Skocz do zawartości
mirekserwus

Domykanie szyb w B6 i doswietlanie drogi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Franio

Witam! Mam inny problem. Otóż, jak zmienić ustawienia w MFA+, (Passat B6 - 2006r. 2,0) aby wszystkie drzwi otwierały się po jednorazowym wciśnięciu przycisku na pilocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam! Mam inny problem. Otóż, jak zmienić ustawienia w MFA+, (Passat B6 - 2006r. 2,0) aby wszystkie drzwi otwierały się po jednorazowym wciśnięciu przycisku na pilocie.

 

Wejdź w moduł komfortu i tam masz pojedyncze drzwi, musisz to odznaczyć.

Edytowane przez karolsosno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no to możesz mieć jeszcze wyłączone inne opcje komfortu.

podaj mi kodowanie i nr sterownika a ja ci odeślę gotowe tak żeby działało

 

Proszę:

 

Address 46: Central Conv.        Labels: 3C0-959-433-46.lbl
  Part No SW: 3C0 959 433 R    HW: 3C0 959 433 R
  Component:    KSG PQ46 ELV 042 0472  
  Revision: 00042000    Serial number: VWZCZ000000000
  Coding: 01910A0001864E7630021C1C70C80FCE507900
  Shop #: WSC 00028 028 00001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musiałbym się do twojego auta podłączyć bo masz jeden z nowszych modułów a nowe pliki w VCDSie są zakodowane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem po wymianie jednego mechanizmu podnoszenia szyb, zakodowałem ten boczek, gdyż kupiłem wersję z lampką. Wczoraj włączyłem sobie komfortowe domykanie szyb. Problem wygląda tak, że wszystkie szyby po puszczeniu przycisku idą do końca, a ta się zatrzymuje. Jak to rozwiązać, może trzeba zrobić jakieś nastawy podstawowe? - jeśli tak to jak je zrobić z pomocą VCDS (basic settings i co dalej?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak to rozwiązać, może trzeba zrobić jakieś nastawy podstawowe?

 

Najprościej to na włączonym zapłonie trzymając przycisk 3 razy szyba na max w górę i w dół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zrobiłem to i dalej zatrzymuje się w miejscu. Czy sterownik tych drzwi może nie obsługiwać komfortowego domykania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odlacz akumukator, napewno pomoze tylko pamietaj aby pozniej zaprogramowac szyby poprzez kilkukrotne zamkniecie i otworzyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dodam, bo może to nie być jasne - chodzi mi o domykanie z pilota. Co ciekawe, jak przytrzymam przycisk w boczku w tej "głębszej" pozycji to szyba leci sama do końca, a z pilota nie chce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam musisz zobaczyć czy masz połączenie ze sterownikiem komfortu za pomocą CAN czy LIN jeśli podświetlenie jest z silniczka to jest to wersja LIN.Jeśli sterowanie idzie ze sterownika komfortu to jest to wersja can.Podświetlenie ze sterownika komfortu idzie przewodzikiem nr 9 w kostce 28 spinowej w drzwiach pozdrawiam :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kupiłem passata b6 i mam problem z domykaniem szyb. Otóż z kluczyka zapasowego domykanie szyb działa bez najmniejszego problemu. Domykanie jak i otwieranie. Natomiast drugi kluczyk którego używam cały czas nie potrafi domknąć szyb, ani też otworzyć. Myślałem że to może bateria słaba, więc wymieniłem na nową w tym kluczyku. I dalej nic nie ma żadnej reakcji, szyby się nie podnoszą ani nie domykają. Ma ktoś jakąś rade lub podpowiedź czemu akurat ten jeden kluczyk nie potrafi domykać ani otwierać szyb.

 

Kolejną rzeczą jest brak w obu kluczykach tak jak na zdjęciu poniżej srebrnego uchwytu na przypięcie breloczka do zapasowego kluczyka. mam same kluczyki zapasowe bez uchwytu na breloczek. Czy jak kupie zapasowy grot będzie możliwość przełożenia od niego tego uchwytu do mojego grota?? Czy ten bolec da się łatwo wybić ??

5061522444

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej możesz przełożyć. Ten drut bardzo łatwo wyciągnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak najbardziej możesz przełożyć. Ten drut bardzo łatwo wyciągnąć.

 

ok dzięki za podpowiedź. Skoro się da to sobie kupie taki grocik ;-)

 

proszę jeszcze o pomoc w znalezieniu odpowiedzi na 1 pytanie które dotyczy problemu z domykaniem szyb. Otóż z kluczyka zapasowego domykanie szyb działa bez najmniejszego problemu. Domykanie jak i otwieranie. Natomiast drugi kluczyk którego używam cały czas nie potrafi domknąć szyb, ani też otworzyć. Myślałem że to może bateria słaba, więc wymieniłem na nową w tym kluczyku. I dalej nic nie ma żadnej reakcji, szyby się nie podnoszą ani nie domykają. Ma ktoś jakąś rade lub podpowiedź czemu akurat ten jeden kluczyk nie potrafi domykać ani otwierać szyb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Otóż z kluczyka zapasowego domykanie szyb działa bez najmniejszego problemu. Domykanie jak i otwieranie. Natomiast drugi kluczyk którego używam cały czas nie potrafi domknąć szyb, ani też otworzyć. Myślałem że to może bateria słaba, więc wymieniłem na nową w tym kluczyku. I dalej nic nie ma żadnej reakcji, szyby się nie podnoszą ani nie domykają. Ma ktoś jakąś rade lub podpowiedź czemu akurat ten jeden kluczyk nie potrafi domykać ani otwierać szyb.

 

mam taki sam przypadek jak kolega polwer jakieś sugestie, ktoś coś wie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam taki sam przypadek jak kolega polwer jakieś sugestie, ktoś coś wie??

 

 

Odpowiedź na nasz problem z nie domykającymi się szybami z każdego kluczyka znajduje się TUTAJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Należy połączyć się z modułem komfortu (46), wybrać opcję - Kodowanie, nastęnie w pomocniku kodowania zaznaczyć funkcję (06 bajt, 6 bit):

 

 

 

następnie należy wysłać kodowanie do sterownika.

 

Sprawdziłem u siebie to i mam problem - pod adresem 46 mam tylko KESSY. Nie mam w ogóle wjazdu w nic innego (lista modułów do wybory jest szara). To znaczy, że komfort mam gdzie indziej, czy że nie mam komfortu? :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przeczytałem sporo postów na temat domykania szyb z pilota w Passacie b6 ale nie potrafię rozwiązać mojego problemu a chodzi o to ze

mam dwa oryginalne kluczyki z czego jeden jest nowy tzn nie był używany możne tylko kilka razy i żaden z nich nie chce mi ani otworzyć szyb ani ich zamknąć po dłuższym trzymaniu przycisku do otwierania lub zamykania. Mam MFA+ a raczej MFD+ bo język zmieniłem z niemieckiego na angielski to i oznaczenie widniejące na górze wyświetlacza zmieniło się z MFA na MFD ale mniejsza o to. Grzebałem w tym jak mówili na forum w tej opcji Conv. mode i dałem tam na ALL i brak reakcji na obu kluczykach. Mam tam te opcje ze mogę zaznaczyć ze drzwi kierowcy otwierają się pierwsze a potem przy drugim przyciśnięciu reszta ale jak to zaznaczę tez się nic nie zmienia, otwierają się wszystkie. Działa mi za to doświetlanie drogi do domu (CH) i doświetlanie drogi do auta(LH). Regulowanie lusterek tez ma opcje ze albo dwa na raz albo osobno, mam zaznaczone ze osobno a jak pokrętło do regulacji jest na L to i tak obydwa się regulują jednocześnie chyba ze dam na R to wtedy tylko prawe. Auto zamykanie tez mam zaznaczone i nie słyszę by się drzwi zamykały podczas ruszenia automatycznie. Jak je zamknę sam przyciskiem obok klamki to się zamkną ale i tak je od środka idzie otworzyć. Czy zmagał się ktoś już z takimi problemami? Proszę o jakaś rade bo denerwuje mnie fakt ze powinno to działać skoro takie opcje mam w tym MFD a tak nie jest do końca:sciana: Chyba ze ja czegoś tu nie rozumie to proszę o oświecenie. Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanko, ponieważ ostatnio czyściłem cały dolot oraz zawory ssace przy swoim cc odłączyłem aku i wszystkie szyby musiałem zaadaptować tylko mam taki problem teraz że domykanie mi nie działa z pilota . Jest jakaś szansa żeby to zaadaptować bez kompa?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Już nieaktualne ,zrobione :kciuczki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności