Skocz do zawartości
zuse

HAMULCE 321mm x 30mm przeszczep z S4

Rekomendowane odpowiedzi

kurka kurka, czytajac topic zmotywowaliscie mnie do zmiany rozmiaru hebli.... na razie tylko tyl na 2 tłoczkach :) plus nowy zestaw recznego, bo stary nie działał przy nagrzanych oponach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje troche kotleta poniewaz nie chce zakladac nowego tematu bo bedzie on dotyczyl wlasnie hamulcow 320mm.

Zuse musial zmieniac zwrotnice poniewaz mial lozysko 75mm czy tak?

Lozyska w s4 b5 maja srednice 82mm sprawdzilem w IC

wiec jezeli moj passat ma lozyska 82 mm spr w Etce(zmiana byla na poczatku 2003r z 75 na 82mm) to musze zmodernizowac tylko zaciski tarcze i klocki ?? czy musze wymieniac jeszcze zwrotnice i wachacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Zwrotnice bo Twój maja iny rozstaw śrub do jarzma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

etka podaje ze mam te same numery zwrotnic co audi s4 b5

8D0 407 258 AM

8D0 407 257 AM

 

racja jest jeszcze jeden numer zwrotnic w s4b5

Edytowane przez traksio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz racje spojrzalem w etce ale w mniejszy pojemnosciowo silnik a nie w 2,7l

4b3 407 257a

4b 407 258a

to numery przy 2.7l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chce zakupic zwrotnice z audi s6 o numerach: 4B3407241H/4B3407242H w celu tuningu hamulcow czy podejda one do mojego paska ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie jaki jest rozstaw otworów do mocowania zacisków w Audi S4 no a jaki w Pasku B5 z żeliwną zwrotnicą??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5/112 tu i tu

Rafał kolega nie pyta o rozstaw srub w piascie lecz o rozmiar mocowania zacisku.

w s4 napewno jest 148mm na duzy rozstaw zacisk a w passacie to nawet nie wiem ale napewno mniejsze.

 

Skasowales post mielke ?? why?

Edytowane przez traksio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Do przeszczepu hamulców potrzeba między innymi "przednich dolnych wahaczy"

Owe wahacze to Numer 1 czy Numer 2

No chyba że to żadne z powyższych to może ktoś ma jakieś zdjęcie?

Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Właśnie jestem na etapie zabawy z tuningiem hamulców w moim pasku. Mam zwrotnice 8D0407258 i do niej potrzebuję jarzma na tarczę 312mm. Niedawno kupiłem jarzma na allegro ale niestety dziś przy rozebraniu wszystkiego okazało się, że mają większy rozstaw śrub do zwrotnicy 145mm a ja potrzebuję jarzma z rozstawem 95mm-sprzedawca zapewniał że to z audi a6 2,5tdi 180KM czyli to co powinno być a tu zonk. Jutro wybieram się na giełdę do gliwic. Tylko pytanie co powinno pisać na zacisku tym którego potrzebuję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie szukaj zaciskow tylko zwrotnice. nie ma zadnych duzych hebli na maly rozstaw. Musisz dac adaptery lub zmienic zwrotnice na takie o numerach:4B3407253G ,4B3407257D, 4B3407253D,

ja zakupilem o numerach 4B3407241H/4B3407242H z audi 2.7l lub vw passata w8 wiec powinny podejsc jeszcze nie montowalem :D w tych wszystki zwrotnicach jest duzy rozstaw gdzie zamontujessz swoje zaciski

i musisz sprawdzic po vinie jaki masz wachacz dolny bo jak masz przed zmiana to jeszcze 2 wachacze dolne potrzebujesz zmiana byla po numerach 3b372000>>

sorki dopiero doczytalem ze chcesz 312 mm a nie 321mm jak w temacie

wiec Ty tylko potzrebujesz jarzma od 312mm bo zacisk twoj zostaje.

4B0 615 125 C ,4B0 615 125 A tu masz numery jarzma pod 312mm

Edytowane przez traksio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanko czy zwrotnica od Passata W8 ma duży rozstaw mocowania zacisku?? To znaczy taki jak w s4 148mm czy raczej normalny i czy wahacze są takie same czy się w czymś różnią??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego w8 maja duzy rozstaw jak w s4. auto jak masz przed 2003r i numerem vin do 3b3072000<< to nie beda pasowaly bedziesz potrzebowal 2 dolne wachacze

A jak masz auto po 2003r vin po numerze 3b3072000>> to nie musisz wachaczy i beda pasowaly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie. Wolałem się upewnić bo mam na oku tanie zwrotnice od w8 a głupio kupować w ciemno!! Co do wachaczy to napewno wymiana bo mój pasek z 1998 roku jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie przed chwilka stałem się szczęśliwym posiadaczem zwrotnic od Passka W8. Teraz jeszcze czekam na zaciski brembo 6-cio tłoczkowe od Porsche Cayenne Pod fele 17" tarcze Zimmermanna 330mm i heble gotowe:mlask

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

małe sprostowanie bo widzę ze ciągle różne wartości podajecie:) więc alu zwrotnice nie mają 148mm tylko 145mm a żeliwne o małym rozstawie mocowań zacisku mają 94mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej a jak się sprawa ma z piastami ja mam a4 z 1996 roku i chce tez zmienić zaciski na te z dużym rozstawem tj 145 mm i nie wiem jakie zwrotnice załatwiać żeby z piastami i przegubami problemów nie było. Pacjent 1.8t quattro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te hebelki od s4 to taka trochę ślepa uliczka poczytałem sobie wypowiedzi min zuse jakie to nie mega wypas hamulczyki, mam to zrobione i jednak żałuję że poszedłem w dwutłoczkowe lukasy zamiast brembo czterotłoczkowe, bo mogłoby to hamować nieco lepiej. Teraz jeżdżę s4 kombinowałem troche z klockami lepszymi i mimo wszystko moje spostrzeżenia z passata się potwierdzają -mogłoby być lepiej, tu jednak jeśli chodzi o przeróbki to skłaniam się ku 6-tłoczkowym z cayenna. Podsumowując chyba jednak warto robić adaptery do 4 tłoczkowych brembo i cieszyć się naprawdę dobrym heblem i to bez zmiany zwrotnic i całej tej dłubanki

Edytowane przez marcin7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

witam i pozdrawiam wszystkich na forum.

 

od jakiego modelu podejdą 4-tłoczkowe heble??

i gdzie mozna zamówić adaptery ??

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności