Skocz do zawartości
edwardo

brak komunikacji z modułem abs

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdz bezpieczniki na akumulatorze jak są w tym modelu albo inny od ABSu bo gdzieś być musi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie koniec walki z ABSem.Zakupione dwa sterowniki ktore okazały sie wkońcu z*****e.Zakupiłem trzeci wraz z pompa od anglika tu u mnie na szrocie w Bydgoszczy.Wkoncu trzeci zakup okazał sie strzałem w dziesiatke.Po zamontowaniu pompy wraz ze sterownikiem kontrolki mometalnie zgasly wrocila komunikacja ze sterem abs.Oczywiscie cały układ hamulcowy musiałem potem odpowietrzyc.Ostre hamowanie na piachu abs działa jak ta lala.Panowie 3 miechy walczyłem z tym ***ostwem az wkoncu sytuacja opanowana.Moja pompa to nr 8EO614111B a sterownik do niej ma koncowke 283.Teraz zostały mi 2 sprawne pompy ze zjeb sterownikami jakby ktos potrzebowal takiej samej pompy bez sterownika to pisac pogonie za grosze.Wiec z mojej strony temat zamykam okazał sie walniety sterownik.Nie naprawiac na własna reke bo jak otworzycie to sie załamiecie takie te druciki sa delikatne ze szkoda gadac.Koncze i pozdrawiam chłopakow ktorzy podjeli ze mna ten temat i chcieli pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.Na poczatku chcialbym powiedziec ze jestem nowy na forum. Mam problem z abs-em a wlasciwie z jego brakiem.

od pewnego czasu zauwazylem ze kiedy zaczynam hamowac awaryjnie,nie ma abs-u(poprostu blokuje mi kola), co dziwne nie zaswieca sie zadna kontrolka ktora wskazywalaby na jakis blad,jak przekrecam kluczyk w stacyjce to kontrolka sie zapala i po paru sekundach gasnie,czyli tak jakby bylo wszystko ok..bylem rowniez u kolegi ktory podlaczyl pod komputer,niestety zadnych bledow nie wykryto,zrobilismy jeszcze mala probe kiedy komputer byl podlaczony caly czas do auta to my zaczelismy jechac samochodem wtedy wyskakiwal jakis error( tylko niestety nie wiem co to za blad,on tez niebardzo umial mi powiedziec,cos jakby odcinalo pompe).

Mialem moze jeszcze ze dwie takie sytuacje,w ktorych odwozilem znajomych bylo poprostu wiecej osob na tylnym siedzeniu zapalily mi sie jednoczesnie lampki od ABS-u i ASR-u.

Moze ktos mial podobny problem i wie co moze byc tego przyczyna,lub chociaz powiedziec od czego zaczac sprawdzanie.

Dodam ze jest to Passat '01,1,9 TDI, 130km,z chip-kiem na 150;)

Z gory wielkie dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Podczas diagnozy abs następuje brak komunikacji. Otóż sprawdzałem to już na kilku passkach i za każdym razem tak samo.

Diagnozę wykonuję Launchem x431 i prawdopodobnie coś w nim się zgnoiło.. Na postoju elegancko łączy się ze sterownikiem, można wykonać wszystkie "operacje". Ale podczas jazdy kiedy chcę chociażby w 1 grupie podejrzeć prędkości z poszczególnych kół, po przekroczeniu +- 30km/h wywala ze sterownika i w czasie jazdy już się nie mogę skomunikować. Zatrzymam auto i znów ok.. Dodam, że ABS jest ok. Co może być tego przyczyną? Pomożecie?? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam chcialbym sie podpiac do tematu , ale nie mam problemu na aucie. Potrzebuje porady kogos kumatego w absie. Robie prace inżynierska i tworze stanowisko do absu. Mam pompe absu ze sterownikiem 3A0 907 379A i mam instalacje idącą od wtyczki sterownika. Chciałbym zbudowac coś jak w linku http://www.mechatronika.pl/tablice_abs.html. Mianowicie sprawa jest taka ze nie wiem jak to popodłączac i jak zasilic sterownik i co na takiej tablicy jest i co musze dokupic. Do czego idą przewody hamulcowe i czujniki i jak to poskaładać zeby dzialalo czy jest ktos w stanie pomoc???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiada ktoś opis kostki od sterownika abs czyli jaki kabelek gdzie i gdzie dochodzi zasilanie itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam problem z połączeniem się z moim passatem tdi 2004r. Po podłączeniu kabla i zrobieniu testu na okienku pokazuje, że interfejs ok, ale jakk próbuję połączyć się z np. silnikiem wyskakuje No response from controller. Tylko przy próbie połączenia z ABS na chwilkę pojawia się kontrolka ABS na zegarach ale po chwili jest to samo. Próbowałem z ustawieniami Latency time, wyciągnąłem nieoryginalne radio ale nic nie pomogło. Sprawdziłem na wielu programach i tez nic! Co może być na rzeczy? Świecą kontrolki od poduszek i od silnika=pomarańczowa i nie mogę tego zdiagnozować. Będę wdzięczny za pomoc, bo mieszkam w Norwegii a tuu takie usługi dużo kosztują. Używam kabla chińczyka, ale był również sprawdzany u znajomego mechanika na lepszym sprzęcie. Proszę o jakiekolwiek wskazówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności