Skocz do zawartości
zuse

HAMULCE 321mm x 30mm przeszczep z S4

Rekomendowane odpowiedzi

no to w takim razie łatwiej będzie zmodzić przód. Mam już 312mm od A6 ale to nadal słabizna. Idę w dwutłoki S4 i 321mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam założone 321 dwa tloki. Teraz bym drugi raz w nie nie poszedł, tylko w jeden tłok z a6c6 320. Mniej problemowe. Chociażby w zdobyciu reperaturek. No i klocki tańsze.

Ale hamują kosa. Jeździłem ostatnio też na tych 320 i jest bardzo porownywalnie.

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez tauka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posłuchałem Cię i zrobiłem przeszczep zwrotnic i hamulców z A6C5 3.0 - aluminiowe zwrotnice, tarcze 320mm, zaciski 1-tłoczkowe FNRG 60mm.

 

Wszystko podpasowało P&P. Hamowanie jest MEGA, w porównaniu do zestawu na 312 - dzień do nocy.

 

No i spokojnie weszły fele 16".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam założone 321 dwa tloki. Teraz bym drugi raz w nie nie poszedł, tylko w jeden tłok z a6c6 320. Mniej problemowe. Chociażby w zdobyciu reperaturek. No i klocki tańsze.

Ale hamują kosa. Jeździłem ostatnio też na tych 320 i jest bardzo porownywalnie.

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

 

 

Ja jakoś nie miałem większych kłopotów z zakupem zestawu naprawczego tych zacisków dwotloczkowych ( dostępne w Intercars)

Ale za to w porównaniu do zacisku jednotloczkowego , te dwu tłoki maja większa sile nacisku na klocek ( wiem bo sobie to obliczałem) klocki może i droższe , ale różnica w cenie 50 pln , pomiędzy tymi , a tymi , nie jest jakaś powalająca.

Za to z racji tego ze w dwutlenku siedzą 4 klocki w jednym zacisku powoduje to , ze sprawniej sie oczyszczają z pyłu i chłodzą , bo jest spora przerwa pomiędzy nimi.

 

Dla mnie te hamulce to poprostu petarda i jestem z nich mega zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, czytam czytam, ale akurat takiej opcji jak ja chce zrobic nie widze....

 

Auto mam z 2004 roku, więc sądze że temat wachaczy mnie nie dotyczy (poprawcie mnie jeśli sie myle)

Czyli, mam mozliwość kupienia tanio zwrtonic od Passata W8,

Czy będzie opcja założenia na te zwrotnice bez zbędnej rzeźby 320 mm z S4 B5?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie

Ma ktoś i udostępni Tylne adaptery do passata b5fl z napędem na przód , pod tarcze 280 mm z audi A4 1.6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie

Ma ktoś i udostępni Tylne adaptery do passata b5fl z napędem na przód , pod tarcze 280 mm z audi A4 1.6

Znalazłeś coś kolego, bo też interesuje mnie ten temat.?

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety nikt sie nie odezwał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
niestety nikt sie nie odezwał

Trzeba chyba na a4 forum popytac... :/

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na a4 raczej ci nie pomogą, bo oni mają inna tarcze z tyłu, i co za tym idzie mają większe możliwości montowania ori większych zestawów (np 288)

 

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie adaptery od Bambusa z forum, może coś tam jeszcze znajdzie w garażu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema mógł byś dokładniej opisac jak zamontowałes te 347 tarcze bo mam zaciski z 320 w garazu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masterunio masz takie adaptery pod tarcze 280mm ?

dało by się dostać wzór ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda adapter, niestety mam tylko jeden komplet założony na samochód

20151007_160652.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć ja mam pytanie z innej beczki czy jak wsadze hamulce z a6 c6 320mm (zaciski ate 973/974) a zwrotnice żeliwne z a6 c5 2.7 biturbo to zmieni się rozstaw kół ? Bo teraz mam prawie na równo a nie chce żeby mi koła wystawały ?

 

Panowie może pomożecie.

 

Zamontowałem taki zestaw jak kolega pytał. wszystko ok, ale moja fela ori VW16 nie wchodzi, jest za płytka - brakuje 2,5 cm !

Pożyczyłem od Kolegi z audi a6 (2003) 17stki i nadal zabrakło :-/

przymieżałem też ori od audi q3 16stki i pasowały, ale na styk ! no i za drogie

Ori stalusy z Audi A6 16stki ET42 przycierały o pół milimetra w jednym miejscu gdzie fasolki...

 

Suma sumarum mam problem - Czy ktoś może pomóc jakiej felgi mam szukać z jakim ET albo coś, abym mógł spasować na luzie, albo, czy dystanse 250mm nie wystawią za bardzo "kapcie" na zewnętrzną ? że będzie o błotnik przycierało na dziurach... najlepsza opcja byłaby pozostawienie moich felg, bo nie mam funduszy na takie fele jak bym chciał, a kupować przejściówki na kilka miechów to bezsens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne że na tych zaciskach masz taki problem. Ja mam założone zaciski hp2 (321) które wystaja o wiele więcej na zewnątrz i mam ori 17" et37 i weszło na styk. Dla spokoju założyłem 13mm dystansu i jest git.

A zaciski o których piszesz są płytsze, więc nie powinno być problemu.

 

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja nie wiem o co kaman ! kupiłem całe zawieszenie od AUDI A6 C5 2.7 bi turbo 4B3407257A Mcperson, zwrotnice, wielowahacz, amory - przełożone plug and play, aha - teraz sprawdzałem,że zestaw hamulców wjechał niby od S4 B5 (zaciski, tarcze wentylowane i klocki girling nówki)

 

chyba kupie dystanse 25 mm i jakoś przeżyje - jedynie mam nadzieję, że mi papcie nie wyjdą poza nadkole, no i jak się będzie jeździło ?? :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wjechały dystanse 25mm - za dużo o minimum 5 mm ale to się stoczy - wolałem większe. Koła wystają trochę - rzuca się w oczy bo tył jest na standardzie, ale mieści się wszystko i jest git. Co do hamulców - słuchajcie, wreszcie mam kontrole nad samochodem ! wreszcie czuje, że to ja panuje nad nim, a nie muszę się do niego dostosowywać - nawet z dużych prędkości bardzo ładnie hamuje i mogę sobie regulować w każdej chwili przycisnąć mocniej i się słucha :-) na razie nie testowałem z 200 w dół na maxa bo daje im czas na ułożenie się, ale polecam serdecznie owy zestaw !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od poniedziałku startuje z wymianą zwrotnicy, który wahacz do wymiany? Banan, Prosty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosty. Chyba że znajdziesz żeliwne zwrotnice na szeroki rozstaw zacisków to nic nie jest do wymiany.

Bo tak to razem ze zwrotnicą jeszcze łożysko i czujnik abs.

 

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności