Skocz do zawartości
Gość Piteros

Passat B5 - tylne glośniki.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Piteros

Witam. Zabieram się za montaż głośników w tylnych drzwiach w moim pasku B5. :-D Instalacji niestety nie było żadnej na tył a w miejscu gdzie fabrycznie są głośniki midi-basowe jest przyklejona cienka warstwa z jakieś pianki. Chce zamontować fabryczne głośniki. Powiedzcie mi proszę co poza 4 głośnikami musze jeszcze dokupić? :638: Chodzi mi tu o podłączenie tych głośniczków wysoko-tonowych... jakaś zwrotnica jeszcze czy cos? Jak to jest rozwiązane w fabrycznym zestawie? A no i jeszcze jedno ważne pytanie! Nie zaleje mi tego głośnika deszcz jak wytnę tą dziurę? :confused:

 

P.S. Głośniki już kupiłem - czekam na przesyłkę.:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja jestem już po montażu głośników w moim pasku,zamontowałem orginalne z odzysku nic nie musiałem więcej kupować tylko przewód bo też nie miałem instalacji.Głośniki podkleić trzeba cienką taśmą dwustronną i przynitować nitami krótkimi o srednicy 5mm,górne wysokotonowe wciskasz i trzeba ich zgrzać na trzech plasikowych kołeczkach np.loutownicą.Z przewodami nie ma aż tak wielkiego problemu dolna listwa z progu tył daje się odchylić i wtedy można też odchylić listwę na słupku wpychasz przewód przez gumę w drzwiach potem w puste miejsce na kostce i wyjdzie ci w słupku pociągnij go na dół pozapinaj listwy i dalej ciągnij pod listwami do kieszeni radia .GRA JAK TRALLLA.

Edytowane przez endriu_re
POPRAWIENIE BŁĘDÓW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Piteros

Czyli rozumiem ze "gwizdki" łączysz równolegle z dużymi głośnikami i nic więcej do tego nie potrzeba?;) Kable już mam ale dzięki za wyjaśnienie. Ja montując kable troszkę plastików rozkopałem ale na szczęście nic nie urwałem :)

 

Jeszcze taka sprawa... Brakuje mi takich gum które są mocowane od strony tapicerki (taka jakby uszczelka w wielkości głośnika) Jest ona niezbędna? Pytam bo nie wiem gdzie je można zdobyć. :638: Na allegro nie widzę chyba ze razem z tapicerka a to mi się nie kalkuluje kupować całej tapicery drzwi.

Edytowane przez Piteros
literówa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam o jakie gumy pytasz ja po zamocowaniu głośników już nic więcej nie montowałem musisz tylko jeszcze sprawdzić czy w tapicerce masz zaślepki tzn.maskownice głośników chodzi o to że orginalnie jak nie masz głośnikow to muszisz dokupić nowe maskownice z siateczką i to wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Piteros

Chodzi mi o te gumy które tu widać... u mnie ich brak:

 

619011250_4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Piteros

Co do maskownic to faktycznie są one "pełne" wiec muszę kupić z siatką. Głośniki już mam i dziś przystępuje do podłączania.

 

BTW

Mam też problem z odbiorem stacji radiowych... słabo grają ale czytałem ze jak się ma radio "uniwersalne" to należy dokupić separator. Tak tez zrobiłem. Jaki będzie efekt? Dam znać jak zamontuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi separatorami to jest różnie. Przerabiałem już to kilka razy. Taka uroda radyjek w samochodzikach grupy VW.:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Piteros

Głośniki już są. Maskownice też. Montaż bez większych problemów ale głośników nie nitowałem do drzwi ale przykręciłem na śrubach (tzw. blacho-wkręty). Zawsze w razie "w" będzie łatwiej zdemontować. Teraz mój passacik gra świetnie. Jestem bardzo zadowolony. Zestaw ten jest wystarczający jak na moje potrzeby. Czysty dźwięk, basik też ok a i wysokich nie brakuje. Średnich mogło by być troszkę więcej ale zawsze trochę na radiu można podciągać. Polecam dołożyć na tył fabryczne głośniki jeśli ktoś ma tylko z przodu! :)

 

Co do separatora to też już zamontowany i odbiór znacznie się poprawił. Teraz radio co chwilkę się zatrzymuje na różnych stacjach radiowych podczas przeszukiwania. Sygnał w stacjach które zazwyczaj dobrze odbierałem tez jest lepszy... Słychać pełniejsze stereo! Warto było dać te 15 zł! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piteros, czyli reasumują, kupiłeś:

1. Głośniki na tył (różnią się czymś od tych z przodu)?

2. Okablowanie,

3. Wkręty

i już?

 

Czy przekładka przodu do tyłu jest trudna? Znaczy głośniki różnią się czymś? Z przodu z tego co wiem są dystanse, a z tyłu mocuje się rozumiem bezpośrednio do blachy? Co z uszczelką o której wpomniałeś? Z przodu z tego co wiem to jest, a z tyłu? Nie jest konieczna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, maskownice w tylnich drzwiach są na stałe przymocowane do boku ? Czy do zamontowania tam głośników trzeba ściągać cały bok ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, boczek musisz na 100% zdjąć, inaczej nie ma dostępu do głośnika, poza tym, aby wymienić maskownicę na taką w postaci siatki, musisz rozwiercić zgrzewy starej od wewnętrznej strony boczka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy przekładka przodu do tyłu jest trudna?

 

witam! głosniki z przodu pasują do tyłu, te dystanse są potrzebne i na przód i na tył, te gumy są po to by dźwięk z glośnika nie błądził po tapicerce tylko wychodził prosto do kabiny. przynajmniej tak to można nazwać i nie jest on niezbędny! a jeśli się ma nieoryginalne glośniki to ta gume trzeba ściągnać bo nie da się potem tapicerki zalożyć na drzwi,

 

pozdraVWiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podepnę się do tematu..

otóż zastanawiam się nad zainstalowaniem głośników w tylne drzwi do Passata B4 kombi. Mi osobiście nie są potrzebne gdyż albo sam prowadzę swój samochód albo robi to moja dziewczyna i siedzę z boku.

Ale jeśli ktoś siedzi na tylnej kanapie to narzeka że przydałoby się coś z tyłu bo za dużo basu... w sumie ma chyba rację..

Z przodu mam zestaw odseparowany w wygłuszonych drzwiach podpięty pod wzmacniacz, a w bagażniku subwoofer..

 

Napiszcie czy warto wkładać w tylne drzwi głośniki?? Jeżeli tak to podpinac je pod wzmacniacz czy wystarczy pod radio? Drzwi wygłuszać czy niekoniecznie ( w sumie basu i średnich jest wystarczająco myślę że to o sopran chodzi najbardziej), głośniki dwudrożne odseparowane czy nie?

Z góry dzięki za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w jakichś wersjach B5 była poprowadzona instalacja do tylnych głośników? Tzn. do wysokości kostki w harmonijce - chodzi mi o to czy w jakiś wersjach można wpiąć się tylko w kostkę czy wszędzie trzeba prowadzić przewód do radia progami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do pytania.Do którego momentu w aucie jest fabryczna instalacja na tylne głosniki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, też chciałbym wstawić w tył głośniki i też standardowe będę pakować. mam pełne kratki z tyłu ale widzę ,że to nie problem dokupić maskownice i te podmienić. a jak jest z tymi syczkami u góry ? i dodatkowe pytanie które chciałbym od razu zrobić za jednym zamachem to podświetlenie progów. z jednej strony jak wyciągnę lamkę to nie mam kabla;/ , druga strona jest pod kablem ale i tak nie świeci. łatwo zrobić te rzeczy za jednym zamachem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie nosilem sie z zamiarem instalacji glosnikow na tyl. Wedlug kodow wyposazenia instalcja na 4 glosniki niby jest. Kostka iso posiada tylko dwie pary, staralem sie doszukac pozostalych kabli ale nie bylo nic. Zaczalem ciagnac przewody i tu popelnilem blad. Pociagnalem je do słupka, wyciagam boczek drzwi a tam instalka jest! :/ pod woofer i twitter, wkurzony wyjąłem przewód który pociąnąłem, licząc na to, że niemce dali do samej kostki ISO przewody. Niestety mocno się pomyliłem. Przewody z drzwi wychodzą tylko i wyłącznie do harmonijki miedzy drzwiami a słupkiem.

Edytowane przez areseral

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra panowie sprawa ma się tak. Kupiłem głośniki Phonocar TD-Line i napotkałem problem z montażem dystansu drewnianego do drzwi, nie wiem jakie śrubki tam zastosować by dobrze trzymały ten dystans i rozumiem, że później do tego dystansu drewnianego przykręcacie głośnik zwykłymi czarnymi wkrętami ? Jeszcze raz prosze o pomo jak zamocować ten dystans i jakimi śrubkami.

Edytowane przez fezozd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko o głośniki na tył: czy ktoś ma albo może słyszał jak grają takie głośniki? :

Hertz EV 165.5

http://allegro.pl/hertz-ev-165-5-210w-woofery-od-esk165-5-dystanse-i4831295758.html

Crunch GTi 6.2W

http://allegro.pl/glosniki-crunch-gti6-2w-woofery-165mm-dystanse-i5359360439.html

Magnat Car fit style

http://allegro.pl/glosniki-basowe-woofery-magnat-do-vw-seat-skoda-i5376032088.html

 

Potrzebuję po prostu głośniki aby coś tam grało pasażerom z tyłu, ale nie wiem na co się zdecydować. Nie potrzebuję zwrotnic, bo mam z innego audio i syczków bo mam oryginalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanko o głośniki na tył: czy ktoś ma albo może słyszał jak grają takie głośniki? :

Hertz EV 165.5

http://allegro.pl/hertz-ev-165-5-210w-woofery-od-esk165-5-dystanse-i4831295758.html

Crunch GTi 6.2W

http://allegro.pl/glosniki-crunch-gti6-2w-woofery-165mm-dystanse-i5359360439.html

Magnat Car fit style

http://allegro.pl/glosniki-basowe-woofery-magnat-do-vw-seat-skoda-i5376032088.html

 

Potrzebuję po prostu głośniki aby coś tam grało pasażerom z tyłu, ale nie wiem na co się zdecydować. Nie potrzebuję zwrotnic, bo mam z innego audio i syczków bo mam oryginalne.

 

Wiesz, oryginalne głośniki dobrze sobie radzą na samym radiu - jak wsadzisz coś konkretniejszego to przydałby się wzmacniacz. Co do kwestii które z wymienionych lepsze - to już zostawiam tym, którzy mają porównanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności