Skocz do zawartości
zuse

HAMULCE 321mm x 30mm przeszczep z S4

Rekomendowane odpowiedzi

Allroad ma na 99% inne kąty zwrotnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witajcie Panowie, ja chcialbym powielić pytanie czy zwrotnice o numerach 4Z7 407 257F z allroad c5 podejda? pasek 3bg listopad 2003, Prosiłbym o pomoc w kwestii zmiany zwrotnic albo chociaż o odpowiedź

Będą pasować tylko w allerodach były dwa rodzaje zwrotnic z różnymi średnicami otworów na wahacz nośny 24,5mm i 21mm nie pamiętam która będzie pasować co by nie trzeba zmieniać tego wahacza. Jedne były żeliwne ,a drugie alu...do obydwu tarcze 320x30mm ,oraz dwa rodzaje zacisków jenotłok i dwutłok.

Edytowane przez Mariobros

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i właśnie o to mi chodziło, w sumie mam do wymiany całe zawieszenie i dlatego pytam czy takie zwrotnice by podeszły bo widze, że rozstaw mają taki jak trzeba na większe zaciski, a chciałbym trafić tak by nie zmieniać u mnie w pasku tego wachacza... widziałem tam jeden z kolegów montował właśnie o takim oznaczeniu zwrotnice tylko albo mi sie wydaje albo do b6tki a nie b5tki i ot to cała zabawa w szukanie... prosiłbym o pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć ja mam pytanie z innej beczki czy jak wsadze hamulce z a6 c6 320mm (zaciski ate 973/974) a zwrotnice żeliwne z a6 c5 2.7 biturbo to zmieni się rozstaw kół ? Bo teraz mam prawie na równo a nie chce żeby mi koła wystawały ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i właśnie o to mi chodziło, w sumie mam do wymiany całe zawieszenie i dlatego pytam czy takie zwrotnice by podeszły

Skoro będziesz wymieniał wszystkie wahacze to co za różnica czy kupisz 2 wahacze nośne pod żeliwne czy pod alu zwrotnice. ???

 

to zmieni się rozstaw kół ?

Jak po zmianie siądą Ci felgi które masz obecnie to nic się nie zmieni.

Edytowane przez Mariobros

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skoro będziesz wymieniał wszystkie wahacze to co za różnica czy kupisz 2 wahacze nośne pod żeliwne czy pod alu zwrotnice. ???

 

No masz racje, żadna, tylko jeszcze pytanie, co z przegubem, wszystko będzie p&p w to co mam? z tego co wiem łożysko mam 82mm więc powinno być okej, bardziej chodzi mi o spasowanie łożysko - przegub. By łożysko w tamtej zwrotnicy spasowało pod przegub bo nie chciałbym ich wymieniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeguby będą pasować, łożyska sa inne w żeliwie i aluminium. Tak samo jak czujniki abs też są inne.

Edytowane przez tauka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przeguby będą pasować, łożyska sa inne w żeliwie i aluminium. Tak samo jak czujniki abs.

 

Dzieki wielkie :) wlasnie o to mi chodziło, bo jak zakupie zwrotnice z zaciskami, to łożyska załoze i tak pewno nowe, tylko wlasnie o to mi chodziło czy przeguby beda pasować, ale w takim razie wiem już chyba wszystko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze w sumie taka prośba, czy potrafiłby któryś z Panów sprawdzić o jakich numerach wachacz będzie pasował do tej zwrotnicy? Bo chyba można sprawdzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie czy zwrotnice w tych miejscach mozna podciąć wiecej chodzi mi o gore bo omyłkowo kupilem tarcze od a6c6 i one sa glebsze i sie opieraja mi w zaznaczonych na czerwono miejscach. zwrotnicy nie chce wymieniac na alu bo mam nowe wahacze. w gornej czesci przechodzi przewod od abs i czy jakbym wyciąl tam kawalek nie oslabi to zwrotnicy

20160206_090641.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam, i nie wiem, czy to jakiś żart... Ale odpowiem.

Przecież nawet jak byś podcial, i by to nie szkodzilo, to i tak ci zacisk na to nie wyjdzie, bo jego mocowanie też jest obliczone na konkretną głębokość tarczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jeszcze w sumie taka prośba, czy potrafiłby któryś z Panów sprawdzić o jakich numerach wachacz będzie pasował do tej zwrotnicy? Bo chyba można sprawdzić?

Numery z A6 alleroad wahacz nośny : 4Z7407151C 24,5mm oraz 4Z7407151G 21mm ,ale który do żeliwa ,a który do alu to nie wiem.

 

tarcze od a6c6 i one sa glebsze i sie opieraja mi w zaznaczonych na czerwono miejscach.

Ja osobiście takiej rzeźby bym nie robił ,ale to Twoje auto i Ty decydujesz. Możesz spróbować jakiś dystans dorobić pod tarczę jeżeli niewiele brakuje. Jeżeli to tarcze 347mm to proponuje sprzedać i kupić 345mm od S4 B7 zacisk jest taki sam. Nie dawno przymierzałem takie tarcze w swoim i nic nigdzie nie ocierało.

Edytowane przez Mariobros

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Numery z A6 alleroad wahacz nośny : 4Z7407151C 24,5mm oraz 4Z7407151G 21mm ,ale który do żeliwa ,a który do alu to nie wiem.

 

 

Ja osobiście takiej rzeźby bym nie robił ,ale to Twoje auto i Ty decydujesz. Możesz spróbować jakiś dystans dorobić pod tarczę jeżeli niewiele brakuje. Jeżeli to tarcze 347mm to proponuje sprzedać i kupić 345mm od S4 B7 zacisk jest taki sam. Nie dawno przymierzałem takie tarcze w swoim i nic nigdzie nie ocierało.

 

bede sprzedawał te i szukał o innej glebokości.

 

orietuje sie ktos może czym róznią sie od siebie zaciski z a6c6 982 a 974 tyle co wiem to jedne i drugie maja tloczek 60mm i sa na tarcze grubosci 30mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ate 982 są na tarcze 345/347 a ate 974 pod tarcze 320.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

udalo sie mi przeszczepic tarcze i zaciski z a6c6. tarcze 347mm a zaciski pod 320mm. nie zmienialem zwrotnic. zrobilem adapter i dalem dystans pod tarcze zeby nie ocierala o zrotnice.

https://zapodaj.net/images/826c0acd37f22.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałeś jakieś osłony czy poszły precz i bez osłon ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oslony stare wyklepalem je na prosto i jest prawie rowno z tarcza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o zaciski dwutłoczkowe z s4, a6, a8 i ich regenerację(wymiana gumek itd) to jeśli ktoś szuka tych gumek uszczelnień itd, intercars pod nazwą

"Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego D4-2251" 67,64 PLN na jeden zacisk komplet LINK

ewentualnie na ebay'u

Disc Brake Caliper Guide Pin Boot Kit Front CARLSON 16206 LINK

ALBO

AUDI A6 S6 A8 S8 S4 A4 FRONT BRAKE CALIPER REPAIR KIT for LUCAS HP2 CALIPERS

LINK

Z tego co czytałem na forum a6klub.pl te gumki podane w 1 linku z ebay'a, sa średniej jakości, ja zamówiłem te droższe z drugiego linku, i powiem szczerze, porównując do oryginału - bardzo dobre - może zrobie temat jak odnowić zaciski itd.

jeśli będe miał chwilę, napisze nowy temat tutorial itd(wiem na innych forach są tutoriale)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś udało się zamontować zestaw 288x12 na tył , wg części wymienionych w tym temacie ?

 

Proszę o informację, czy pasowało wszystko P&P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisalem nie da się tego zrobić, bez podkladki pod jarzmo. I to dosyć grubej. Juz bardziej pewnie jest zamówić adapter pod seryjne zaciski i tarcze bodaj 282 albo 288.

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności