Skocz do zawartości
Gość toms

Lokalizacja buzzera parktronika..

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, dziękuję za informacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wyciągnięcie boczka to kilka minut, więc wszystkie inne kombinacje zajmą więcej czasu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rayan123432

Witam. Troszkę odświeżę temat bo właśnie wymieniłem buzzerek tylny! Trwało to około 10 minut! Bez demontowania tylnej półki a tym bardziej boczków! Buzzer znajduje się po prawej stronie i jego zaczep (jeden z dwóch) jest widoczny od strony bagażnika.

 

Passat B6 Sedan

 

Procedura:

1) Złożyć siedzenia

2) Wziąć płaski śrubokręt

3) Położyć się wygodnie w bagażniku

4) Wypchnąć do góry mocowania Buzzera

5) Luźny buzzerek palcami przesunąć w kierunku większego otworu (bardziej w stronę tyłu auta, tam wystarczyło kabelków)

6) Wymienić badziewie na nowe badziewie

7) Żeby badziewie nie brzęczało podczas jazdy zabezpieczyć opaską zaciskową w najbliższym możliwym punkcie.

 

P.S To dla tych którym zależy na czasie, i nie zależy na "profesjonalnym" zamocowaniu w oryginalnym miejscu przy pomocy orginalnych zaczepów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie interesuje mnie gdzie znajduje się buzer tylni w VW passat B6 Variant, otworzyłem tylną klapkę z prawej strony i widać tylko parkotronic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prawej tak z 20cm za wyjsciem pasa z boczku. Zaraz kolo szyby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów, posiadam VW B6 passat 2.0 TDI kombi 2005r.  - Buzer  - głośnik przedni zlokalizowałem dość głęboko bo nad pedałem sprzęgła, a na wysokości bezpieczników ( po lewej stronie kolumny kierowniczej ). Jest dość skrzętnie ukryty za skrzynką bezpieczników a dokładnie na jej prawym boku. Dostęp bardzo trudny, od przodu go nie zobaczysz, raczej jak sie położysz i obrócisz wzrok ku gorze.  Nie udało mi sie go wymienić, bo trzeba chyba zdemontować górny rząd bezpieczników, ale dojście do wtyczki będzie bardzo trudny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Ponownie. Jako laik udało mi sie wymienić głośniczek buzzer  - przedni pomimo, że jest fatalny dostęp i brak możliwości dojścia ręką, ale zacznę od początku, krok po kroku.

1. wyciągnij lewy schowek wyginając plastikowe blokady do góry ( delikatnie )

2. zdemontuj osłonę pod kolumną kierowniczą 3 śrubki ( nad pedałami ) jak opuścisz ją to wyciągnij z tylnich zawiasów,

3. zdemontowałem czarną rurkę plastikową z otworami, chyba od ogrzewania nóg, odkręcając jedną ze śrubek na jej węższym końcu przy bezpiecznikach w celu lepszego dojścia do buzerra

4.Buzer przedni był zlokalizowany pionowo nad pedałem sprzęgła, a na wysokości bezpieczników, dojście do buzera od bezpieczników jest raczej niemożliwe, a sam głośniczek zamontowano na obudowie bezpieczników  na jej prawej ścianie,

5. od spodu udało mi sie go wypiąć długim płaskim śrubokrętem a raczej jego dwa zatrzaski silnie podważając, które trzymają sie w ściance bezpieczników, ( musisz połozyć sie na plecach wzrokiem ku górze aby go zobaczyć )

6. rozłączyłem małą wtyczkę z 2 kablami od głośnika i przeciągnąłem ją drucikiem w kierunku bezpieczników ( wtyczka nie ma zabezpieczeń wiec trzeba ją tylko wysunąć )

7. podłączyłem nowy głośniczek i można go przypiąłć trytytką  w  dowolne miejsce.

PS. Najgorsze jest to, że  straciłem 2 godziny, zanim go znalazłem, ? no i  2 godziny na wymianę i poskładanie wszystkiego.  ?.

       Teraz mając takie informację wierze, że  Wam pójdzie szybciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam Passata 2005 w sedanie, pytanie o lokalizacje buzzera w bagażniku.  Moze ktoś podpowiedzieć któro to jest buzzer na załączonym obrazku, wydaje mi sie że to jest element zaznaczony na zielono, czy można go wyciągnać przez zaznaczony na niebiesko otwór? Nie chce sie bawić z rozbieraniem siedzeń.

buzzer.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo widać na fotce co to jest, w której części bagażnika dokładnie zlokalizowane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjecie zrobione z tyłu, pokazuje prawą strone od środka bagażnika, zaznaczony element na zielono to ten sam z poprzedniego postu, tylko tam ten boczek był odpiety po części, pytanie czy to jest buzzer?

IMG_20210124_144825.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest buzzer.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności