Skocz do zawartości
eNcoM

LUZY układu napędowego 4motion/syncro >> filmy<<

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od dłuższego czasu mam problem z luzami zawieszenia skrzyni

dzisiaj zszedłem pod autko i zauważyłem że lewa jest do wymiany a prawa sami oceńcie i podpowiedzcie mi co z tym zrobić

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=JtcZYtmN7oE]Filmik z luzem poduszek lewej i prawej skrzyni[/ame]

 

Do tego przy szybszym puszczeniu sprzęgła dochodzi do kabiny głuchy odgłos jakby uderzyć o podłogę gumowym młotkiem poruszałem wałem napędowym tylnego mostu i zauważyłem że ma spore luzy Nie wiem czy to jest tego przyczyna ale przy mocniejszym ruszeniem wałem słyszałem coś podobnego

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=Qu4hYcd9GLQ]Filmik z luzem wału napędowego[/ame]

 

Czy u was też tak się dzieje czy taki luz to normalka ??

 

Luzy wału pozostały moze ktoś z uzytkowników synchro/4motion podpowie co może być przyczyną

bo sam nie wiem czy cos się wysypało na skrzyni lub moście?

 

Objaw jest taki że bardzo odczuwalne jest zazebianie wału tylnego mostu

szczególnie gdy olej w skrzyni i moscie jest zimny

Czy może to powodować za gęsty olej ??

Edytowane przez eNcoM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja bym powiedzial ze te odglosy przy ruszaniu to wina walu bo ma dos taki luz,a w 4 motion przy ruszaniu zawsze wal zaskakuje.i to by tlumaczylo te stuki.a co do poduszek to obydwie do wymiany.

pozdro;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w 4 motion przy ruszaniu zawsze wal zaskakuje.i to by tlumaczylo te stuki

możliwe najbardziej jest to słyszalne rano gdy most i silnik są jeszcze zimne wtedy nawet przy wysprzęglaniu mam "łup"

,a później standardowo czyli gdy tylko puszczę sprzęgło szybciej

albo gdy samochód na poprzednim biegu miał większą prędkość i po wrzuceniu następnego delikatnie ją wytraca

- co powoduje ruchy silnika i skrzyni w przód i w tył (po wymianie poduszek powinno się to zmienić)

 

Czy na pewno 4motion tak się zachowuje ??

 

Ale pozytywne jest to, że nauczyłem się jeździć "płynnie" i wtedy do kabiny nie przechodzą żadne stuki :]

Edytowane przez eNcoM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zrob pierw te poduszki ,moze akurat beda one winne ,a jak jednak dalej bedzie stukac to bedziesz wiedzial za co sie nastepnie zlapac.:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ak jednak dalej bedzie stukac to bedziesz wiedzial za co sie nastepnie zlapac.

tam wolał bym się nie łapać bo to drogi biznes :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat

Po wymianie poduszek skrzyni biegów luzy na lewarku zmalały ale "łup" przy zazębianiu wału tylnego mostu pozostało i jest drażniące co mże być tego przyczyną

Może wypowie się ktoś iny kto ma 4x4

U mnie muszę bardzo powoli puszczać sprzęgło żeby przy zazębianiu wału mnie nie "kopnęło" jak puszczę za szybko wtedy mam szarpnięcie w przód i w tył i dopiero ciągnie normalnie

Sprzęgło chyba ok bo nie ślizga i bierze normalnie bez szarpnięć itp

więc to chyba coś w skrzyni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy może się ktoś wypowiedzieć czy ktoś z uzytkowników 4x4 miał podobną przypadłość??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do tematu.

Mam podobny problem w 4motion a mianowicie luz na wale i przy ruszaniu jest pukniecie podobnie jak kolega wyżej - może są jakieś elementy które trzeba wymienić i niesą zbyt drobie a jeśli tak to gdzie się znajdują albo gdzie ich szukać?

Z góry dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co kiedyś wyczytałem to tak ma być.to normalne w syncro i nic sie złego nie dzieje. tak właśnie pracuje ten mechanizm. syncro/quattro jest napędem bezawaryjnym o ile się będzie pamiętać o tym ze opony muszą mieć ten sam bieżnik i rozmiar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tak być, bo u mnie nic nie stuka:cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka tygodni temu bylem pod swoim bylem pod buda i tez mam identyczna przypadlosc co kolega eNcoM.. identyczny luz...i to pukniecie.... wkurzajce przyznam... mechanicy mi powiedzieli ze to normalne... komu wierzyc??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że nie jest to normalne tylko nie wiem co wymienić (jeśli się da) żeby tego luzu nie było?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie "puknięcia" nie są normalne, natomiast luz na wale jest prawidłowy, szukajcie przyczyn takich uderzeń w przegubach półosi. Ciężko je zdiagnozować w 4motion, ja musiałem wyciągnąć tylny most i obie pół osie. Po wymianie półosi nastała błoga cisza :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, na pewno żadne puknięcia czy stuki nie są NORMALNE !!! U mnie nic nie stuka, ale jak weszłem pod autko to wał ma delikatny luz tzn. można nim delikatnie przekręcić w lewo czy w prawo luz ma ok 3cm, kolego a zobacz czy też się tak dzieje jak wciśniesz sprzęgło do końca i poczekasz z 10s i wtedy spróbuj wbić bieg...

Zobacz też czy nie masz żadnego wycieku oleju ze skrzyni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja też mam 4motion, co prawda w automacie, ale takie stuki są niedopuszczalne, u mnie to występuje, jedynie wtedy kiedy stojąc pod górkę, nie zaciągam ręcznego tylko wbijam parking, w momencie zmiany na D jest delikatne puknięcie, ale uważam że u Ciebie nie powinno to występować, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w moim błoga cisza - żadnego stuknięcia ani przy wolnym ani przy agresywnym ruszaniu więc nie powinno u ciebie pukać - a co do fachowców którzy mówią że "pukanie" jest prawidłowe - może należy się puknąć gdzieś indziej co?

 

Kolega w Audi A4 miał to samo i tak jak pisał kolega powyżej - sprawdź przeguby.

 

Pozdro i bezpukalności życzę!

 

www.mojagentwaldek.pl Ubezpieczenia szyte na miarę - dla forumowiczów zawsze dorzucam coś od siebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze swojej strony dopowiem tylko że wymieniłem później poduszki na tylnym moście i przez jakiś czas było spoko ale poduchy już się wybiły na pewno spore luzy na wale się do tego przyczyniają

 

konkretnie 'łupanie' jest gdy poduszka tylnego mostu się wybije i most zaczyna się poruszać w górę i w dół stroną od wału napędowego

podobnie z poduszkami skrzyni ale skrzynia+silnik to większa waga i jest to mniej odczuwalne za to odczuwamy przesuwanie się w przód i w tył

 

teraz szykuję się do wymiany sprzęgła i przy okazji mam zamiar znowu wymienić poduszki i wreszcie zmienić olej w skrzyni i moście i wreszcie nasmarować przeguby przynajmniej z tyłu

 

przy skrzyni miałem poduszki Hans Preis (chyba tak się pisze) a przy moście założyłem leamforder'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich forumowiczow.mam taki sam problem ale mi to nie przeszkadza ale mam za to inny problem.mysle ze mam wyjacy tylny most?objawy sa takie ze powyzej 50 km slychac tylny most czy daje gaz czy puszczam dzwiek jest taki sam.ale ciekawostka jest to gdy zakret jest w prawo wycie ustaje!!ktos mial taka sama przyczyne?z gory dziekuje i pozdrawim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za te forum w sumie nikt mi nieudzielil porady!!wymienilem lozysko i jest ok!!mysle ze te forum jest do bani bo zeby zadac nowy post czeba cos tam cos tam.w dupie to mam mysle ze jest tu sporo ludzi co sie zna na passatach b5 i sa w temacie i taki nowy jak ja niem szas zeby sie spytc co i jak? mialem mietka c klase i takich problemow ne mialem jesli chodzi o zap;ytanie.forum jest do bani!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Chłopcze ogarnij się i przeczytaj co napisałeś,przecież to jakaś masakra jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności