czy ktos ma jakis schemat jak to podlaczyc zeby na fisie pokazywal temeperature??

Wyprowadzony przewód z wtyczką powinien być pod zbiorniczkiem płynu wspomagania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siama. Co prawda nie bedzie w moim pytaniu chodzilo mi o fis ani tez 1/2 fis, ale o komputerek z pokazywaniem np. Spalania w zegarku. Wszystko dotyczy samochodu bez CAN.

Chciałęm z ciekawości zobaczyć jaki ja mam i co mnie czeka więc tak foto mojego i kostek:

manetka kostka:

manetka.jpg

licznik (3b0919860D -> z VAG'a)

IMG_20150124_131838.jpg

niebieska kostka:

niebieska.jpg

zielona kostka:

zielona.jpg

 

Będę musiał gdzieś podpinać jakieś dodatkowe przewody? Czy wystarczy zamiast mojej manetki zamontować taką z obsługą komputerka, a zamiast licznika zamontować taki z funkcją wyświetlania np spalania pod obrotomierzem ( w zegarku ) ?

Dziękuję z góry za pomoc.

Edytowane przez anim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak nie masz instalacji do manetki więc ja musisz położyć jaki by to nie był licznik więc lepiej Full FIS ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ewentualnie kodowanie i ustawić przebieg.

 

ok przebieg ustawiony a o co chodzi z tym kodowaniem?? bo auto odpala normalnie i nic nie swieci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności