Skocz do zawartości
Gość desperado257

Nie działa radio po podłączeniu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość desperado257

Po odłączeniu starego radia nowe po podłaczeniu nie działa. Nic sie nie podświetla. A gdy podłączyłem stare to ten sam problem. Niby głośniki syczą ale radio na nic nie reaguje. W czym problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moglbys przynajmniej napisac jakie radio? orginalne: Beta, Gamma?

 

1. nigdy nie podlaczaj radia bez sprawdzenia kompatybilnosci elektrycznej zlacz

2. sprawdz bezpieczniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość desperado257

A gdzie w b5 sa umiejscowione?

 

---------- Post added at 09:57 ---------- Previous post was at 09:43 ----------

 

A juz wiem gdzie tylko czy ten od radia jest u samej góry z prawej strony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość desperado257

Patrzyłem bezpieczniki i mam wszystkie całe a zasilania jak nie było tak nie ma. Wogóle u mnie pprzedni właściciel poknocił kable. Gdy włącze radio to tylko słychać syczenie głośników i nic poza tym. Nic sie nie podświetla. Mam jeszcze radio z clio 92' i tak samo nie reaguje a gdy podłącze do prostownika to chodzi.

 

Może cos z masą nie tak?

Edytowane przez desperado257

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zasilania jak nie było tak nie ma
Gdy włącze radio to tylko słychać syczenie głośników i nic poza tym.

 

Trochę sprzeczne są te twoje wypowiedzi kolego.

Nadal nie podałeś jakie radio łączysz.

PS Kluczyk przekręcasz na "zapłon"? - może to jest przyczyną braku zasilania.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość desperado257

No i nareszcie doszedłem ze nie ma masy. Tylko skąd moge ja pociągnąc bo jakos tamtego przewodu nie moge zlokalizowac :D. A głośniki syczały bo to stare radio miało przebicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

walnij pod kawalek blachy samochodu i bedzieszm mial mase...a tak serio to jast kabel brazowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam problem z podłączeniem radia KENWOOD KRC377R i już mi się wszystkie pomysły wyczerpały...

Sytuacja wygląda tak. W moim passacie nie było kostki do zasilania radia, dokupiłem taką. (Sprawna, przejścia ma)

Kostka:

  • czarny - masa
  • niebieski - zasilanie anteny
  • pomarańczowy - podświetlenie
  • czerwony - plus
  • żółty - bateria (podtrzymanie pam.)

posprawdzałem bezpieczniki (ten odpowiedzialny za zasilanie radia i ten w radiu - obydwa dobre) następnie podłączyłem radio u kolegi - działa bez zarzutu. Podłączyłem kostkę w ten sam sposób co u kolegi i nic... cisza (stacyjke przekręciłem). Sprawdziłem przewody:

 

  • brązowy - masa, (0V/2,3V)
  • szary - ? (0V/22,2V), <---- jest na nim masa
  • biało czerwony - pamięć (12,69V/12,50V),
  • brązowo czerwony - ? (1,5V/2,3V),
  • niebiesko biały - plus (0V/12,8V)

(wył/wł stacyjka)

 

Sprawdziłem u kolegi napięcia i podłączyłem według napięć u siebie i też nic... :eek:

 

(masa jest, napięcia są, stacyjka przekręcona, bezpieczniki przejście mają, akumulator załadowany, kostka dopasowana do radia, radio sprawne)

 

Proszę o pomoc bo już nie wiem co z tym zrobić a drugiego takiego tematu nie znalazłem...:confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
problem z podłączeniem radia KENWOOD KRC377R

 

zapoznaj sie ze strona 30 i 32 instrukcji obslugi Twojego radia.

Kolo gniazd ISO masz przelacznik ''Plug Setting'' i on musi byc ustawiony na pojazdy grupy VAG, a wtedy masz:

 

A7 staly plus (+12V)

A4 satcyjka

A8 GND

 

(zgodnie z instrukcja strona 32)

po podlaczeniu napiecia do tych trzech pinow radio musi zagrac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chyba to, bo już nic innego nie może chyba być. Ja radio sprawdziłem tylko czy działa u kumpla w samochodzie a instrukcji nie mam... poszukam i napiszę czy dało radę. dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a instrukcji nie mam

 

podeslij @ na PW to przesle instrukcje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie potrzebuje pomocy dobrego elektryka samochodowego do mojej Gammy VW, uparłem się i sprzedałem cd pionera wszystko działało cacy a kupiłem VW Gamma i zaczeły się schody, tzn niby spec podłączy mi je tak że muszę je sam włączać niby stacyjka nie może zrobić , z wyłączeniem też jest problem też muszę ręcznie , jak miałem Pionera to wszycho hasało jak trzeba, a tu problem , elektryk twierdzi że niby to trzeba podłączyć pod jakiś kan czy Can a on tego nie zrobi , a ja się wkur.....am bo chciałem miec pięknie i ładnie w aucie !!!!!!!

pomocy !!!!!!!!

 

---------- Post added at 23:26 ---------- Previous post was at 23:22 ----------

 

aha jeszcze jak podłączał je to najpierw wszystko było ok ale nie zapamiętywał kodu i ustawień więć tak nagrzebał że się wku..iam aha jeszcze gubi zasięgi jak jadę po mieście więć załozył wzmacniacz antenowy ale pomogło tylko troszke a momentami też gubi .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sprzedałem cd pionera wszystko działało cacy a kupiłem VW Gamma i zaczeły się schody

 

Gamma5 musi dzialac w B5 bo jest fabrycznie montowana w tych modelach :) i nie potrzebuje magistrali CAN ;) potrzebuje tylko myslacego 'elektryka'

 

gniazdo ISO A, 8pin, czarne

 

1 - Gala

2 - RadioMute

3 - diagnoza /KKL

4 - Stacyjka

5 - SAFE (Kl. 30) (stale 12V)

6 - Podswietlenie (Kl. 58b)

7 - stale +12V (Kl. 30)

8 - Masa - (Kl. 31)

 

1,2,3,6 nie sa niezbedne konieczne jest podlaczenie 5,7,8 oraz do zalaczania stacyjka sygnal 4

 

 

Co do odbioru radia duzo zalezy jaka masz antene: jesli orginalna a wczesniej miales nieorginalne radio to pewnie gdzies masz separator ktory dla Gammy jest juz zbedny. Wywal wszystko i podlacz antene bezposrednio do Gammy. Jesli nadal bedzie zle poszukaj postow z problemami z orginalnym wzmacniaczem w stopce anteny.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odgrzewam kotleta...

podlaczalem nowa kostke stacyjki i cos zwarlo...od tego momentu radio "beta" trzeba uruchamiac przekrecajac galke glosnosci, samo sie wylacza po pewnym czasie i praktycznie nie zbiera fal radiowych poza duzym miastem.

inne radio podlaczone dostaje gdzies jakies zasilanie bo slychac naped w srodku ale nie swieci sie wogole.

rozumiem ze gdzies cos zwarlo przy tej kostce i powinienem podac pradzik bezposrednio , tak zeby nie wymieniac kostki stacyjki.

czy ze stacyjki idzie cos innego niz 12V, sygnal, co to znaczy?

schodze do samochodu wyciagne kostki na wierzch i bede obczajal gdzie jest napiecie a gdzie nie....

podpowiedzcie na ktorych przewodach powinno byc non stop, a jak na to od stacyjki podepne besposrednio 12V to czy sie nie bedzie aku rozladowywal?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwyklym probnikiem sprawdzilem i jest tylko ciagly + na jednym kablu a na calej reszcie nic, nawet jak przekrece stacyjke..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!

 

Podłącze się do tematu problemów z radiem a mianowicie mój problem wygląda trochę inaczej.

 

Od jakiegoś czasu posiadam radio SONY dsx-a42ui zmieniłem poprzednie radio peiying gdyż był problem z ustawieniem go w jaki kolwiek sposób ponieważ po ustawieniu,samo się przestawiało chodzi o tryb muzyki na odtwarzaniu CD zacinało się i wariowało na pendrive było znacznie lepiej problem był również z odbiorem stacji radiowych,więc podjąłem decyzje o zmianie radia na inne.Wybór padł na SONY wszystko działało jak powinno z wyjątkiem radia nieznacznie pojawiła poprawa ze złapaniem fal i jakością odbioru,niestety radio nie do końca się poprawiło, co prawda zaczęło obierać ale pojawiło się trzeszczenie w czasie odbioru bez względu na to czy to było w mieście czy zdala od niego.Czasem odbierało bez zarzutu ale przeważnie z zakłóceniem przeczytałem na forum ze może to być problem z anteną(a konkretnie z jej wzmacniaczem)ze tan typ tak ma ze mogły się przetrzeć kable gdzieś i to też może być przyczyną.Znalazłem też inną możliwość ze może to być brak zasilania do anteny(wzmacniacza) Ze fabryczne radia miły wbudowane zasilanie na antenę,a niefabryczne takowego nie maja.Rozwiązaniem tego problemu miał być specjalny separator antenowy do vw,audi itd.chciałem zakupić takie urządzenie w sklepie w mojej okolicy ale niestety nic takiego nie dostałem.Dostałem coś innego a mianowicie wzmacniacz antenowy firmy ABASCO WZW FM-16db podobno poprawiający zasięg anteny.Więc postanowiłem go zamontować podłączyłem go pod antenę potem do radia i zasilanie podłączyłem pod taki niebiesko biały cienki kabelek(w separatorze miał to być chyba ten właśnie kabelek)podłączyłem go resztę też ,odpaliłem radio nie zauważałem większej zmiany po odłączeniu głównej anteny odbierało na tym wzmacniaczu, rozłączyłem zasilanie by to poprawić i jeszcze raz sprawdzić, i nagle stało się coś dziwnego a a mianowicie radio straciło zasilanie nie wiem dlaczego?Odłączyłem ten wzmacniacz całkowicie i podłączyłem wszystko tak jak było niestety nic to nie dało nadal nie było zasilania sprawdzałem napięcie miernikiem w innym samochodzie na tej kostce i powinno mieć napięcie na dwóch kabelkach,okazało się ze u mnie na jednym nie ma.

 

I teraz nie wiem co jest grane co zrobiłem źle jak to podłączałem, strasznie się wkurzyłem z tego powodu ponieważ teraz nie gra ani radio ani pendrive.

 

Niech ktoś mi pomoże jak to rozwiązać bo nie mam pomysłu, może trzeba nowe zasilanie poprowadzić czy coś takiego a może to bezpiecznik od radia się przepalił.Naprawdę nie wiem co zrobiłem źle proszę pomóżcie!!!!!!!!!!!

 

P.S.W instrukcji tego wzmacniacza była taka uwaga ze wzmacniacz należy stosować w pojazdach z instalacja elektryczną (-) na masie pojazdu. Czy passat tak ma ?Może nie powinienem tego wcale montować? Pomóżcie proszę !!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim!

Jako że nie mogę dodawać nowych tematów postanowiłam podpiąć się tutaj.

Mianowicie chodzi mi o to że dostałam od taty radio Kenwood KDC-w3041 (wiem że radio było sprawne w 100% - było używane w samochodzie - Mercedes).

Oczywiście dodam jeszcze że przeglądałam podobne tematy i nie znalazłam nic co by pomogło. Proszę też żeby nikt nie przyklejał mi łatki - a że kobieta to se z niczym nie poradzi... ewentualnie będę Was wypytywać o każdy najdrobniejszy szczegół... :)

no więc tak...

podłączyłam radio w samochodzie, ale okazało się że po włączeniu zapłonu nic się nie dzieje. w instrukcji było napisane że w samochodach marki Volkswagen należy zamienić kable połączeniowe odpowiednio czerwony z żółtym i żółty z czerwonym... no więc tak uczyniłam no i ... kiedy znów próbowałam je włączyć było słychać jak napęd od CD zakręcił i to wszystko - nic się nie wyświetliło ni nic... później przyjrzałam się kostce... no i w radiu w kostce zasilania zewnętrznego powinny być podłączone następujące wtyki 4,5,7,8 no a w kostce samochodowej były podłączone wtyki 1,6,7,8 - dodam że 1 i 6 to kable biało-niebieskie a pozostałe to bodajże czerwono-biały i brązowy...

no więc zaczęłam czytać o wymianie tych choler*** pinów - że tak się wyrażę...

postanowiłam je zmienić choć nie było to takie łatwe ale po którejś z rzędu próbie (oczywiście czytałam jak to zrobić) - udało mi się je zmienić tyle tylko że nie wiem czy dobrze... ten z 1 niebiesko-biały przełożyłam do 4 a ten z 6 na 5... pomyślałam że może w ten sposób uda mi się "załączyć" radio - choć czytałam że w taki sposób można je też uszkodzić...

Ku mojemu zdziwieniu nic się nie zmieniło - tzn. po włączeniu zapłonu oprócz silniczka CD nic nie drgnęło...

Czy ktoś z Was mógłby mi pomóc bo już mi ręce opadają - zwłaszcza jak sobie pomyślę ile natrudziłam się z tymi pinami :/

bardzo bym chciała żeby to radio zaczęło grać...

dodam że czytałam że jakoś niektórzy z Was sprawdzają napięcie miernikiem... - ja go niestety nie posiadam - może jakoś bez niego się obędzie :(

pozdrawiam wszystkich i czekam na Wasze odpowiedzi :)

 

A nie jednak dopatrzyłam się że jeden jest niebiesko biały a drugi niebiesko szary...

Edytowane przez Dajana28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. mam problem z moim radiem alfa w passacie b4. otóż radio poprostu nie działa, żadna dioda się nie swieci, nic. wyciągnołem i sprawdziłem kostki ale wszystko jest wpięte tak jak powinno być. sprawdziłem bezpiecznik i spalony nie jest. Myślałem ze moze radio jest walnięte i podłączyłem działające radio z innego samochodu i też sie włączyć nie chciało. w czym może tkwić problem? to jest radio fabryczne alfa sound nr vwz1z1v15056

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności