Skocz do zawartości
Gość pawełz

Pali gaz razem z benzyną?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pawełz

Witam mam problem tego typu ze mój pasek ostatnio lubił sobie popić benzynkę razem z gazem. Mam silnik o oznaczeniu 2E Passacik z 93 B3

Ale nie ogranicza się to tylko do tego na samej benzynie nie chce wogóle chodzić .

Nie wiem co sie dzieje i gdzie szukać przyczyny ,przejrzałem forum i nie znalazłem odpowiedzi na mój problem może ktoś sie spotkał z czyms takim i wie co to moze być ,proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja znalazłem , może nie duzo sie dowiesz ale zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawełz

niewiele sie dowiedziałem może jednak jakieś sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kim

Sprawdz elektrozawor GAZ-BENZ. Moze puszczac i benzyna leje sie dodatkowo w cylindry. Jesli konkretna dawka ucieka to powinienes zauwazyc nierowna prace silnika, duszenie sie - zbyt bogata mieszanka (gaz+paliwo).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elektronika instalacji gazowej może nie odcinać zasilania wtryskiwaczy. Elektrozawórsłuży tylko do włączenia gazu i w tym momencie powinno odciąć wtryskiwacze. Muszisz znależć modół odpowiedzialny za odcięcie wtryskiwaczy i popatrzeć na niego dokładniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawełz

sprawdzałem elektrozawory i są ok zamykaja i otwierają problem musi byc gdzie indziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale które elektrozawory, te na instalacji od gazu ? Od odłączania wtrysków prawdopodobnie jest przekażnik. Może mież brudne lub wypalone styki. Musisz podłubać, inaczej się nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawełz

ok będe dłubał i jutro albo znów będę narzekał albo pochwale sie efektami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawełz

Przekaźnik od odcięcia wtrysku rzeczywiście padł nie pisałem tak długo bo nie mogłem dostać takiego samego w końcu sie udało .

Takze wymieniłem ale jeszcze nie wiem czzy mu przeszło myśle że za 2-3 dni będe wiedział więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności