Skocz do zawartości
edwardo

brak komunikacji z modułem abs

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jaka może być przyczyna braku komunikacji z modułem abs, próbowałem polskim vagiem 2.5 i 4.9 oraz vag-com 311 itp. i na każdym to samo. Łączenie z innymi sterownikami ( airbag, silnik ) bezproblemowe. Sprawdzałem na dwóch innych b4-kach ze sprawnym abs i też nie uzyskałem połączenia ( w polu ,,nr.ident.sterownika wyświetlają się przypadkowe znaki zamiast nazwy i numeru ). Proszę o pomoc :confused:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tonymld

sprawdz czujnik lub pompe abs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się do tematu...

 

Mój problem jest podobny do wyżej wymienionego...

"Brak komunikacji" tyle dostaje w zamian z połączeniem się z abs

poduszki silnik itp wchodzi bezproblemowo, abs problem...

 

Chciałbym się z nim połączyć bo czasami w trakcie jazdy zaświeca się kontrolka abs, prawdopodobnie czujnik do wymiany, albo kabelek gdzieś nie łączy

Na ogół abs działa, ale jak wyżej napisałem czasami się zaświeci :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tokarz

Witam :)

 

Podłączę się pod temat.

Mam całkowity brak komunikacji z modułem ABS. Wcześniej ABS raz działał, raz nie. Chciałbym polutować wtyk modułu. Vag nie zgłaszał żadnego błędu, gdy lampka gasła.

Kiedyś na forum znalazłem fajną fotorelację i opis do naprawy sterownika ABSu w B4. Może ktoś wkleić link, bo od dłuższego czasu niestety nie mogę tego znaleźć ?

 

Ew. może ktoś wrzucić zdjęcie z lokalizacją tego modułu i oznaczyć go na zdjęciu ?

Da się to zrobić bez kanału ? Czy trzeba z dołu mieć dostęp ?

 

Pozdrawiam,

 

tokarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kiedyś na forum znalazłem fajną fotorelację i opis do naprawy sterownika ABSu w B4.

Czy to było to?? http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=27476&highlight=sterownik+ABS

Edytowane przez GURAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tokarz

BTW - udało mi się uruchomić komunikację i naprawić ABS.

 

W ustawieniach portu COM wystarczyło ustawić Latency Timer na 1. Komunikacja ruszyła. Nie zawsze na VAGComie działa, ale VWTool obsługuje w 100%. Proponuję zrobić kilka testów, i od razu się nie zniechęcać. Po skasowaniu błędów, wyłączamy zapłon, włączamy i od nowa czytamy błędy. Te które się pojawią, są świeże. Przy pierwszym czytaniu może pojawić się wiele starych błędów, które nie są aktualne.

 

Powodem uszkodzenia ABSu był pęknięty ze starości kabel w tylnym, lewym czujniku. Po wymianie koncentryka (nie wymieniałem czujnika) i resecie, wszystko działa tak, jak działać powinno.

 

Życzę powodzenia,

 

tokarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie.Mam problem ze sterownikiem abs.Prubowałem naprawic stary sterownik tzn polutowac te dwa przewody ktore w tych sterownikach przewaznie siadaja,lecz niestety pruba nieudana.Sterownik nadaje sie na smietnik.Zakupiłem pompe wraz ze sterownikiem oczywiscie urzywke o identycznych numerach steroqwnika i pompy jak moja stara pompa.Po przełozeniu samego sterownika do mojej pompy nadal sie pali abs oraz czerwony wykrzyknik juz nie wspomne o tych trzech piknieciach.Prubowałem sie połaczyc przez złacze diagnostyczne vag ale wyskakuje brak połaczenia.Panowie prubowałem juz z takimi dwoma sterownikami i zadnego diagnostyka nie widzi i nie moge sie połaczyc.Jeszcze musze powiedziec ze z tym starym sie łaczy tylko wyskakuje komunikat ze sterownik uszkodzony a z tymi nowymi brak komunikacji.Prosze o pomoc bo juz tego nieogarniam.moze te nowe trzeba jakos adoptowac tylko jak jak niema z nimi połaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam panowie.Mam problem ze sterownikiem abs.Prubowałem naprawic stary sterownik tzn polutowac te dwa przewody ktore w tych sterownikach przewaznie siadaja,lecz niestety pruba nieudana.Sterownik nadaje sie na smietnik.Zakupiłem pompe wraz ze sterownikiem oczywiscie urzywke o identycznych numerach steroqwnika i pompy jak moja stara pompa.Po przełozeniu samego sterownika do mojej pompy nadal sie pali abs oraz czerwony wykrzyknik juz nie wspomne o tych trzech piknieciach.Prubowałem sie połaczyc przez złacze diagnostyczne vag ale wyskakuje brak połaczenia.Panowie prubowałem juz z takimi dwoma sterownikami i zadnego diagnostyka nie widzi i nie moge sie połaczyc.Jeszcze musze powiedziec ze z tym starym sie łaczy tylko wyskakuje komunikat ze sterownik uszkodzony a z tymi nowymi brak komunikacji.Prosze o pomoc bo juz tego nieogarniam.moze te nowe trzeba jakos adoptowac tylko jak jak niema z nimi połaczenia.
sprawdź przewody i wtyczkę oraz piny w niej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przwwody sprawdzone zasilanie we wtyczce jest ze starym uszkodzonym sterownikiem moge sie połaczyc tyle ze wyskakuje komunikat o uszkodzonym sterowniku abs.Natomiast z tymi nowymi za skur nie moge soe połaczyc wyskakuje brak połaczenia ze sterownikiem.Mielke probowałem swoim kablem sie połaczyc,bez rezultatu,wczoraj kumpel przyjechal to samo dzisiaj byłem u elektryka podpioł swoj sprzecik wygladal na wypasiony probował kilkoma programami sie połaczyc z w/w sterownikami i to samo brak połaczenia.Jak wtyka jest wpieta w sterownik to z niczym sie nie idzie połaczyc jak wypne wtyczke ze sterownika to wszystkie połeczenia tak jak silnik poduchy,zegar komfort itd.ok tylko oczywiscie nie abs.Prosze o dalsze jakies propozycje bo nie mam juz zadnych innych pomysłow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przwwody sprawdzone zasilanie we wtyczce jest ze starym uszkodzonym sterownikiem moge sie połaczyc tyle ze wyskakuje komunikat o uszkodzonym sterowniku abs.Natomiast z tymi nowymi za skur nie moge soe połaczyc wyskakuje brak połaczenia ze sterownikiem.Mielke probowałem swoim kablem sie połaczyc,bez rezultatu,wczoraj kumpel przyjechal to samo dzisiaj byłem u elektryka podpioł swoj sprzecik wygladal na wypasiony probował kilkoma programami sie połaczyc z w/w sterownikami i to samo brak połaczenia.Jak wtyka jest wpieta w sterownik to z niczym sie nie idzie połaczyc jak wypne wtyczke ze sterownika to wszystkie połeczenia tak jak silnik poduchy,zegar komfort itd.ok tylko oczywiscie nie abs.Prosze o dalsze jakies propozycje bo nie mam juz zadnych innych pomysłow.
:hmm może tu znajdziesz pomoc http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1389052.html#6905254

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1065101.html

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=7566&highlight=brak+komunikacji+ABS

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=2095&highlight=brak+komunikacji+ABS

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=59490&highlight=brak+komunikacji+ABS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź bezpieczniki bo na 99% sterownik nie ma zasilania, stąd brak łączności.

ps. PRÓBA, UŻYWKA itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema Ormowiec mógłbys mi podac ktore bezpieczniki sa od abs bo ponoc jest ich kilka kur juz nie ogarniam tego tematu.Tak sie wkurw na to auto ze przez moment miałem takie mysli zeby pogonic paszczaka he,he pozdro.Ormowiec jak podłacze wtyke do sterownika abs to sie z niczym nie moge połaczyc a jak wyjme wtyke to ze wszystkim sie łacze bez problemu o co kur tu chodzi

Edytowane przez rogos71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę się, bo pytanie nie do mnie, ale nie możesz się połączyć bo sterownik abs zwiera gdzieś linię diagnostyczną , stąd problem z połączeniem się z innymi modułami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Albus czy jak podłacze sprawny sterownik abs to kontrolki po właczeniu zapłonu zgasna po chwili i czy musze do sprawdzenia przykrecic sterownik do pompy abs czy tylko moge wpiac wtyke do sterownika pozdro Rogos.Albus jest kwestia sprawdzenia sterownika ktory chce kupic i to jest dla mnie bardzo wazne czy po podłaczeniu wtyki jak bedzie sprawny sterownik czy kontrolki zgasna poniewaz nie chce sie wpier drugi raz bo kupiłem lipe i niewiem jak na szybko sprawdzic sterownik czekam na odp.Pilne

Edytowane przez rogos71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dam sobie ręki uciąć ale jak nie ruszysz i nie odpalisz auta to myslę ze powinno byc do wykonania ale najlepiej z vagiem wiesz.... bo inaczej moze byc problem... dogadaj sie z typem od czesci po prostu jaka jest sprawa... w koncu mu nie upalisz zaraz sterownika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Albus tak zrobie ale dopiero w poniedziałek podłacze sterownik,diagnostyke i przejade sie.ciekaw jestem czy uda sie połaczyc ze sterem od abs.Najbardziej to mnie wkurw to ze nie ma kontaktu z abs i nie mozna zdiagnozowac usterki.pozdrawiam Rogos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma kontaktu bo sterownik dał d... prawdopodobnie, ale wymień go i oczywiście daj znać o efektach. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie zakupilem drugi sterownik wraz z pompa o tych samych numerach podlaczylem sam sterownik i lipa kontrolki nie gasna brak połaczenia ze sterownikiem poprzez zlacze diagnostyczne.Panowie moze jeszcze jakies sugestie.Pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....

na 99% sterownik nie ma zasilania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności