Skocz do zawartości
gregus

co może grzechotać po prawej stronie skrzyni biegów

Rekomendowane odpowiedzi

podczas jazdy z niewielką prędkością i przy delikatnym hamowaniu wyraźnie z przodu po prawej stronie słychać lekki, miarowy stukot na przemian z ocieraniem i grzechotaniem

na początku myślałem, że to klocki przy prawym kole, ale po podniesieniu samochodu i zakręceniu kołem okazało się, że dźwięk wydobywa się z miejsca gdzie półoś wchodzi do skrzyni

czy w tym miejscu jest jakieś łożysko (słychać odgłosy jakby kulki się walały samodzielnie) a jeśli tak to jak się tam dostać, żeby to wymienić?

co jeszcze innego mogło pójść, na co się nastawić?

w zależności od usterki - czy da się z tym jeszcze pojeździć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przegub wewnętrzny do wymiany :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy w ten długi weekend da się zrobić jeszcze ok 100 km czy może lepiej go odstawić i w poniedziałek brać się do roboty?

ja wiem że to głupie, ale wcześniej i tak nic nie zrobię a grzechot słychać od 2-3 dni :)

 

czy to się nada?

http://www.allegro.pl/item620601321_przegub_wewnetrzny_do_audi_vw_seat_nowy.html

Edytowane przez gregus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że jeszcze można jeździć, tylko nie szarp skrzynią i energicznie nie ruszaj....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko nie szarp skrzynią i energicznie nie ruszaj....

tzn. nie pal kapci i ruszaj "na emeryta" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, nawet tak ostatnio jeżdżę bo szkoda mi paliwa ;)

ale teraz już wiem dlaczego zaczęło mi walić... przesiadłem się na rower a żonie dałem samochód i się zaczęło... :cool:

tylko ciiii.... bo jak to zobaczy to dopiero się zacznie ;):)

...

dużo roboty z tą wymianą czy lepiej na warsztat podjechać?

mam jednego mechanika od zawieszenia ale nie wiem czy czas mieć będzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie robiłem tego w B4, ale bez wymontowania całej półosi, kanału, kompletu końcówek spline i wolnego popołudnia raczej się nie obędzie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, ja mojej też dałem auto i mam to samo. Mech. wymienił przeguby oba i dalej napier...a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy ktoś sprawdza poziom oleju w skrzyni biegów ? może to już łożysko a nie przegub. i uszczelniacz też wymienić przy okazji. roboty jest na jakieś trzy godziny z kanału oczywiście.......sprawdzajcie poziom oleju w skrzyni proszę......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myślę że jeszcze można jeździć, tylko nie szarp skrzynią i energicznie nie ruszaj....

 

nie jeździłem, odstawiłem, rozruszałem uniaka bo ostatnio to on tylko "krótkie" miasto ;)

przegub wymieniony i na razie zapanowała cisza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To powiedzcie co u mnie stuka ? I zaczyna dopiero po przejechaniu paru km. Ręce opadają, a mechanicy nic tam nie widzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to, że nic nie widać to o niczym nie świadczy.

u mnie, jak mechanik wymontował przegub, opinia była jedna - przegub jest ok, osłona cała, smaru pełno tak jak powinno być

ale powiedziałem żeby wymienić, to wymienili i teraz nie stuka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności