Skocz do zawartości
Gość TOMEKJOLA

wyciek oleju

Rekomendowane odpowiedzi

Gość TOMEKJOLA

mam problem z wyciekiem oleju przypuszczam że z gumowego przewodu który nie jest połączony z tym dolnym na obrazku który dołączam a może czegoś tam brakuje jest to Passat b5 2001r 2ltomek1 od czego jest ten cienki gumowy szlaufik gdzie powinien być podłączony bo u mnie wisi luzem na czwartym zdjęciu

S6303408.jpg

S6303396.jpg

S6303402.jpg

S6303409.jpg

Edytowane przez TOMEKJOLA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam problem z wyciekiem oleju przypuszczam że z gumowego przewodu który nie jest połączony z tym dolnym na obrazku który dołączam a może czegoś tam brakuje jest to Passat b5 2001r 2l od czego jest ten cienki gumowy szlaufik gdzie powinien być podłączony bo u mnie wisi luzem na czwartym zdjęciu

Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć)

 

Co do tego co wisi i nigdzie nie jest podlaczony to ktos zrobil wczesniej sobie bajer zeby olej z odmy nie szdl do ukladu dolotowego powietrza ale baz sensu bo idzie na silnik tam musial bys dac jakis pojemniczek mala buteleczke i zakleic izolacja laczenie i by splywalo i co jakis czas usuwac z pojemnika.

 

CO d wycieku z pod korka ktory tez jest musisz kupic uszczelke w aso cale 7 zl sama uszczelka.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TOMEKJOLA

a dlaczego ten olej tak cieknie pod tym przewodem jest drugi między nimi jest ze dwa centymetry luzu czy nie powinny być połączone ze sobą ,mam ten samochód dopiero tydzień i nie bardzo się orientuje a od czego jest ten cienki gumowy szlaufik POMOCY I Z GÓRY DZIĘKUJE

emilek 1371.jpg

Edytowane przez TOMEKJOLA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz tam 2 poziome i jeden pionowy jak masz ten pionowy przewod to ten powinien byc zakonczony tym zbiorniczkiem oleju z odmy (buteleczka) i wtedy byl by spokoj a tak to musisz myc silniczek w tym miejscy.

A co powiedzial sprzedawca na to ??? czy ni Pytales nawet o to !!

 

PS. CHYBA ZE TO TAK NIE WYRAZNE I TAM NA SAMYM DOLE JEST POWROT OLEJU DO SILNIKA A PRZEWOD JEST KROTSZY I NIE DOMAGA ( SIEGA) . ALE WATPIE.

Edytowane przez Brudek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TOMEKJOLA

jadę we wtorek na warsztat sprawdzić o co chodzi z tymi przewodami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TOMEKJOLA

przyjrzałem się dzidź dokładnie tym przewodom i stwierdziłem że są rozerwane ten dolny idzie chyba z powrotem do silnika zboku pot kolektorem jest tam coś przykręcone dokładnie nie widać bo kolektor dolotowy zasłania nie wiem jak długo to jest już rozerwane czy mogło coś się stać czy ktoś zrobił to specjalnie ma to jakiś wpływ na coś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wplyw ma bo nie estetycznie wyglada ten wyciek i po co ma zasyfic caly silnik. i jakies czujniki jesli sa po drodze.

Jesli widzisz ze rozerwane dostan sie do tego czegos pod kolektorem bo tak jak mowilem wyglada to na ten zbiorniczek oleju z odmy. bez rozebrania nie dowiesz sie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie ten sam problem mialem ostatnio, zastanawialem sie czemu smierdzi w samochodzie paliwem,olejem ? No i wlasnie to byl powod oba wezyki, byly wrecz przetopione, musialy dotykac czegos gorącego, dwa weze do wymiany, zastapilem, je zwyklymi wezykami paliwowymi,ktore mialem na stanie i od tamtej pory git majonez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TOMEKJOLA

u mnie też czasami śmierdzi spalinami zwłaszcza na postoju Byłem wczoraj na warsztacie i powiedzieli mi że jest to przewód od wyrównywania ciśnienia w silniku które się wytwarza żeby nie rozwaliło symeringów czy coś takiego ale oczywiście nie majo tego przewodu i musiałem go zamówić u dilera volkswagena i ma być na jutro kosztował 150zł a wymiana ma kosztować około 100zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TOMEKJOLA

wymieniłem dziś ten przewód i jest NARAZIĘ ok DZIĘKI ZA WASZE WYPOWIEDZI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

mam niemały problem z wyciekiem oleju wczoraj samochod pokonał odległosc 500 km i wyciekło mi ok 1,5 litra oleju naszczescie w pore zauwazyłem i nic sie nie stało .Probowałem zobaczyc skad leci ten olej na odpalonym silniku ale z gory nic nie widac wiec podejrzewam ze to z dołu musiało chlapac . Dodam ze cały silnik od strony kierowy jest obrzygany olejem.

POMOCY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cały silnik od strony kierowy jest obrzygany olejem

Zacznij od sprawdzenia plastikowej rury odmy od bloku aż do pokrywy zaworów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyłem dzis u mechanika z tym wyciekiem i powiedział mi ze odma zamarzła i gazy nie miały ujscia i olej wypluło miarka oleju czy to moze byc mozliwe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po mroźnej nocy miałem problemy z odpaleniem auta (jak odpalałem było -23 C) ... odpalił za 4 razem :).... ale później zauważyłem wyciek oleju (fotka od strony zbiorniczka na płyn do spryskiwaczy)... proszę o identyfikacje elementu ... i "diagnozę" :confused:

7237aea0d2509216m.jpg6876f67cf1b21515m.jpg

7237aea0d2509216.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sączy się gdzieś znad chłodniczki oleju. Trzeba ją odkręcić od spodu i wymienić uszczelki (pod i nad chłodnicą).

Edytowane przez jackrally

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat. Ostatnio zauważyłem kilka wycieków w aucie. I mam pytanie skąd te wycieki ?

 

20140419_115436.jpg

20140419_115338.jpg

20140419_115347.jpg

20140419_115447.jpg

20140419_115520.jpg

20140419_115411.jpg

20140419_115421.jpg

20140419_115601.jpg

20140419_115609.jpg

20140419_115550.jpg

Edytowane przez daniel_maroco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 6-7 zdjęciu ewidentnie cieknie intercooler,albo węże są luźno albo intercooler się rozszczelnił. Na 8-9 zdjęciu to ewidentnie płyn chłodniczy czyli któryś z przewodów musi być przetarty. Posprawdzaj przewody i daj znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no... ja bym sie zaczął martwić .....

A powiedz mi: zdjęcie od 2 do 5 to wyciek ze skrzyni biegów - czy na zimnym silniku masz problem z wrzuceniem pierwszego biegu, zwłaszcza w zimie ?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak piszesz - zwłaszcza gdy silnik był zimny. Ale tydzień temu wymieniałem olej w skrzyni i jest o niebo lepiej. Zauważyłem znaczną poprawę w pracy skrzyni i nie tylko przy wrzucaniu jedynki. Co do wycieku to dokładnie skąd może być ten wyciek?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Na 6-7 zdjęciu ewidentnie cieknie intercooler,albo węże są luźno albo intercooler się rozszczelnił. Na 8-9 zdjęciu to ewidentnie płyn chłodniczy czyli któryś z przewodów musi być przetarty. Posprawdzaj przewody i daj znać.

 

Na dniach sprawdzę to. W przypadku rozszczelnienia intercoolera to tylko wymiana?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

A pierwszym zdjęciu skąd cieknie ktoś wie? Bo zauważyłem małą krople oleju tam i zaczęło mnie to martwić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie jak piszesz - zwłaszcza gdy silnik był zimny. Ale tydzień temu wymieniałem olej w skrzyni i jest o niebo lepiej. Zauważyłem znaczną poprawę w pracy skrzyni i nie tylko przy wrzucaniu jedynki. Co do wycieku to dokładnie skąd może być ten wyciek?

 

Temat problemu z pierwszym biegiem był tu omawiany. Niektórzy remontowali skrzynie za spore pieniądze - bez efektu. Podobno wymiana oleju pomaga na 1000 do 3000 km. Jaki olej wlałeś i jaki masz przebieg auta ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności