Skocz do zawartości
Zby$zek

Wymiana i ustawienie rozrządu passat b4 abf 2.0 16V 150 KM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Podczas powrotu z długiego weekendu auto zgasło przy ruszaniu. Z powodu dużego hałasu na drodze nie jestem w stanie określić czy słychać było jakieś uderzenia itd. Po rozebraniu rozrządu okazało się że na odcinku około 20 cm pasek nie miał zębów - przy zdjemowaniu obudowy wysypały się one. Osłona jest wytarta w środku od paska.

Rozrząd był wymieniany przy 170 tys. km, teraz jest 221tys, mineły niecałe 3 lata. Nie wiem w jakim stanie są zawory i tłoki, narazie chcę wymienić pasek i ustawić rozrząd, więc proszę o instrukcje jak ustawić te wszystkie znaczniki.

Czy jest jakiś prosty sposób na sprawdzenie czy silnik uległ uszkodzeniu?

Co mogło być przyczyną tak szybkiego uszkodzenia paska?

 

Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc ;)

Edytowane przez Zby$zek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz napinacz paska? Ale gdzieś tu na forum jest opis jak to wszystko ustawić.

Cos takiego

Edytowane przez GURAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ nie wiem jaki mam napinacz, załączam jego zdjęcie.

Czy to prawda że silnik w b4 jest bezkolizyjny?

DSC_0007.JPG

Proszę także o opinie, czemu pasek tak szybko się zużył?

 

Czy konieczna jest wymiana napinacza, skoro jego przebieg to tylko 50 tys. km?

Edytowane przez Zby$zek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to jest napinacz automatyczny, czyli taki jak na zdjęciu które dołączyłem. Z tego co wyczytałem w autodacie, to silnik jest niestety kolizyjny i po zerwaniu zalecją pomiar ciśnienia w cylindrach.

Edytowane przez piter84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o konieczności wymiany napinacza? Jest to konieczne?

Edytowane przez Zby$zek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co sądzicie o konieczności wymiany napinacza? Jest to konieczne?

A jak nie wymienisz i się zatrze, zrywając tym samym pasek, to będzie Cie to kosztowało o wiele więcej niż te 100 PLN za nowy napinacz. Zresztą żaden szanujący się warsztat nie da Ci gwarancji na robotę jak nie wymienisz napinacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to czarno widze bardzo czarno, obstawiam że będzie pogiętych min 12 zaworów i popękane prowadnice w 2 do 8 - ale obymsie mylił. A czemu pasek pękł, a bo że tak powiem taka h.... robią w ojca sienie 1.6 16v pasek strzelił po 4 latach i 32 tkm wymieniłem 14 zaworów i 4 prowadnice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zobaczymy.. Jutro powinienem dokończyć wymianę rozrządu, jak polecacie sprawdzić czy z silnikiem wszystko ok? Spróbować odpalić po prostu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakręć wałem po założeniu paska pewnie sie nie da ale oby inaczej było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie jest u mechanika, bo po tym jak wymieniłem rozrząd chodził jak diesel.

Podobno uszkodzone 2 zawory, wszystko dokładnie opiszę z kosztami itd. jak odbiorę auto z zakładu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odebrałem auto z warsztatu, wszystko już ładnie chodzi więc jak obiecałem opisuje co było zrobione i za ile.

Więc pierwszą rzeczą jaka została zrobiona była wymiana paska rozrządu wraz z napinaczem automatycznym. W związku z tym że u osiedlowego mechanika wymiana miałaby kosztować 350 zł za robociznę + części, a i termin naprawy był dość odległy postanowiłem wymienić pasek sam. Koszt części to 150 zł za pasek z napinaczem automatycznym. Po odpaleniu auta okazało się że silnik pracuje jak diesel, ale dało się jechać, więc odstawiłem auto do mechanika. Rozłożył głowicę, 2 zawory były do wymiany. Koszt zaworów to 2 x 28,43 zł + uszczelki kolektora 4 x 2,85 zł + jakaś inna uszczlka kolektora 10,25 zł + uszczelka głowicy 93 zł, jeszcze osłona półosi i kolejna uszczelka razem dodając wszytsko z robocizną i częściami dało prawie 700 zł + rozrząd 150 zł = 850 zł.

Na szczęście tylko 2 zawory były uszkodzone, tyle szczęścia w nieszczęściu.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałeś szczęście i w sumie niedużo wyszło jeśli chodzi o koszty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 zawory to więcej szczęścia jak rozumu zmieniaj częściej pasek a bedzie bez wydatków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana paska co mniej niż 50 tys. km to już chyba przesada, widać trzeba bardziej pilnować "fachowców"..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie zmiana, ja po 35 tkm zaglądam czy sie nie wytarł lub nie spękał. Prawda jest taka że nieraz kupimy pasek teoretycznie nowy a to leżak magazynowy i ma np 5 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Z racji tego, że nie mogę zakładać nowych postów proszę o pomoc w doborze rolki do mojego passata b4 ABF 2.0 16v 110 kW 94 rok. W ofercie są dostępne rolki do numeru silnika: 020 922 i 020 923. Na plastikowej obudowie rozrządu jest tylko napisane ABF 031 508. Która rolka będzie pasować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności