Skocz do zawartości
mpmichu

Relingi Passat B5 3BG - Chrom

Rekomendowane odpowiedzi

Odkopuję temat :)

Czy ktoś oddawał do renowacji lub samodzielnie podejmował się przywrócenia świetności relingom chromowanym?

Mile widziane jakieś namiary na zakład który się tym zajmuje (oraz cena); najchętniej w mazowieckim, coby można nie robić tego wysyłkowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może wie ktoś czy pasują relingi od audi A6 bądź A4? natknołem się na chromowane w pasztetowej cenie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam dopiszę się do tematu a mianowicie posiadam passata kombi z 2001 r. i chciałbym zdjąć relingi dachowe (chromy) ponieważ pojawiła się rdza czy też muszę zdejmować podsufitkę z góry dzięki za odpowiedż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam dopiszę się do tematu a mianowicie posiadam passata kombi z 2001 r. i chciałbym zdjąć relingi dachowe (chromy) ponieważ pojawiła się rdza czy też muszę zdejmować podsufitkę z góry dzięki za odpowiedż.

 

Napisano parę postów wcześniej że nie trzeba ściągać podsufitki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy też muszę zdejmować podsufitkę
tak jak pisał M@T! nie trzeba bo pisze to na 1 stronie tego tematu a co do odkręcania to zdejmujesz te osłonyattachment.php?attachmentid=30694&d=1274622388(zdjecie poglądowe pożyczone z innego tematu) i masz już śruby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopuję temat

Czy ktoś oddawał do renowacji lub samodzielnie podejmował się przywrócenia świetności relingom chromowanym?

Mile widziane jakieś namiary na zakład który się tym zajmuje (oraz cena); najchętniej w mazowieckim, coby można nie robić tego wysyłkowo.

 

 

Jeśli chodzi o chromowanie pisz do mnie na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyjąć śruby od tych relingów czy trzeba wymontować całą podsufitkę czy tylko zdjąć plastiki w koło i odchylić tylko żeby ręka weszła. bardzo delikatna jest ta podsufitka? A może jest jakiś inny sposób. Jak wyglądają takie zaślepki i ile mogą kosztować bo pewnie będzie trzeba je zakupić w serwisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ak wyjąć śruby od tych relingów czy trzeba wymontować całą podsufitkę

:zeco

 

Odp. zaledwie 2 posty wyżej (w tym fotografia) !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie jest opisane ale nie ma nic o wyjmowaniu tych śrub co zostają w dachu po zdjęciu relingów. I z właśnie pytanie czy trzeba zdejmować podsufitkę do tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja własnie potrzebuję wymienić sróbę ! zerwałem gwint w niej za mocno dokręcając uchwyt jak powyżej na zdjęciu, rozumiem podsufitka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ktoś już zadał takie pytanie powyżej, ale nie było odpowiedzi - czy do Passata 3BG pasują relingi od A4 ?

Dzięki za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam takie pytanie z innej beczki czy relingi z b4 pasuja b5 sa takie same albo czyms sie roznia???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rzut oka widać, że różnią się...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do Passata 3BG pasują relingi od A4 ?

Jak dla mnie to raczej by pasowały od A6 c5.

Ale czy to od a4 czy od a6 problem jest z tym że są one przykręcane od środka, wydaje mi się, że nie mają one ściąganych zaślepek jak w 3bg.

Opcja byłaby kusząca tym bardziej że od A6 chromowane relingi za 300zł można wyrwać w idealnym stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie ktoś już zadał takie pytanie powyżej, ale nie było odpowiedzi - czy do Passata 3BG pasują relingi od A4 ?

Dzięki za odp.

 

Relingi od A4 są krótsze o ~20 cm, ale jetem Ciekawy czy ktoś próbował przykładać relingi od A6. Z tego co widziałem to nie purchną jak te od pasiaka i są tańsze. Albo czy ktoś z forum zna wymiary ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chyba lipa...dzwoniłem po szrotach w Krakowie ale nigdzie nie ma relingów od A6 C5, a chciałem przymierzyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobić z czarnych relingow srebrne- przypominające chrom?

Pod czarna farba widzę coś srebrnego, wydaje mi sie ze gdzieś na forum ktoś zrobił polerowana amelinium ale nie mogę znaleźć tego posta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko łądnie pieknie tylko srodek mi trzyma i nie wiem co z nim zrobić.

czy tam tez jest jakas zaslepka?? te przendiei tylne to sobie poradzilem bez problemu. ale co ze srodkami?

 

------ edit------------

wszystko juz jasne, zrobione, załozone, wypolerowane.

wiecej czasu zajęło mi rozpakowanie przesylki

Edytowane przez bullet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewam kotleta :devil

Oto moje wypolerowane czarne relingi:

20150228_110618.jpg

20150228_110625.jpg

20150228_110634.jpg

20150228_111102.jpg

20150228_111109.jpg

20150228_111144.jpg

20150228_111151.jpg

Uwagi:

Widać różnicę między relingiem a nakładką, ale jest ona naprawdę nieduża.

Końcówki relingów pod farbą nie są tak gładkie jak sama rurka i spolerowanie jej na pełny połysk wydaje mi się niemożliwe, dlatego też u mnie zostawiłem je delikatnie matowe ale nie przeszkadza mi to.

Moje chromowane oryginały były w tak strasznym stanie, że tą zmianę oceniam na wielki plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności