Skocz do zawartości
Gość max23233

Sonda Lambda 1.6 AHL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam problem ze swoim pasiem 1,6 1998 lpg otóż od jakiegos czasu zaczely sie problemy z "trzesieniem" obojetnie czy jest to na zimnym czy rozgrzanym silniku .. POdjechalem do mechanika podlaczyl go pod komputer i wyszlo ze jest problem z sonda lambda.. Ale zauwazylem tez ze olej zalewa mi jedna ze swiec i tak sie zastanawiam , chce wymienic sonde ale czy na te tzresienie nie ma tez wplywu zalana swieca ??? Bardzo prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sonda Lambda do wymiany, ale ona nie wyeliminuje trzęsienia. Skoro zalewa Ci jedną świecę, to znaczy, że nie ma na niej iskry - sprawdź przewody wysokiego napięcia i świece, a najlepiej wymień na nowe. Jeden gar nie pracuje i dlatego trzęsie silnikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koleżanko przepływomierz podmień od kogoś innego i zobacz jak będzie jechał.

ewentualnie sprawdź ciśnienie na cylindrach jakie jest, może na którymś tłoku pierścienie lub zawory w głowicy już się wyeksploatować mogły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Sphinx

Witam, mam następujący problem.

Nie mogę zakładać nowych postów więc podepnę się tutaj

Pacjent to Passat B5 1,6 AHL PB+LPG 1997r

Auto po odpaleniu (po nocy) na zimnym silniku lekko drga i się dusi, brakuje mu mocy, po ok 30-60s drgania ustają auto dalej mułowate i spod samochodu słychać dźwięk (wybuchającego popcornu w aluminiowym garnku)

gdy silnik osiągnie temperaturę ok 70 stopni wszystko jest tak jak powinno być. Żadnych drgań, dziwnych stuków, wraca moc.

 

Podłączyłem pod komputer.

Wyniki bloków 1-9 na zimnym silniku:

vagz7-9.jpg

 

Wyniki bloków 1-9 na ciepłym silniku:

vagc7-9.jpg

 

Proszę o analizę wartości powyżej.

I zdiagnozowanie co należałoby wymienić w tej sytuacji aby rozwiązać w/w problem.

Z moich obserwacji wynika ze w bloku 1 sonda powinna mieć wartości 0-1 a wychodzi powyżej, czy z wyjątkiem lambdy coś jeszcze zaobserwowaliście?

vagz1-3.jpg

vagz4-6.jpg

vagc1-3.jpg

vagc4-6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych Użytkowników

 

Stwierdziłem u swojego passata 1.6 AHL brak podrzewania sondy lambda.

Prosze o schemat instalacji elektrycznej na której byłoby widoczne doprowadzenia prądów do sondy lub jeśli nie jest to skomplikowane krótki opis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema mam problem wyskakuja mi takie bledy

537 Regulacja Lambda

poza specyfikacją - wartość górna

525 Lambda Sonda-G39

przerwa w obwodzie - BŁĄD SPORADYCZNY

525 Lambda Sonda-G39

sygnał za mały - BŁĄD SPORADYCZNY

 

mimo ze je kasujemy auto dalej jak sie doda gazu staje sie mulowaty, czyzby juz sonda do wymiany??silnik mam ARM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Mam problem z moim passkiem a mianowicie byłem ostatnio na regulacji gazu i gazownik stwierdził uszkodzenie sondy bo nic nie wskazywała dwa dni temu wymieniłem ją na orginał Boscha a problem nadal jest ten sam . Czy ktoś wie od czego można zacząć ?? Autko chodzi normalnie na gazie i na benzynie ale żeby ustawić auto potrzebne są jej odczyty których nie można zrobić . Dodam że odczytów nie można zrobić gdy autko chodzi na benzynie

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony reg.pkt.2.1.a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności